Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok fiatal él hónapról hónapra?

Sok fiatal él hónapról hónapra?

Figyelt kérdés
Ismerőseim közül (25-30 évesek) vannak olyanok, akiket bármilyen nagyobb kiadás megvisel. Félretett pénzük nincs, mert naponta elszívnak egy doboz cigit, buliban az árakat nem nézik, ha eppen nem buliznak hétvégén akkor nyaralnak és ott szórnak el mindent. Azon gondolkodtam, hogy közülük mi lesz azzal, akinek nincs diplomája, nem elhivatott a szakmája iránt, és eléri a 40-et, mikor már nem fog úgy menni a munka, és nem lesz semmije. Ugyanakkor van olyan is, akinek lassan hitelmentes háza lesz vidéken 0 szülői támogatással, mert jó szakmája van. Olyan is, aki örökölt, vagy összeszedett egy 15 évvel idősebb gazdag pasit. Szóval vegyes a tapasztalatom, nem tudom, hogy mi az átlagos.

aug. 28. 07:50
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
90%
Ezen a fórumon biztos hogy nem, mert itt minden 18-20 éves fiatalnak kapásból két budai villája meg három hibrid autója van amit ő már saját pénzéből fizetett, hiszen itt ennyi évesen már mindenki super szenyor fejlesztő piacvezető multinál.
aug. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
82%

Igen, viszont félretevésről papolni a mai világban eszméletlen vicces. A pénzed értéke a bankban úgy süllyed hónapról hónapra, mint a titanik. Nem is olyan régen havi 100k-ből viszonylag normálisan meg lehetett élni, most meg a 3szorosából lehet ugyanúgy. Még abból se.

Az élet élvezete mindig jó befektetés, de pláne manapság. 10 év múlva sokra mész majd a spúrsággal úgy, hogy nincsenek emlékeid a fiatal éveidről, a pénzből meg, amit összespóroltál, vehetsz majd egy csomag fogpiszkálót.


De amúgy igen, általános, hogy a húszas éveikben az emberek még nem élnek kényelemben. Max azok akiket apu-anyu támogat. (de vannak kivételek persze)

aug. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
90%

Azt nem biztos, hogy értem, mire vagy kíváncsi, de azt aláírom, hogy az összefüggéseket jól látod.


Én 39 vagyok, és most pontosan meg tudom figyelni, hogy a barátaim különböző hozzáállása hová vezetett 20 év alatt. Az egyik srác mindig iszonyú céltudatos volt, a másiknak egy jó buli, egy nő bármikor felülírt mindent. Az előbbi nemzetközileg sikeres kutató, a tőzsdén pörgeti a súlyos tízmillióit, a másik három gyerekkel azon sakkozik, hogy a lakbér is ki legyen fizetve, meg kaja is legyen, és ehhez gyakran kell kölcsön kérni a nagyitól.


20 évesen csak annyit lehetett látni, hogy az első hamarabb hazamegy a buliból.

aug. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
73%

Pont most irtam ki egy kerdest, hogy vicc ez az orszag a honaprol-honapra eles lehetosegeinek tarhazaval. Elozo munkahelyemen 2 evig 270kt kerestem, jelenleg 400at, de ott vagyok ahol a part szakad kb, plusz a korabbi phos fizetesem adossagait torlesztem ki kb, elotte 600at kerestem mas meloval, abbol tudtam fekretenni havi 100-150-et! De egybekent ilyen 350-400 pont arra eleg, hogy kihuzz 1 honapot! Manaosag persze. 5 eve meg a 300-350 volt erre elég.

Telekom szamla 30k, havi kaja 100-150k, rezsi+kk 50k ez alhang 200-250k, tankolas ha csak 1x akkor havi 30, robogoval 25-30, egyeb bevásárlás havi 1-2x 20k most tartunk 300nal kb es meg nem eltel semmit, sajat lakasra mikor testel felre? De meg kocsira se. 60 ev mulva lehet egy 20nmesed hitellel esetleg. Na m1. Aztan jon az h elromlik ez-az kocsi, motor, kazan, bojler, mosogep, random 50-550 ezres kiadas, attol fugg mi a baj, de nezz csak egy 100ks random kiadast, azt is minimum 2-3 honapbol tudod osszerakni. Es akkor meg nincs ott hogy azert felevente-evente jo lenne venni valami cipot, polot, kabatot, vagy felszerekest barmilyen sporthoz , es ezek ilyen 20-70(- teljes sportfekszereles 100-400)k-k. Laptopom 800k volt, grafikus vagyok, igen kellett, es ez sem volt eleg teljesen, de alapnak jo. Egy normalis TV 400k korul van. Ezeket 0%THM-re lehet venni csak kulonben offrotty, illetve nyilvan ezeket 5-10-15 evre veszi az ember legalabb, de ez is vicci, hogy 3 evente tudok venni 1 eszkozt, mert a tobbi mellett nem fer bele. Es akkor minden évben van egy plusz 30ks kiadas torlesztore. Na m1. Szal igy ki is jon a 3-350k alapveto koltes es marad 50kd fekrerakni, szorakozni. 1 ejszaka, ha odafigyelsz is mit iszol, minimum 20-25k es meg nem vettel belepot!

Nyaralasok olcson kihozva, most boltam horvat, 60k vonatjegy oda vissza (kocsival benzin plusz autopalya dragabb), szállás 60k 4 ejszaka (olcso), koltes kb 100k etelekre, latnivalokra. El is ment 200-250k, mirol beszelunk. Es nem voltal semmi extra hekyen es nem eltel uri modon, alap senkihazi puritan proli modon nyaraltal azt annyi. Nagy elmeny...na m1, persze ennek is orulunk, csak vicc ^^ te meg ezt szidod. Eljed ezt a 0 ft eletet, ha ez tetszik. Tovabbra is hallgass a szívedre es szavazz a


28/F

aug. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
81%
Sok. Sok napról napra.
aug. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
83%

#2, nem arról van szó, hogy aki spórolgat, abból lesz a milliomos, ennél ez sokkal tágabb téma. Arról van szó, hogy amikor fiatalon meghozod a mindennapos, apró döntéseidet, mennyire gondolsz a jövőre. Apró pici különbségek, amiknek akkor szinte semmi hatása, 20-30 év alatt viszont nagyon szét tud nyílni az olló két élet között.


Banális példa: diákhitel. Több haverom volt úgy vele, hogy majd úgyis jól fog keresni a diplomájával, minek nyomorogjon egyetemen. Úgy is lett, lediplomáztak, jó állás is meglett, de a pályakezdő fizu még nem olyan nagy, meg amúgy is élni akar az ember, ráér az. Aztán 30 évesen lakáshitel helyett/mellett lehetett letolni a több milliós tőkét, akkor már piaci alapú törlesztővel.

aug. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
#2 én értem miről beszélsz, de az rendben van, hogy a bevételeid és a kiadásaid megegyeznek huszonévesen? Azért egy élet jó esetben nem csak a 40 alatti évektől szól, idősebb korban pedig már csak a legrosszabb munkák lesznek annak, akinek nincs olyan tudása, és már nem fog úgy menni a szekér mint huszonévesen. A pénz értéktelenedését is értem, viszont vannak befektetések, én allampapírral, részvényekkel meg ETF-ekkel 4-5 milliót összeszedtem pár év alatt, mondjuk én tudatos vagyok a pénzügyekben. Az igaz, hogy élményekre mindenképpen érdemes költeni, és nem éri meg mindent félrerakni, de kellene legyen valami arany középút itt is, nem?
aug. 28. 08:44
 8/50 A kérdező kommentje:
#3 én sem tudom, hogy pontosan mire vagyon kíváncsi, inkabb amolyan vitaindítónak szántam a kérdést, hogy ez mennyire van igy rendben a mai világban, ki hogy látja, gondolja.
aug. 28. 08:45
 9/50 anonim ***** válasza:
6%

Onnan lehet tudni, hogy a kérdéd kitaláció, hogy: "Ugyanakkor van olyan is, akinek lassan hitelmentes háza lesz vidéken 0 szülői támogatással"

Ugyan honnan tudnád Te, hogy egy ismerősödnek "lassan hitelmentes háza lesz 0 szülői támogatással"...? Milyen az amikor valakinek lassan háza lesz? Miből látszik? A falak már állnak, de a tető még nincs rajta...? És a "0 szülői támogatás" miből látszik? Nincsenek csipkés terítők a bútorokon...?

aug. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:

9~

Talán látja képekből vagy beszélget? Miért kell így kötözködni?

aug. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!