Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok fiatal él hónapról hónapra?

Sok fiatal él hónapról hónapra?

Figyelt kérdés
Ismerőseim közül (25-30 évesek) vannak olyanok, akiket bármilyen nagyobb kiadás megvisel. Félretett pénzük nincs, mert naponta elszívnak egy doboz cigit, buliban az árakat nem nézik, ha eppen nem buliznak hétvégén akkor nyaralnak és ott szórnak el mindent. Azon gondolkodtam, hogy közülük mi lesz azzal, akinek nincs diplomája, nem elhivatott a szakmája iránt, és eléri a 40-et, mikor már nem fog úgy menni a munka, és nem lesz semmije. Ugyanakkor van olyan is, akinek lassan hitelmentes háza lesz vidéken 0 szülői támogatással, mert jó szakmája van. Olyan is, aki örökölt, vagy összeszedett egy 15 évvel idősebb gazdag pasit. Szóval vegyes a tapasztalatom, nem tudom, hogy mi az átlagos.

aug. 28. 07:50
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%

A #19 leírása szerintem kiváló példa arra, amit az apró döntésekkel leírtam.


Nem jártam kondiba, nem volt kutyám, nem vettem fel diákhitelt, nem tartottam fenn egyedül albérletet. Van lakásom. Ha ilyen költségeket vállaltam volna, nem lenne lakásom.


Ezzel nem azt mondom, hogy tékozló életet élsz, meg vess magadra. Te így szeretsz élni, teljesen rendben van. Abban sem vagyok biztos, hogy nem te csinálod jól, én kicsit talán túl is húztam annak idején.


Csak azt szeretném letisztázni, hogy ha 500 nettót keresel, és nincs gyereked, akkor abból nagyon is lehet félretenni, csak le kell mondani bizonyos dolgokról. Tisztább azt mondani, hogy neked nem ér ennyit a lakás.

aug. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
40%

#20

Elmenni fodrászhoz és sportolni elszállt igénynek számít?


Apukám neked lehet elég az, ha 10 éves elnyűtt ruhákban jársz, száraz kenyeret eszel és ellaksz a híd alatt, de ne legyen már a hülye, akinek ennél többre van igénye az életben XD A te igényeid vannak túúl alacsonyan, a béka segge alatt, nem az enyémek túl magasan.

aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
21%

#21

Igen, lehet 35 éves korig anyukával élni, hobbiként otthon a falat nézni és alsópolcos kajákon élve szép lassan rákot kapni, de őszintén, ezerszer inkább egy támogatói kapcsolat, mint ezekből bármelyik is🤷🏼‍♀️Lehet lepontozni, hajrá.

aug. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
65%

22-es, én Hugo Boss-ban járok drága és nyaralni is voltam, szórakozni is szoktam. Fölötted ott van a kommentem, annyit keresek mint te ha az albérleted árát levonjuk és havi 100-at is félre tudok akár rakni. Sporthoz nem kell pénz, fodrászkodni meg már szinte minden családban tud valaki, de ha mégsem akkor sem kell havonta menni és a legdrágább helyre. Nem kell sziphone, milliós tv, meg minden szar felesleges luxus cikk aztán lesz félre tett pénz gyerekek Kenyérre hó végén.

Az a gáz hogy neked támogató kell hó végére cicababa.

aug. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
87%
Bocs hogy ideges lettem és a személyeskedésért, de munkámból kifolyólag sok hátrányos helyzetűvel találkozom és nem tudom megérteni ha valaki fél millió forintos fizetés mellett, ami mondjuk vidéki szinten lehet csak 3-400 (albérletre ott nem kell 150 ezret fizetni) így panaszkodik.
aug. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
22%

#25

Nem fogok vitatkozni. Ha valakinek csak annyi az igénye az életre, hogy egy átlag alatti szinten eléldegéljen és megérje a holnapot, ahhoz bőven elég az 500 ezer. Megtakarítást gyarapítani, külföldön nyaralni, nem anyukával élni stb - ezekhez édeskevés.

aug. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
80%

#26, burkoltan úgy állítod be, hogy a te életszínvonalad az alap, és aki ez alatt él, az igénytelen, mittudomén. Az a helyzet, hogy edzőterembe járni, kutyát tartani, diákhitelt felvenni, egyedül albérletben lakni nem kötelező. Lehet ezt úgy keretezni, hogy az a proli, aki ennél lejjebb adja, de ez nagyon erőltetett önigazolás.


Fairebb lenne azt mondani, hogy neked fontosabb az életszínvonalad, mint autó, vagy lakás, és azt mondom te életed, te tudod.

aug. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:

#27 van autóm és egy fél házam. De csak mert kaptam szülőktől. Ilyen fizuból esélytelen lenne akár egy normálisabb autóra összespórolni, nemhogy fenn is tartani.


De tudom itt gyakorin még a nettó 200 ezret kereső is luxus életszínvonalon él és mindenki hülye, aki nem tud havi 600 ezret félretenni a 300 ezres fizetésből😂Neked sikerül, mert te ekkora császárnak születtél, mi barmok meg nem tudunk gazdálkodni.

aug. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
57%
Mindenki úgy él, amilyen életet választott magának.
aug. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
#28, miért forgatod ki, amit írtam? Totál mellébeszélés a válaszod, kb semmi köze ahhoz, amit leírtam.
aug. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!