Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok fiatal él hónapról hónapra?

Sok fiatal él hónapról hónapra?

Figyelt kérdés
Ismerőseim közül (25-30 évesek) vannak olyanok, akiket bármilyen nagyobb kiadás megvisel. Félretett pénzük nincs, mert naponta elszívnak egy doboz cigit, buliban az árakat nem nézik, ha eppen nem buliznak hétvégén akkor nyaralnak és ott szórnak el mindent. Azon gondolkodtam, hogy közülük mi lesz azzal, akinek nincs diplomája, nem elhivatott a szakmája iránt, és eléri a 40-et, mikor már nem fog úgy menni a munka, és nem lesz semmije. Ugyanakkor van olyan is, akinek lassan hitelmentes háza lesz vidéken 0 szülői támogatással, mert jó szakmája van. Olyan is, aki örökölt, vagy összeszedett egy 15 évvel idősebb gazdag pasit. Szóval vegyes a tapasztalatom, nem tudom, hogy mi az átlagos.

aug. 28. 07:50
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
100%

#8 így értem, és akkor egyetértek veled. Viszont ebben a korban nem a pénzügyi megtakarítást helyezném én előtérbe, hanem a tanulást, mert a későbbi jövedelem megalapozása a fontos. A pályakezdő fizuból félretenni annyit kell szerintem, hogy ha elromlik a bojler, akkor ne kelljen kölcsönt kérni. Nyilván a spórolás bónusz, de ilyenkor ritkán keres annyit az ember ilyenkor, hogy szemmel látható eredményt érjen el.


Amit pénzügyileg nagyon el lehet rontani fiatalon, hogy túlságosan eladósodik valaki. Tipikus, hogy kap egy jól fizető állást, és fiatalos mohósággal mindent akar egyszerre, és csapdába zárja magát. Van olyan ismerősöm, aki még öt évig fizette a bmw-jét, azután, hogy el kellett adnia.


Viszont az a haverom, aki feladta a programtervező szakot az egyetemen, és helyette elment dolgozni, többet bukott, mint a bmw-s srác. Ha azt nézzük, hogy mostanra lehetne senior szoftverfejlesztő, helyette eladó egy bababoltban, az nyugdíjig sokkal nagyobb mínusz lesz, mint egy felelőtlen kocsihitel.

aug. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:
#9 szoktunk beszélgetni, ismerem a szüleit (kis településen mindenki ismer mindenkit), látom a házat, tudom, hogy hol mit dolgozik.
aug. 28. 10:05
 13/50 anonim ***** válasza:
93%

"Félretett pénzük nincs, mert naponta elszívnak egy doboz cigit, buliban az árakat nem nézik, ha eppen nem buliznak hétvégén akkor nyaralnak és ott szórnak el mindent."


Nem dohányzok, már bulizni se járok régóta, és tudatosan vásárolok. Ennek ellenére mondom neked, hogy nem ettől nincs félretett pénzük. Komoly rendszerszintű hibák vannak nálunk a drága jó fidesznek hála, aki iszonyatos inflációt generál és ezen keresztül is lopja el az emberek pénzét, megtakarításait. 2015 óta a csok, szupercsok és egyéb ingatlan és albérlet áramelő, lakhatási válságot generáló fideszes intézkedésnek hála, ingatlanhoz fiatalként itt már csak az jut aki örököl, vagy akinek vettek a szülei. Spórolhatsz te évente sokmilliót is, azt a pénzt elégeti a rekordmagas magyar infláció, ezen kívül egy tollvonással bármelyik nap éjfél elötti 10 percében bejöhet egy új rendelet, ami aztán hazavág bármit, pl az ingatlanpiaci árakat is. Én már nem tudom azokat hibáztatni akik jobb hijján felélik a megkeresett pénzüket, bár igaz abból is egyre kevesebbet vehetnek, lásd már bulgária is beelőzött minket fogyasztásban, utolsó helyre csúsztunk. Tehát hogy miért nincs félretett pénzük, arra a válaszokat inkább a fidesznél érdemes keresni.

aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
Igen, például én.
aug. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:

#13 részben egyetértek, most is azt mondta Nagy Marci miniszterúr, hogy nem költenek a magyarok, hanem helyette óvatosan megtakarítanak inkább, és hogy ez milyen rossz mert nincs növekedés. Arra épül a rendszer hogy kölcs, azonnal, pörögjön a motor.


Saját ingatlanhoz pedig lehet jutni segítség nélkül, csak nehéz. Ki kell menni külföldre, vagy jó diploma kell egy jó állással, valamelyik olcsóbb vidéki környéken, na ilyet nehéz találni. Viszont a dolgozó tömegeknek tényleg nem lesz csak öröklés után.

aug. 28. 12:59
 16/50 anonim ***** válasza:
94%

Sok, de szerintem ez oké, egy bizonyos pontig. Fiatalon ha kijössz nullásra, és tudtál élni, akkor jó vagy.

Én pl 29 éves koromig minden pénzemből utaztam, és nem is kerestem sokat (kezdőfizuk, doktori ösztöndíjak). A korábbi példából élve, én voltam az aki ott van a buliban amig nem üres a pénztárcája.

Utána a tapasztalataimat, tudásomat kalapba dobva egyéni vállalkozni, majd kisvállalkozni kezdtem, azóta évi 8-10 milliót meg tudok takarítani.

És épp azt látom, hogy a diligens, tanulós, félretevős volt évfolyamtársaim, volt kollégáimat úgy lehagytam vagyonosodásban, ahogy csak kell. 6-8 év alatt 100M feletti ingatlanvagyon és befektetett vagyon van, nulláról. Tehát nem mindig rossz dolog fiatalon kikölttekezni, ha közben van fejlődés és célok.

aug. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:

"#13 részben egyetértek, most is azt mondta Nagy Marci miniszterúr, hogy nem költenek a magyarok, hanem helyette óvatosan megtakarítanak inkább, és hogy ez milyen rossz mert nincs növekedés. Arra épül a rendszer hogy kölcs, azonnal, pörögjön a motor.


Dehogy megtakarítanak. Szimplán már egyre többen a túlélésre játszanak, és nem tehetik meg a korábbi felelőtlen de ennek ellenére más országban mégis low budgetesnek számító alapvető költéseiket sem. A magyarok nagyobbik felének mostanra már nincs semmi megtakarítása, napról napra élnek, és ha elromlik valami már az is nagyon sokszor problémát jelent, hogy kiskálázzák. Tudom itt sokaknak nincsenek úgymond filléres gondjaik, de a magyar átlagot már egyre kevésbé ők reprezentálják.

aug. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%
800 ezres laptopra nem telik mint itt az egyik kommentelőnek és 400 ezres tv helyett is jó volt egy 150 ezres, autót nem tartok fennt, mert minek (van megye bérletem) így 50 kötőjel 100 ezret félre tudok rakni 3-350-ből, laza életmód mellett, akkor fagyizom, éttermezek, kocsmázok, bulizok amikor akarok. Házra mondjuk nem futja, meg luxus autóra ez tény.
aug. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
41%
Én nem cigizek, de annyi biztos, hogy én se tudnék félretenni a fizetésemből. 526 nettó - 150 az albi - 80 a kaja, marad 296, diákhiteltörlesztő, telefonszámla, kutyám kiadásai, tisztálkodási/tisztítószerek, gyógyszerek árai is a csillagos egekben, most volt valami nőgyógyászati fertőzésem arra is 10 ezer volt a gyógyszer, fodrász, körmös, kondibérlet, már ezekkel is elment megint kb. 120 ezer, marad 180, de még nem voltam szórakozni, kikapcsolódni, nem vettem ruhát vagy ajándékot, mikor épp valakinek pl. szülinapja van vagy Karácsony, nem jött be váratlan kiadás, nem vettem a lakásba semmit pl. most ágyat kéne, ami megint alaphangon 50 ezer, nem voltam nyaralni…a vége mindig az, hogy ki se jönnék a fizumból, ha nem lenne támogatói kapcsolatom.Pedig itt nem ilyen elszállt dolgokról beszélek, hogy saját ingatlan vagy 15 milliós autó! Hanem alap megélhetésre is kevés már ez! Szóval kicsit sem csodálkozok, hogy hasonló fizetésből mások is hónapról hónapra élnek.
aug. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
55%

19-es a te fajtádat küldeném el közmunkára (havi 80k) egy jó félévre, mindenféle támogatói kapcsolat nélkül, azután talán átgondolnád a most folytatott életmódodat. Az albérleted elég drága, de ha vidéken élnél annyival kevesebb lenne a fizud. Fodrász, körmös, kondibérlet nem havi letszukseglet, de még így is marad 180 ami elmegy neked ajándékra, ruhára, szórakozásra vagy valami butorra minden hónapban. Elárulom ez a 180 a minimálbér. Elvagytok szállva az igényekkel az a baj...

26/f

aug. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!