Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi volt születés...

Szerintetek mi volt születés előtt és mi van halál után?

Figyelt kérdés

aug. 22. 11:10
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

27

Nem akartál érvet. Azonnal kiakadtál amint vissza írtam neked.

Igen a test valóban meghal es lebomlik.

Akkor miért foglalkozol még mindíg velem? Már vagy 3X mondtad ezt és még mindig itt vagy

Értettem pont ezért válaszoltam vissza. Akkor megint kérdem miért vagy még mindig itt?

aug. 22. 12:39
 32/41 anonim ***** válasza:
53%
Számomra egy nagy semmi.
aug. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim válasza:
45%

Isten szemszögéből kellene megvizsgálni ezt a kérdést is.

Mielőtt teremteni kezdett, egyedül volt a világegyetemben, senki nem létezett rajta kívül.


Elhatározta, hogy megossza az életet másokkal, ezért megosztotta az élet, a létezés lehetőségét.

Tehát senki nem létezett azelőtt sehol.

Amikor az embert hozta létre, akkor nem a halál, vagy is az élet megszűnésével tervezte. Esze ágába sem volt, hogy azért hozzon létre életet, hogy utána elpusztítsa, vagy megszűnjön.


Az tény, hogy felállított egy alapelvet, törvényt, ami a békés életet szavatolja. Azonban a halál csak ennek a törvénynek, az engedetlenségnek a következményében lett meghatározva.

A halál pedig az élet ellentéte, vagy is a lázadó, nem méltó arra, hogy éljen. Ez pedig azt jelenti, hogy semmilyen formában nem jogosult az életre.


Viszont a lázadók utódai érdekében tett lépéseket. Vagy is a halál eltörlésének érdekében.

Amikor ez a jog érvénybe lép, akkor mindazok akik meghaltak, lehetőséget kapnak arra, hogy újra élvezzék Isten ajándékát az életet.

Ezt nevezzük feltámadásnak.

Ezt pedig a messiási "királyság" idején fogja megvalósítani.

Ez az időszak még nem következett be, akik meghaltak, azok még "alszanak", vagy is nem élnek.


Tehát az élet előtt nincs semmi, a halál után pedig Isten a megváltással szavatolja a feltámadás lehetőségét a megfelelő időben azoknak, akik érdemesek erre.

A feltámadás, vagy az élet lehetősége Istennek elsősorban a Földre vonatkozó szándéka. Hiszen ez volt a kezdet, és ezen nem is változtat.

Viszont Isten egy újszövetséget kötött először a Fiával, aki lehetőséget biztosít néhány embernek arra, hogy részei legyenek erre a szövetségre.

Ezt nevezik "Királyi szövetségnek", és Jézussal együtt, néhányan az ezer éves időszakban, együtt fognak a Földön maradottak, és feltámadottak felett szerető vezetést nyújtani.

Ők nem a Földön folytatják az életüket, hanem az égben.

aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
95%

Ez egy nagyon érdekes/bonyolult/filozófikus kérdés. Szerintem semmi nem volt előttem, semmi nem lesz utánam. Ha volt is/lesz is, akkor miért nem emlékezünk rá akár egy kicsit is?

Az is érdekes kérdés, hogy miért épp oda születünk, ahova születünk? Ezekre a kérdésekre szerintem csak ezoterikusok és hasonló emberek tudnak magyarázatot adni, de ők is csak a saját nézetrendszerük szerint.

aug. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
40%

A hitről vitatkoztok. Minden vallás azt állítja, hogy ő az egyetlen.

Azt hiszem, hogy...

Az én Istenem az egyetlen

Az én Istenem az igaz

Az én Istenem az igazságos...

és még sorolhatnám.

Aki nem az én Istenemben hisz, azt meg kell ölni. A hit nevében, mert én azt hiszem.

Köszönjük meg a HIT nevében.

aug. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 Alain Delon ***** válasza:
48%
Semmi és semmi. Tudod, mint a csirkének, amit ebédre megeszel.
aug. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

35

Rengeteg vallásnak valami alapja és lehetséges bizonyítékai, hogy van egy felsőbbredű alkotó

36

A csirkének is lesz valami

aug. 26. 11:17
 38/41 anonim ***** válasza:

"Rengeteg vallásnak valami alapja és lehetséges bizonyítékai, hogy van egy felsőbbredű alkotó"

Várom az érveket.

aug. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

38

Kérdezd a vallásos embereket. Én is várok mire jutottál velük sok sikert

aug. 26. 19:37
 40/41 anonim ***** válasza:

Én akartam hinni Istenben, és sokszor imádkoztam is hozzá, de SOHA semmi nem valósult meg abból, amit kértem tőle. Ha létezne Isten, akkor legalább egy valamiben segített volna, nem? Mert tényleg soha semmi nem történt úgy, ahogy imában kértem azt. Ezek után minek higgyek abban, hogy létezne Isten, nem csak az emberek találták ki a Bibliával együtt?


Egyébként, ha már így alakult az életem, ahogy, én csak remélni tudom, hogy nem lesz semmi se a halálunk után. Vagy ha lesz is, semmilyen formában nem lesz hasonló a mostani életünkhöz. Csak azért, mert mások jó családba születtek és szerencsések voltak, nem érdemelnek jobb utóéletet (vagy nevezzük bárhogy), mint én, akinek mindenből a szar jut.

szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!