Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi volt születés...

Szerintetek mi volt születés előtt és mi van halál után?

Figyelt kérdés

aug. 22. 11:10
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
18%

#8: hibás a premisszád (de legalábbis indokolnod kellene, miért szükséges örök élet az értelemhez; szerintem éppen ez tenné értelmetlenné ezt az életet), és nem objektív érv, hogy "én nem tudom elhinni..."


Egyébként ok.

aug. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

5

Ki tudnád fejteni, hogy miért veled így?

6

A józan paraszti ész azt sugalja, hogy minden ciklikus és tökéletes egyensúlyban van. Az atomok körbe körbe mennek a csillagok körül a bolygók is és így tovább. Az univerzum pedig összeszűkül és kitágul. A józan paraszti ész azt sugalja, hogy mi is újra éledünk.

aug. 22. 11:44
 13/41 anonim ***** válasza:
96%

#11

Ha van élet a halál után, akkor van értelme a jelenlegi életnek, mivel van folytatás, ami lehet (sokan így hiszik), hogy a "földi" életünktől függ.

A nem tudom elhinni rész miatt csak egy vélemény/saját elmélet, ez teljesen szubjektív. Én hiszem, hogy kell, hogy legyen értelme az életnek.

aug. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem megmagyarázni kell, hogy nincs semmi előtte és utána, hanem szimplán elfogadni.


Élj most a jelenben, majd ha odajutsz, akkor kiderül, hogy ki tévedett.

aug. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
67%

#9

Nekem aztán nem mondott semmit semmilyen Isten. 🤷‍♀️

aug. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
67%

#12

Most akkor ez nem is kérdés, hanem alkalom hogy győzködj másokat?

aug. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

14

Minden a ciklikusságra és a megújulásra utal az univerzumban szóval igen is meg kell magyarázni, hogy miért gondolod azt, hogy pont az élet nem az

aug. 22. 11:59
 18/41 A kérdező kommentje:

16

Ha nem tudsz érdemlegesen beszélgetni erről és megmagyarázni miért az a véleményed akkor semmi értelme, hogy itt legyél

aug. 22. 12:00
 19/41 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom miért kellene ezen agyalni? Van rá érved?

Miért nem azzal foglalkozol, hogy legyen életed a halál előtt?

A "mi van a halál után" mentalitás egy szorongó személyt rejt.

A hozzád hasonló gondolkodásúak nem lehetnek igazán boldogok.

aug. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

#18

Megmagyaráztam, erre nekiálltál győzködni. Tényleg nincs értelme itt lennem, nem vagyok kíváncsi a térítgetésedre.

aug. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!