Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen érzéssel tölt el...

Milyen érzéssel tölt el benneteket az, hogy a halál után nem lesz semmi? Vagyis az lesz, mint születés előtt: semmi?

Figyelt kérdés
2022. okt. 26. 01:02
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
51%
Semmilyennel, mivel tudom, hogy a halál után is lesz valami.
2022. okt. 26. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
71%
#1 Nem tudod, csak hiszed.
2022. okt. 26. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
9%
#2 az #1 tudja
2022. okt. 26. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
23%
De igen, tudom. Tapasztalat.
2022. okt. 26. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Szorongással.
2022. okt. 26. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
45%

Látom már nem volt elég a valláskritika kategória. Figyelemhiányra utalnak a jelek.


Én úgy vagyok vele hogy ha nem is lenne utána semmi (amiben persze teljesen biztos vagyok hogy nincs így) akkor úgyse fogok emlékezni az életemre, tehát teljesen mindegy hogy hogyan éltem. Ha viszont úgy van ahogy tudom hogy van nem mindegy hogy hogyan él az ember, mert akkor viszont lehet rossz dolgod az örökkévalóságban. Win-win szituáció az enyém, a tiédben viszont erősen benne van a súlyos veszteség lehetősége. Inkább te mesélj nekünk erről, hogy milyen érzés?

2022. okt. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
52%

#3 Nem tudja, ahogy senki nem tudja.

#4 Tehát zombi vagy. Újabb bizonyíték, hogy ezt a kategóriát össze kellene vonni az ezotériával...

2022. okt. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Nem láttam, hogy van valláskritika kategória is, de én csak arra voltam kíváncsi, hogy kiből milyen érzést vált ki ez a gondolat. Szerintem megnyugtató, hogy a "létezés" nem tart örökké, hiszen nincs félelmetesebb annál, minthogy örökké élni fogsz (mindegy, milyen minőségben). Persze a halál után is egy örök semmibe kerülünk, de akkor legalább már nem leszünk. A születés előtti időszak sem kelt bennünk szorongást, hiszen akkor még nem is éltünk.
2022. okt. 26. 08:03
 9/40 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem lesz semmi, az azt jelenti hogy valami lesz. Tudjuk jól, hogy semmi az eleve nincs mert már van valami, akkor meg nem lehet semmi.
2022. okt. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
86%

Jézus (1es) legközelebb ne anonim módjára jelentkez be. De lehet te Casper vagy. Na láttod. Kapcsold ki az anonimitást ha ilyen híres valami vagy.


Kérdező

Semmilyennel. Nem érdekkel ha nincs semmi utána. Élem az életem, arra koncentrálok, építem és próbálom kiélvezni amennyire csak tudom.

2022. okt. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!