Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen érzéssel tölt el...

Milyen érzéssel tölt el benneteket az, hogy a halál után nem lesz semmi? Vagyis az lesz, mint születés előtt: semmi?

Figyelt kérdés
2022. okt. 26. 01:02
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
A szorongókhoz csatlakoznék, csak nálam ennek az intenzitása nagyobb fokú, mint ami egészséges lenne.
2022. okt. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Mindent az agy irányít, és megvan mindennek a maga központja. Ha valaki maradandó agyi károsodást szenved (stroke, súlyos fejsérülés), akkor ilyen szempontból nemcsak agyilag lesz zöldség élete végéig, hanem a "lelke" sem létezik tovább. A hangulatunkért is az agyunk felel, a "személyiség" nem egy agytól független entitás, hanem maga az emlékek és tapasztalatok lecsapódása sajátos viselkedési formában. A személyiségünkért és az öntudatunkért az agykéreg felel, ha az megsérül, akkor megszűnik az öntudat is, de van olyan betegség is, ahol születési rendellenesség miatt ki sem fejlődik az agykéreg, ezért azok a szerencsétlen újszülöttek fel sem fogják a környezetüket, többnyire túl sem élik. Illetve ha valakinek agydaganata nő, akkor durva személyiségváltozás figyelhető meg. Pont azért, mert a daganat azokat a központokat nyomja, amik pl. a hangulatért felelősek. Egy agydaganatos betegnek eltűnhetnek az érzelmei, vagy ellenkezőleg. De az sem ritka, ha valaki fejsérülés miatt pszichopatává válik, mert az az agyterület sérül, ami a félelemérzetért felel.


Másrészt, a lélekhívők szerint akkor ennyi erővel minden emlősnek is lelke van. Hiszen ők is rendelkeznek idegrendszerrel, vagy ők már nem ennyire privilegizáltak, mint a homo sapiens sapiens? A bolgyón már több, mint 3 milliárd éve van élet, ennyi erővel vágni lehet a levegőt a sok szellemtől. El sem férnének a bolygón.

2022. okt. 26. 23:06
 33/40 anonim ***** válasza:
32%

30#


Bizonyára olvastál már publikációt a sötétanyagról és a sötét energiáról.

Méregesd csak őket! S ne felejtsd el mérni azon energiaformákat, amiket majd csak a jövőben fognak felfedezni.

2022. nov. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
88%

Nekem még mindig az a problémám, hogy ennek a nevezzük lélek energiának, hatással kéne lennie az agyra.

Miért nincs ennek mérhető jele? Azt kéne látnunk hogy az agyban látszólag energia jön létre a semmiből.

2022. nov. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos erre látok a legnagyobb esélyt. Az élő ember nehezen tudja a semmit, a nem létezés felfogni, pedig a születésünk előtt teljesen természetes volt, hogy nem léteztünk. Persze amikor már volt itt a földön az ember, akár nyomot is hagyott, jelentett valamit másoknak, azt nehezebb feldolgozni, hogy nincs többé. Nyomasztó érzés, de igazából nem tudok mást elképzelni, mint a semmit. Nem hiszem, hogy a túlvilágon ott van az összes valaha élt ember szelleme, hiszen az rengeteg ember és mégis mit csinálnának ott a végtelen idejüjben? Felfoghatatlan dolgok ezek, jobb nem agyalni rajta, előbb vagy utóbb úgyis mindenki sorra kerül.
2022. nov. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

35: Egyetértek. Nem is értem azokat, akik a mennyországot egy valódi helynek gondolják, ahol majd a halál után mindenkihez hozzáfutnak az elhunyt szerettei és a kiskutyái. Ez szerintem az ember narcizmusáról szól. Pedig a bolygó, a naprendszer, az univerzumunk sokkal régebb óta létezik, mint maga az ember, sőt az élet a baktériumokkal kezdődött. Miért lett volna megalkotva a mennyország csak az emberi faj kialakulásakor? Bár a vadkeresztények nem fogadják el az evolúciót sem.

Ismerek keresztényeket és vallásos embereket, de egy értelmes ember sem gondolja valódi helynek a mennyországot.

2022. nov. 22. 15:19
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Félelmemmel tölt el, mikor belegondolok.
2022. nov. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
30%
Ha nincs a fizikai halál után semmi, akkor mégis miért van minden egészséges emberben olyan érzés hogy a halál nem egy természetes valami, miért élünk úgy mintha soha nem halnák majd meg? Honnan származik egyáltalán az öröklét fogalma? Miért küzd a halál ellen az élet, az élő és a haldokló? Ki az a kortalan valaki aki gondolkodik bennem szüntelen? Aki egyszerre én és nem én vagyok?
2022. dec. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

"Ha nincs a fizikai halál után semmi, akkor mégis miért van minden egészséges emberben olyan érzés hogy a halál nem egy természetes valami,"

Olyannal még soha nem találkoztam, hogy ne lenne természetes. Olyannal igen, hogy félt tőle. Ez az élet ösztön miatt van. Evolúcióban jelentős a szerepe.


Vannak olyan kultúrák is ahol nem annyira gyászolnak mert természetes a halál.


De ha lenne halál után valami akkor pont, hogy nem kéne félni a haláltól.



"miért élünk úgy mintha soha nem halnák majd meg?"

Az, hogy az emberek nem kattognak rajta folyamatosan nem egészen ugyan az. Ha pedig így tennének az mentálisan nagyon megterhelő lenne és nem tudnának semmit sem tenni. Vannak ilyen emberek, sosem mozdulnak ki a házból.



"Honnan származik egyáltalán az öröklét fogalma?"

Történészek talán megtudják mondani, hogy hol került elő elöször de a vallásoknak régóta szerves része a valamilyen túl világi örök élet vagy az Istenek örök élete. De az is lehet, hogy elöször valaminek a megmagyarázására került elő, amit akkor még mással nem tudtak. Lehet akár a nap is ilyen.



"Miért küzd a halál ellen az élet, az élő és a haldokló?"

Feljebb írtam, egyből az elején.


"Ki az a kortalan valaki aki gondolkodik bennem szüntelen? Aki egyszerre én és nem én vagyok?"

Pszichológust javasolnék.

2022. dec. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
66%

"Pszichológust javasolnék."

* pulsz józan paraszti ész, plusz egy kis tanulást.

2022. dec. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!