Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kiktől érdemes tanulni inkább:...

Kiktől érdemes tanulni inkább: a régi bölcsektől, vagy napjaink bölcseitől?

Figyelt kérdés

Bölcseken azokat értem, akik meghatározzák egy korszak gondolkodását.


Régi bölcsek:

szentírók, rabbik, egyházatyák, filozófusok, művészek, írók, régi politikusok.


Mai bölcsek:

pszichológusok, motivációs trénerek, coach-ok, TikTokkerek, Youtuberek, influencerek


Egyesek talán kifogásolják, hogy a felsorolásba bevettem, pl az influencereket is. Ám ne felejtsük el, hogy létezik egy jelenség, amit úgy hívnak, hogy "Facebook bölcsesség", amikor valami közhelyet megosztanak. És bizony ezek elég népszerűek.


aug. 7. 20:38
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
24 Nyilván ha valaki tudja hogy adatot gyűjtenek róla, akkor az adatgyűjtőt is meghackelheti, végülis a pletykafészkekkel is ezt szokták csinálni.
aug. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Engem mondjuk az ilyen Müller Péter féle ömlengések zavarnak, és már annyira várom hogy valaki jöjjön aki ezeket az ömlengéseket valami normális idézetekké teszi, mert kiakasztó ez az aranybevonatú szr.
aug. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
40%

Én vagyok az a válaszoló, aki többször hangsúlyoztam, hogy nagyon nem mindegy, hogy mit akarunk tanulni, az életünk melyik részét akarjuk fejleszteni. Mert nem mindegy, hogy egy lakatosmester akarja elmélyíteni a tudását a féek ismeretében, vagy egy tinédzser fiú szeretné megtanulni, hogy hogyan viselkedjen a lányokkal.

De egy biztos: az ilyen idézetek, koelhók, müllerek stb stb stb, a maguk kéretlenségével kiposztolva - hát agyfszt kapok tőlük. Az önjelölt megmondóskodás, tanítási szándékkal kicsit olyan, mint ahogy Náray Tamás vélekedik az "építő kritikáról", hogy az egy puncslila kombinéba öltöztetett sziszegő kígyó. A jótanács pedig nem kéretlen, nem tolakodó.

Ugyanezek érvényesek a tanításokra, bölcsességekre is.

aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Hát, örülök, hogy így egymásra találtunk.

Én is agyfaszt kapok az ilyen Nick Vujicic szintű idióták nyálas közhelyeitől.

aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Azaz. Ne tudd, én is :)
aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!