Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kiktől érdemes tanulni inkább:...

Kiktől érdemes tanulni inkább: a régi bölcsektől, vagy napjaink bölcseitől?

Figyelt kérdés

Bölcseken azokat értem, akik meghatározzák egy korszak gondolkodását.


Régi bölcsek:

szentírók, rabbik, egyházatyák, filozófusok, művészek, írók, régi politikusok.


Mai bölcsek:

pszichológusok, motivációs trénerek, coach-ok, TikTokkerek, Youtuberek, influencerek


Egyesek talán kifogásolják, hogy a felsorolásba bevettem, pl az influencereket is. Ám ne felejtsük el, hogy létezik egy jelenség, amit úgy hívnak, hogy "Facebook bölcsesség", amikor valami közhelyet megosztanak. És bizony ezek elég népszerűek.


aug. 7. 20:38
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Inkább már egyik se. Vagy mondjuk valami régi bölcs, most hogy eszembejuttattad az új bölcseket mégis a régebbiekre szavazok.
aug. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzem nem vagy tisztában a bölcs fogalmával, így sajnos a kérdés megválaszolása sem lesz segítségedre.
aug. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
54%

#10

Komolyan, mi köze a szakmai tudásnak ahhoz, hogy kinek ki a párja? 🤦

És igen, Almási Kitti és Szabó Péter egy pár, hogy most is az-e, azt nem tudom.


Csernus Imre is remek szakember.

aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

#13


A szaktudásának semmi. Amit az egyetemen tanult, arra biztosan emlékszik. De az egyéni gondolkodása már kérdőjeles. Szabó Pétert egy csalónak tekintem, így aki vele jár, azt nem tekintem bölcsnek.

Ennyi az egész.

aug. 7. 21:04
 15/35 anonim ***** válasza:
64%

#14

Te se vagy a legélesebb kés a fiókban. 🤦👏


Nagyon buta vagy, erről csak ennyit.

aug. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

#15


Ahogy gondolod. 😅

aug. 7. 21:10
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ilyen mondás, hogy attól fogadj el tanácsot, aki ott tart, ahol te szeretnél tartani.


Erősen függ, hogy mit akarunk, mi a célunk. Ha a jelenkorban vagyonra szeretnénk szert tenni, akkor egy 800 évvel ezelőtt élt, más kultúrában nevelkedett szerzetes nem fog számunkra releváns információval szolgálni.


Ha a lelki békét keressük, azt meg nem egy reklámozós youtubertől fogjuk eltanulni.


Tehát a kérdésed, hogy: "Kitől érdemes tanulni..." - attól függ, mit szeretnél tanulni, milyen cél eléréséhez szeretnél tanulni.

aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

#17


Amikor kiírtam a kérdést, éppen a katolikus Bibliát lapozgattan (Sírák fia könyvét).


A szerző az i.e. 2. századból szól hozzánk, de számoa kijelentése ma is elgondolkodtató.

aug. 7. 21:13
 19/35 A kérdező kommentje:
Régebben meg Nietzsche-t olvastam. Na, neki is jó gondolatai vannak.
aug. 7. 21:14
 20/35 A kérdező kommentje:

Mai gondolkodók közül talán Yuval Noah Harari volt rám hatással.

Mivel az MI elterjedését jósolja, ami számos ember munkáját elveszi majd, így a továbbtanulást/továbbképzést javasolja, ráadásul még ötletet is ad, hogy milyen irányba érdemes menni.

aug. 7. 21:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!