Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a bootcamp-ek nem...

Szerintetek a bootcamp-ek nem rombolják le kissé a diplomával rendelkezők (mérnökinformatikus, programtervező informatikus) presztízsét?

Figyelt kérdés

Nem rég végeztem mérnökinformatikus szakon, de akkora lélekölő dolog, amikor küldik nekem a bootcamp reklámoldalakat ismerőseim és mondják hogy "3 hónap alatt meg lehet tanulni azt amit te 7 szemeszter alatt tanultál" (3,5 év). Más diplomás is érzi mostanság ezt a kis társadalmi nyomást, azzal próbálnak beetetni hogy 3,5 évet a semmiért dolgoztál? Ti mit kezdtek ezzel?


Igazából nem értem ezt a sok indulatot a diplomások felé itt ezen az oldalon.



2020. júl. 23. 08:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát ez vicces volt, viszont szerintem én is állás foglalok, legalább így utólag.

Kiemelem, amire így utólag reagálnék.


"Melyik egyetemen volt normális projektmunka?"

A BME mérnökinfon több tárgy is van, ami direkt projekt munkáról szól.


"Egyébként még mindig 20-nál több emberrel szemben állsz egyedül"

Galilei meg mindenkivel szemben állt és börtönre is ítélték, de ettől még igaza volt.

És akkor, hogy az én álláspontom mi. Én azzal értek egyet, aki "20-nál több emberrel szemben áll". Így a legegyszerűbb megfogalmaznom.


"Egyik ismerősöm szerint a programozás nem nagy kaland, kb. betanított munka és unalmas is kicsit egy idő után."

Ezeket az embereket szokták informatikai szakmunkásnak hívni. Viszont ezeket a feladatok általában nem adják diplomás embernek.

Ahhoz, hogy ténylegesen végezz kreatív munkát, kell a papír, és pont ezért nem ugyanarról a területről beszéltetek. Igen, van az a "programozói" munka, ahol semmilyen szellemi munkát nem végzel, csak agyatlanul hivogatod a függvényeket, és már kész kódrészeket illesztesz össze. Csak egyetemet végzett embereknél nem ez az általános.


"De az átképzettek világában én vagyok jobban otthon."

Maximum az átképzést ismered jobban, de azt nem tudod jól megítélni, hogy a tudásod milyen, illetve mennyit ér egy diplomás emberéhez képest.


"Codecool-os jobban teljesít interjúkon"

Ez interjú függő. Ha az kérik, hogy a bootcamp-en megtanult technológiát használd, amit 100-szor használtál már, akkor igen, jobban fog teljesíteni a bootcamp-es, mivel neki ez egy rutin feladat. Viszont ha már az kérdezik, hogy itt ez a probléma, készítsd hozzá algoritmust (javaslom, hogy nézz meg google interjúkon szereplő feladatokat, pl. ezt: [link] ), akkor már rosszabbul szerepelsz.

Ez interjúfüggő, és legtöbb esetben a bootcamp-en direkt azt tanítják, ami az interjún is lehet. Viszont lehet, hogy a cég 3 évvel később már más technológiát fog használni, és akkor szívni fogsz annak megtanulásával.


"többi sok-sok év tapasztalatos itthagyja az egészet vagy csak a papírért marad"

Akkor simán más a célja. Informatikai szakmunkás a cél.

De próbálj meg mondjuk ezzel a tudással mesterséges intelligenciával vagy grafikával foglalkozni. Hidd el, sokkal nehezebben fog menni.


"Nos, ezek mindent elsöprő érvek."

Ezek nem érvek, hanem személyes tapasztalatok.

Ha az utcán látok 15 szőke hajú nőt és egyetlen más színű hajó nőt sem, akkor sem vonhatom le azt a következtetést, hogy minden nő a világon szőke hajú.

Tudsz 10-20, akár 100 embert mondani, aki egyetért veled, de ettől ez még nem lesz átlag. Te azokat ismered, akik veled egy közegben mozognak, akkor nem nagyon fogsz eltérő véleményt találni.

Sétálj be bármelyik multi magyarországi épületébe (bosch, graphisoft, google) és ott kérdezgess. Sokszor azt fogják mondani, hogy a diploma a minimum, anélkül szóba se állnak veled.


"Viszont aki heti 45 óra munka mellett dönt az átképzés mellett [...]"

Ez rendben van, csak ettől ne várja el, hogy versenyképes lesz egy diplomással szemben.

Ez ugyanaz, mint aki szakmát tanul. Lehet, hogy kezdő fizetésben egy vízvezetékszrelő jobban fog keresni, mint egy mérnökinfos, de 3-5 éven belül a mérnökinfos lehagyja.


"Az is köztudott, hogy a cégek egyre kisebb hányada várja el a diplomát."

Erre a köztudásra én is igényt tartanék. Hol tudok erről tájékozódni?

A legutolsó felmérés, ami Mo.-on készült azt én úgy tudom, hogy 2013-as és ott a 3. legfontosabb szempont volt a képzőintézmény (előtte volt a nyelvtudás és a szakmai gyak).

2020. júl. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:

Egy átképzettnek szerény véleményem szerint bőven megfelel mind fizetésekben, mint kihívás szintjében az általatok infós szakmunkásnak titutált pozíció.


Egyébként melyik suli különb annál, mint amiket leírtam, estin vagy levelezőin?

Lehet megérné oda átmennem.

2020. júl. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
89%

51-es vagyok.


"Egy átképzettnek szerény véleményem szerint bőven megfelel mind fizetésekben, mint kihívás szintjében az általatok infós szakmunkásnak titutált pozíció."

Ez így van, de ne állítsuk azt, hogy 1.) a bootcamp során szerzett tudás többet ér, mint a diploma; 2.) egységesen kijelenteni minden munkára az IT szakmában, hogy nem kreatív munka; 3.) semmit nem ér a diploma, csak papír.


"Egyébként melyik suli különb annál, mint amiket leírtam, estin vagy levelezőin?"

Nekem nincs egyik helyen sincs se estin, se levelezőn ismerősöm, szóval ebben nem tudok segíteni.

2020. júl. 26. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
0%

"Ez így van, de ne állítsuk azt, hogy 1.) a bootcamp során szerzett tudás többet ér, mint a diploma;"


Aki 10 éve a szakmában van és ezt tapasztalja, azt mit tegyen mégis?


"2.) egységesen kijelenteni minden munkára az IT szakmában, hogy nem kreatív munka"


Ez elég sok munkára igaz pedig na már. Ritkán kell algoritmizálni.



"3.) semmit nem ér a diploma, csak papír."


Pedig kb....

2020. júl. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
89%

"Aki 10 éve a szakmában van és ezt tapasztalja, azt mit tegyen mégis?"

Az akkor nincs ténylegesen a szakmában. Ha valaki azon a területen mozog, ami direkt a bootcamp-eseknek jött létre, ahol nem kell gondolkozni, akkor ott azon az adott, specifikus területen elsőre jobba a bootcamp-es tudása, csak nem ennyiből áll egy szakma.


"Ez elég sok munkára igaz pedig na már. Ritkán kell algoritmizálni."

Nem elég sokra. Azokra igaz, ami miatt a bootcamp-ek létrejöttek, és azokra nem igaz, ami az egyetemi szakok miatt léteznek.

Nem csak az algoritmizálás a kreatív munka.


"Pedig kb...."

Pedig nem. Tudok céget, ahol le sem ülnek veled, ha nincs diplomád, mert a diploma a beugró. Utána persze lehet, hogy még diplomával is kevés tudásod hozzá, de anélkül meg még esélytelenebb vagy.

Itt nem tudom, hogy írtam-e már, de 2013-es felmérés, hogy a cégeknek a 3. legfontosabb szempont a képzőintézmény, előtte van a szakmai gyakorlat és a nyelvismeret.

2020. júl. 29. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ő aki kötekedik, és kételkedik, és leszarozza a diplomat, azt látom hónapok óta ezt nyomja többször beszéltem vele. De egyszerűen nem bírja felfogni, hogy nincs igaza 😀 és mindig kitalál valami más dolgot, hiába hozol rendes ellenérveket.


Te aki magadra ismertél. Ne is foglalkozz a diplomával menj bootcampbe. :D ha már szerinted annyira jó, ahoz a munkához amit fogsz csinálni ugyse kell a papír

2020. júl. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:

És ha a sok bullshit-et az ember fejébe tömik, aminek a 99%-át el is felejti, az miben segít abban, hogy úgynevezett komolyabb informatikus állásokat találjon majd több év tapasztalattal?


Amúgy mi a szerintetek komolyabb cég?

Mi alapon nézitek le a programozói állások egy részét és mi alapon állítjátok a másik részére, hogy az komolyabb?


Az egyetem sok elavult és elméleties bullshitje miben segít abban, hogy az ember később boldoguljon?

2020. júl. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
Végezd el. Majd megtudod. Következő félévben inkább a tanulásra koncetrálj. Ne a gyakorira.
2020. júl. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
93%

"Amúgy mi a szerintetek komolyabb cég?"

A google ilyen területen elég híres. Rendszerint fél-egész napos interjúkat tartanak, ahol akár 4-5 dolgozóval is kell beszélned felváltva és meggyőznöd őket, hogy megéri, hogy felvegyenek.

Olyen szintű matematikai feladatokat adnak, amiket az ember egyetemen tanul és mután elmondtad, hogy hogyan oldanád meg, még kérik, hogy programozd is le.

Ismerek embert, aki mester képzés után sem vettek fel oda programozónak.

Ez persze az egyik véglet, de a nagyobb cégek nem fognak bootcamp-ek közt turkálni, amikor diplomásokból fel tudják tölteni a helyeket és velük jobban járnak.


"Mi alapon nézitek le a programozói állások egy részét és mi alapon állítjátok a másik részére, hogy az komolyabb?"

Azért mert a diplomások el tudják végezni a bootcamp-esek munkáját - ha nem is azonnal, de mondjuk 1-2 hét betanulás után -, míg ez fordítva nem igaz, így nem mi "nézzük le", ha megkülönböztetjük a két végzettségét tudását.

Mondtam, hogy próbálj meg egy bootcamp után mesterséges intelligenciával vagy grafikával foglalkozni. Nem fog menni, mivel olyan alapra lenne szükséged, amit egyetemen kaphattál volna meg.


"Az egyetem sok elavult és elméleties bullshitje miben segít abban, hogy az ember később boldoguljon?"

Gondolkodni tanítanak, ahhoz pedig tök mindegy, hogy milyen modern vagy elavult technológiát használnak. Pl. C-t azért tanítanak, hogy megismerkedj a programozás alapjaival. C++-t azért tanítanak, hogy megtanuld az objektum orientált programozást.

És így szépen sorban fel lehet sorolni minden tárgyhoz, hogy mi az a tudás, ami fontos lesz.

Amúgy itt megjegyezném, hogy most te nézel le bizonyos képzéseket más képzésekkel szemben, miközben nem is ismered az összes helyet. A kommentek alapján még a top helyeket sem ismered és így akarod megmondani, hogy ezek elavult, elméleties bullshitek, míg a bootcamp-ek modern, gyakorlatias szentírások. Ha nem szeretnéd, hogy más így írjon, akkor neked sem kellene, mert ezzel csak az üzened, hogy azzal van bajod, hogy nem értünk veled egyet, nem pedig a stílussal.

2020. júl. 30. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:

Kérdeztem már korábban, hogy melyik suli jobb szerintetek, melyik nem elavult, káoszos, "magaatanárseérthozzá" elméleties bullshit, de nem kaptam rá választ.


És aki 5-10 éve diplomázott másból, majd elvégez egy hosszú bootcampet, az szerinted miért ne tanulhatná meg ezt a gondolkozást?


Miért látom a sok bootcampest, akik simán megvannak a szakmában, már mediorok és például ha új techológiát kell megtanulni, akkor nekik is gyorsan megy?


Miért hallok olyat, hogy budapesti, "elit" egyetemeket végzettek nem tudnak összerakni egy nyamvadt alkalmazást diploma után és pár sor kódot nem tudnak normálisan leírni?

2020. júl. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!