Mérnökinformatika (BME) vagy Programtervező Informatikus (ELTE)?
Mérnökinfó jobbára elektronika-barátoknak való, a proginfó meg inkább a tisztán szoftveres érdeklődésűeknek. Utóbbiakból jobb eséllyel lesznek architectek, de a képzés maga szárazabb.
Elhelyezkedni mindkettővel lehet, talán a mérnökinfó valamivel több lehetőséget kínál.
" mindegy mert egyik helyen sem tanítanak meg igazán programozni azt neked kell majd magadtól"
Fejezzétek már be ennek a baromságnak a híresztelését.
Pláne te, aki azt sem tudod, mi az a programfejlesztés. Egyetemet meg képeslapon sem láttál még.
Nem. Te hülyeséget szajkózol, sajnos nem először.
Mégis, szerinted mire tanítanák meg azokat, akik az egyetemen, főiskolán, mérnökinfón vagy proginfón szereznek oklevelet, és veled, meg a hozzád hasonlókkal ellentétben, tudnak is programozni?
Aki azt írja elektronika meg beagyazott rendszerek programozása folyik egy mérnökinformatikus képzésen az nem hiteles hozzászóló és fingja sincs mit tanítanak mérnökinfon.
Amúgy tényleg mindegy hova mész. Elte képzése rövidebb (6 félév) az előny.
A mérnökinformatikus szak egyike a Magyarországon található három informatikus egyetemi szaknak (mérnökinformatikus, programtervező informatikus és gazdasági informatikus). A villamosmérnöki szakmából nőtte ki magát, így a másik két szakkal ellentétben a tanterv magán hordozza a mérnökség jegyeit. Az itt végző egyetemisták nemcsak alkalmazói, hanem kutatói és fejlesztői képességekkel is felszerelkeznek.
A többi informatikus képzéssel ellentétben itt a „hardveres” részekre is szánnak időt (elektronika, digitális technika …), így a 7. félév végére összeáll a kép, hogy hogyan lesz a tranzisztor áramából 3 dimenziós grafika.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!