Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai egyetem: mérnökinformat...

Óbudai egyetem: mérnökinformatika vs ELTE programtervező informatika?

Figyelt kérdés
A kérdés elég nyitott, bármilyen vélemény, tapasztalat, tanács jöhet. Főleg a végzés utána lehetőségek érdekelnek, de maga a képzés is. Mindkettő van estin, erről valakinek tapasztalat?
2016. febr. 1. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Nos, én ELTE proginfón vagyok, illetve ismerek pár Óbudai mérnökinfóst is.


Alapvetően a programtervező informatikus és a mérnökinformatikus képzés között nincsen túlzottan nagy különbség. A mérnökinfón van egy kis fizika, illetve több a hardverismeret/inkább hardveroldalról közelítik a programozást. A programtervező informatikus pedig inkább fentről, a szoftvertervezés felől közelíti a témát. Ezt nagyjából úgy képzeld el, hogy a mérnökinfós mondjuk robotokat programoz az egyetemen, a programtervező pedig mondjuk webes alkalmazásokat készít. De őszintén szólva nem sokat számít, szinte ugyanazt a tudást teszed magadévá a végére. Illetve arra számítani kell, hogy a matematika mindkét képzésen intenzív.


Na de ezek a szakok általános összehasonlítása, most essen pár szó a konkrét ELTE-s és Óbudai képzésről:

A két intézmény képzése nagyban különbözik, ez elsősorban abban mutatkozik meg, hogy az Óbudai egyetem képzése nagyban gyakorlatorientált, míg az ELTE elméletközpontú oktatást nyújt.

Az Óbudain sok gyakorlati feladat, gyakorlati alkalmazás kerül oktatásra, és az egyetemi éveid végére (sőt, már alatta) releváns mennyiségű piacképes tudást kapsz, ami segíti az elhelyezkedést a pályán.

Az ELTE ezzel szemben rendkívül elméletközpontú, nincs annyi konkrét gyakorlati programozás, ellenben rengeteg elméleti tudást halmozol fel az évek alatt, ami a későbbiekben sokkal könnyebbé teheti számodra a szakmai fejlődést, és jobb eséllyel indulsz magasabb pozíciók felé. Viszont ennek az ára, hogy sokkal kisebb piacképes tudást szerzel az egyetemen, így azt szinte teljes egészében magadtól, egyedül kell elsajátítanod.


létezik még egy "arany középút", a BME mérnökinfó képzése, ami az óbudainál több elméleti tudást nyújt, illetve az ELTE-nél némiképp gyakorlatiasabb is.

2016. febr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú válaszod! Itt esetleg privátban kérdezhetnék még pár kérdést?
2016. febr. 1. 16:58
 3/12 anonim ***** válasza:
nekem a nappali tagozatokról van tapasztalat, ELTE-programtervező informatika nappalin is nehéz, estin gondolom még nehezebb, nappalin a hallgatók 80%-a csúszik..akkor estin.. OE mérnökinfón jobban lehet bírni, ha mindenképpen estin akarsz tanulni, akkor ezt ajánlom. a Programtervező informatika ELTE..estin..szerintem nem lehet bírni :( Ha nappalin választod, akkor az ELTE érdemes. Mindkettő versenyképes és magas jövedelem várható. Ritka az amikor kikötik informatikai területen, hogy melyik intézményben végzett hallgatók jelentkezzek. Az ELTE-n szerintem többet követelnek jóval, mint amire egy munkahelyen szükség van. Persze ez nem mindig hátrány(:
2016. febr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, persze, kérdezhetsz :)
2016. febr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Estin nem feltétlenül gondolkodtam, csak egy lehetőség inkább. Te azt mondod, hogy inkább az ELTE? (másik válaszoló)
2016. febr. 1. 17:30
 6/12 anonim ***** válasza:
ELTE programtervező informatikus BSc estire járok, most vagyok az 1. félév végén, eddig nem vagyok elájulva a nehézségtől. Pedig annyira ijesztgetnek az ELTE-vel mindenhol. Gondolom ezt a későbbi félévekre kell érteni, nem az elsőre.
2016. febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is az ELTÉ-re szavazok. :)
2016. febr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi srácok, eldőlni látszik! :)


Hát az első félév valóban könnyebb, progalapot már másik szakon megcsináltam, de a többi is csak a felszín.


Utolsó, neked valamelyikkel van tapasztalatod?

2016. febr. 1. 21:56
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Az ELTE egy elit kutatóegyetem, az ÓE pedig másodvonalbeli műszaki főiskolák konglomerátuma ami egyetemnek nevezi magát. Az ÓE karain azok tanítanak akik a BME-n vagy az ELTE-n végeztek, de onnan mint oktatók később kihullottak.
2016. febr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit szeretnél tanulni. Az Óbudain elég kemény és sok c#-ot tanítanak, prog elmélettel sincs gond, prog1 és prog2 pszeudo kódos vizsga, prog elméleti és c# nyelvre jellemző beugrókkal. Nagy részünk már a képzés felénél dolgozik valamit, szakmában. Én nem nagyon tudok olyan intézményről, aminek ennyire főprofilja lenne a c# oktatás. Bár, sokan mondják, hogy egy programnyelvet meg lehet tanulni hamar..na ja, de azért fiatal munkavállalóként azon az úton indulsz el, amiben tapasztalatod van. 2 éves stabil c# tudással és 1 év java tudással érzem, hogy c#-ban sokkal otthonosabban mozgok, jobban is érdekel. Ezért olyan állásokra jelentkeztem még csak. (megjegyzem, eddig mindenhová felvettek, ahová jelentkeztem, már 1. éves egyetemista korom óta, volt üzemeltetői és fejlesztői állás is). Ez a komment a NIK mellett szólt és nem az ELTE, vagy más intézmény ellen.

Itt ami biztos tudásod lesz, az a C#. 4 félév kötelező, utána ha olyan szakirányra mész, akkor lehet több is.

2016. febr. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!