Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a bootcamp-ek nem...

Szerintetek a bootcamp-ek nem rombolják le kissé a diplomával rendelkezők (mérnökinformatikus, programtervező informatikus) presztízsét?

Figyelt kérdés

Nem rég végeztem mérnökinformatikus szakon, de akkora lélekölő dolog, amikor küldik nekem a bootcamp reklámoldalakat ismerőseim és mondják hogy "3 hónap alatt meg lehet tanulni azt amit te 7 szemeszter alatt tanultál" (3,5 év). Más diplomás is érzi mostanság ezt a kis társadalmi nyomást, azzal próbálnak beetetni hogy 3,5 évet a semmiért dolgoztál? Ti mit kezdtek ezzel?


Igazából nem értem ezt a sok indulatot a diplomások felé itt ezen az oldalon.



2020. júl. 23. 08:27
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:

Nem mindenki szeretne hatalmas magasságokat elérni.



Én nem akarok családot és szeretném elérni végre, hogy a programozáson kívül legyen életem is.

Egyszerű .NET Core alkalmazások írása bőven megfelel karriercélként. Esetleg Python scriptek pl, hogy mást is emlegessek.


Az SQL-t nem annyira szeretem..

A munkahelyemen egyszerű scripteket kell írni. Részben a megvett szoftver gyári adatbázisa tippem szerint még nf3 sincs, részben pedig hibakeresés miatt írok lekérdezéseket. Arra kell ráérezni, mit kell keresni a hiba feltárásához és általában még join sincs. Belső select néha igen.

Fárasztó, mert nagy agymunka, de nem alkotás, nincs látható eredménye. Én nem szeretem az ilyet.



Egyébként már miért nem kellene megtanítania az egyetemnek a clean code-ot?

Meg miből állna angol változóneveket használni és normális kódot írnia a tanárnak?


Miért kell while feltételvizsgálatában értéket adni, ocsmányul tagolni a kódot, stb stb tanárként?



Amúgy olyanokkal vitázok, akiknek az az alap, hogy a kevéske szabadidejében pihenés helyett ugyanazzal foglalkozik, mint ami a munkája is. Amúgy fejlesztő ismerősömet idézve egy síkon mozog.


Meg még mindig 1-2 vadidegen áll szemben kb 20 ismerőssel.



Amúgy itt beszélgettem anno valakivel. Ő eltét végzett, ismerőse bootcampet

Irigyelte az ismerősét és ha jól jött le nekem, bánta kicsit az egyetemet. Szidta is. Érvekkel...

2020. júl. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:

"ténylegesen az emberek azt hogy értelmetlen, csak viszgaidőszakban jól esik panaszkodni vagy akkor amikor egymás után minden héten 1-2 nagy ZHt, kisZHt, begurót és hasonlóakat kell írnod, míg közben csinálsz 2 beadandót."


Nagyjából ez volt a tavaszom, 40 óra munka mellett. Az alváshoz és némi sporthoz ragaszkodtam, tehát belefért, ami belefért. Szerencsére karantén volt, így eleve otthon voltam, utazás se volt.



Sokkal piacképesebb is lehetne az egyetem. És nekem nem a tanulással van gondom, hanem azzal, hogy ezt sokkal normálisabban is meg lehetne oldani

2020. júl. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:

Miért kéne megtanítania a clean code-t?

->

Mert az eltén szoftvert/programot tervezni tanítanak meg. Illetve egy olyan gondolkozást, hogy egy új "trendi" nyelvet/keretrendszer hamar megtudj tanjlni.... de ezt már gondolom 100x olvastad, még sem érted.

Vagy akár azt tanítják, hogy tudj te is fejlesztője/tervezője lenni annak a trendi keretrendszerednek.

Egyébként meg mindig vannak olyan specik, amik további tudást tudnak adni, pl clean code.


De ha te csak scriptelgetni, meg, programozgatni szeretnél, arra elég a bootcamp. Viszont olyan nagy anyagi elismerésre ne számíts mint amiket a médiában hallani.

2020. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, hogy a médiában miről hallani.


Viszont nettó 4-500 már azért nem rossz.

2020. júl. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
Hát, azzal, hogy hívogatod a mások függvényét, nem sok esély van arra, hogy ezt valaki kifizesse neked. Az azt jelentené, hogy valakinek megérné az, hogy havi kb. 900-ért semmi gondolkozással kódolgass. Ezt megteszi kevesebb mint fele ennyiért is egy bootcampes.
2020. júl. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm pedig (akire eddig nem utaltam) a Pannont szidja.



Nappalin, érettségi után még talán lehet értelme ezeknek, de akkor is komplett átszervezés kellene.


Viszont estin, levelezőin nonszenszek.


Illetve olyan, már fejlesztőként dolgozóknak tudom elképzelni, akik a pénzre mennek rá.



Egyébként mondjátok már meg, milyen keretrendszerekkel dolgoztok, ahol még magatoknak kell algoritmusokat írni!!


Én a dotnetet ismerem, ott az Entity Framework, a LINQ namespace extension method-jai és a többi megoldja, hogy ciklust se kelljen írni kb.

2020. júl. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
Szerinted a business logic-hoz nem kell algoritmizálás?
2020. júl. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
Minimális biztosan, de azt nem az egyetemen szedi össze az ember....
2020. júl. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:

Minimálisan??? De te milyen algoritmusokat szeretnél használni munkád során egyáltalán? Vagy semmilyen logikát nem akarsz használni, csak kódolni? Mert a kommentjeid alalján ez jön le.


(Amúgy a többször felhozott for ciklus példád csak az algoritmusok egy eszköze alapvetően nem is algoritmus. És azért mert az IDE miatt bizonyos kényelmek vannak nem árt ha a programzó tudja mi van a háttérben. Pl. Melyik ciklus mikor optimalisabb)


Nem értem miért lenne jó, ha kb csak .Net meg EF-et tanulnál vagy ezekből a legujabbakat az egyetemen, mint a bootcampben. Aztan, ha meg fel is vesznek egy normális helyre -mert a mostani munkahelyed nem az, amit már többször mondtál- és nem ilyen legalja munkát csinálnál, akkor lehet felfognád, hogy kevés, hogy ismered az extension metódusokat. Majd lehet pár év munka után rájössz, hogy ennek a gyökérnek igaza volt.

2020. júl. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy pár év múlva igazat adjak neked. 😁


Már a programozási tételekre azt mondják sokan, hogy a munkahelyükön is a framework gyári metódusát használják, nomeg hogy a programozás rég nem az a kreatív szakma, mint volt régen, mert mindenre van valami kész megoldás.


Gyári metódusok dátumokkal tudnak számolni, keresni, kiválasztani, sorbarendezni, adatbázisból lekérdezni tudnak. Ezeket mind nem a programozóknak kell megírniuk.


Az erőforrásigény meg kevés helyen számít.

Inkább, hogy mielőbb legyen termék.


Amúgy mi is a gond a munkahelyemmel?


Nem, nemcsak modern technológiákat akarok tanulni.


De elvárásom lenne estisként, hogy a tanár ne undorító kódot írjon, tudjon magyarázni, értse, amit oktat, hogy ne kelljen annyi matek elméletet tanulni

És hogy ha munka + egyetem mellett aludni akarok, nyáron meg élvezni az életet, pihenni, akkor is legyen piacképes tudásom diplomázásig.


Van egyáltalán projektmunka, modern technológiák, git stb utolsó 2 félévben?

2020. júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!