Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a bootcamp-ek nem...

Szerintetek a bootcamp-ek nem rombolják le kissé a diplomával rendelkezők (mérnökinformatikus, programtervező informatikus) presztízsét?

Figyelt kérdés

Nem rég végeztem mérnökinformatikus szakon, de akkora lélekölő dolog, amikor küldik nekem a bootcamp reklámoldalakat ismerőseim és mondják hogy "3 hónap alatt meg lehet tanulni azt amit te 7 szemeszter alatt tanultál" (3,5 év). Más diplomás is érzi mostanság ezt a kis társadalmi nyomást, azzal próbálnak beetetni hogy 3,5 évet a semmiért dolgoztál? Ti mit kezdtek ezzel?


Igazából nem értem ezt a sok indulatot a diplomások felé itt ezen az oldalon.



2020. júl. 23. 08:27
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
35 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
71%

Tok mas egy bootcamp, mellesleg komoly cegnel nem lepsz elore diploma nelkul, ettol fuggetlenul akar bootcamp nelkul is lehet valaki jo szakember, meg diplomaval is kontar.


Em mernokinfoskent ugy latom h ha jo minosegu bootcampak lennenek meg jo minosegu egyetemi oktatas azzal mindenki csak nyerne de szerintem nem ez a helyzet.

2020. júl. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
100%

IT területen vagyok HR-es, úgyhogy rendszeresen találkozok ilyen átképzett bootcampes arcokkal, meg villamos/infós mérnökökkel. Össze se lehet őket hasonlítani, egy diplomás mérnöknek egyszerűen más a gondolkodása, megalapozott tudása van, és legtöbbször affinitása is a szakmához. A bootcampesek között is akadnak gyöngyszemek, de leginkább arra alkalmasak, hogy repetitív, hozzáadott érték nélküli munkát végezzenek (pl tesztelnek, fejlesztők mellett scriptelgetnek, stb), vagy üzemeltessenek. De arra nem alkalmasak, hogy pl ügyfelekkel tárgyaljanak, tervezzenek, levezényeljenek egy projektet, stb.


Ha vki komolyan akar szakmát váltani, akkor a bootcamp általában az első lépés, de leginkább meg kell csinálni egy diplomát hozzá. Ha meg vki rejtett tehetség, az kijön a bootcampen is, és szabadidejében is totál rááll a programozásra, ez lesz a hobbija, tehát rövid időn belül képes nagyon sokat előrehaladni, de ez ritka. Én azt látom, hogy sokan most ebben látják a meggazdagodás kulcsát, de ez is egy szakma, amihez nem lehet mindenkinek affinitása. Persze szoftvert tesztelni még mindig magasabb bérrel jár, mint mondjuk középiskolában tanítani, ezt is megértem.

2020. júl. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
97%

Csúnyán fogalmazva, ők a programozásban a betanított munkások.


Egy mérnökinformatikus diploma 10x nehezebb. Nyílván nem azért esik ki az első félévben a társaság 1/4 része, majd lassan a 7. félév végére az eredeti társaság csak 1/3 része marad meg, mert annyira könnyű és csak kézen fogva táncolnak.


Meg nem véletlenűl előkövetelmény sok helyen a Bsc és veszik előnynek ha van Mscd és pár pozícióban szinte elvárás a Phd.


Ha az a célod, hogy Wordpress oldalakat készítsz, akkor elképzelhető hogy a bootcampessel azonos szinten kezelnek és hogy akkor elpazarolsz 3,5 évet az egyetemen, de komolyabb rendszerekhez csak diplomával engednek hozzányulni.

2020. júl. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
96%

"Más diplomás is érzi mostanság ezt a kis társadalmi nyomást, azzal próbálnak beetetni hogy 3,5 évet a semmiért dolgoztál?"

Nem, mivel legtöbbször még a bootcamp oktatói is elmondják, hogy ez nem ér fel egy diplomához és egy diploma sokkal többet ér.


"Ti mit kezdtek ezzel?"

Meg kell mondani az ismerősödnek, hogy ég és a föld a kettő.

2020. júl. 24. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
100%

Én ELTE prog.inf.-et végeztem. Nálunk is vannak már a cégnél bootcampesek. Sajnos elég nagy az arcuk. Valamkféle agymosás is lehet ott.

Olyanokat mondtak amikor jöttek hozzánk dolgozno, hogy ez a tudás sokkal piacképesebb mint az egyetemistáké...

Kellett mentorálnom is őket. Hát elég nehéz, mert mindenre azt tolták, hogy ezt ők tudják. De persze nem tudták, és ha akkor végig hallgatnak egyszerűbb dolguk lett volna megérteni.

Most szerencsére nem dolgozok már velük. De igazság szerint csak tologatják őket cégen belül, kb. már nem is programoznak.

Jött amúgy frissen végzett egyetemista is, és vele lehet normálisan dolgozni haladni. Szóval szerintem sokat nem ér ez a tanfolyam, csak arra jó, hogy felvegyék valahova.

2020. júl. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
18%

Vannak a rövid, 3-4 hónapos bootcamp-ek, nos azok valószínűleg tényleg semmit se érnek.


Vannak viszont hosszabbak. Na ezekről olyat hallottam, hogy az itt végzettek ügyesebbek, jobbak az interjúkon, mint az ELTE-n, BME-n végzettek.

A proginfó, mérnökinfó mellett még hobbiprojektezgethez az illető, meg dolgoznhat gyakornokként (majd alszik halála után, ráér akkor), különben semmi gyakorlati, használható tudása nem lesz. Míg egy hosszabb bootcamp-ről kijön az ember készen.


Én átképezném magam, vagyis át is képzem már 2 éve. Más világ mondjuk.


Érettségi után, nappalin én is azt mondanám, miért ne egyetemre, csak több lehetősége lesz később és talán, mondom TALÁN, ismétlem TALÁN reálisabban lesz ideje mellette hobbiprojektezgetni. Valószínűleg maga az egyetemi képzés is sokkal-sokkal színvonalasabb a nappalin, mint az ELTE és az Óbudai estije, Pannon, szegedi, GAMF stb levelezőije.


Viszont egy átképzettnek kb. a hosszabb bootcamp az egyetlen reális megoldás.


Összességében én azt hallom mindenhol és mostmár tapasztalom is, hogy az egyetem túl elméleti, elavult és ami tudást úgy önmagában ad, az hagy némi kívánnivalókat maga után...

2020. júl. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
100%

6# Elég erős kifejentéseket tettél, de mégis semmit mondóakat.


Pontosan megmagyaráznál párat?


"én azt hallom mindenhol és mostmár tapasztalom is, hogy az egyetem":

-"elméleti, elavult"

-"ami tudást ad az hagy némi kívánnivalókat maga után"


"Na ezekről olyat hallottam, hogy az itt végzettek ügyesebbek, jobbak az interjúkon, mint az ELTE-n, BME-n végzettek."


Erre meg azt mondanám, hogy a magyar átalgos interjúztatás technológia specifikus, nem probléma megoldás köré koncentrál. Bootcampeseket specifikusan ilyen helyzetre készítik fel, az egész bootcampnek az a lényege, hogy "be toljanak az ajtón" nem is feltétlenűl hogy programozóvá válj, csak hogy be rakjanak egy pozícióba.


Szóval ilyeneket nem hoznék fel igazi érvelés ként.


Plusz a munkáltatók tudják hogy például egy BMEs sokkal könnyebb megtanítani, akár csak 1 hét alatt is egy olyan technológiára, amiről fogalma sincs, de szükséges, mint egy bootcampest mentorálni aki erre a specifikus munkára készült fel egész tanulmánya során.


( "reálisabban lesz ideje mellette hobbiprojektezgetni. " Lol amúgy ezek a hobbi projektek kicsit túl vannak fújva, főleg a bootcampes kultúra miatt, akik mást nem tudnak felmutatni. A valóságban a diploma önmagában a hobbi projekt. Meg amúgy minden egyetemistának vannak hobbi projekjei, de nem munka szerzés céljából hanem ténylegesen szereti azt csinálni amit tanul és ottni szórakozik különféle technológiákkal. Persze vannak páran akik ezt nem csinálják)

2020. júl. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
100%

5ös vagyok ismét.

Az egész bootcamp egy szemfényvesztés.

Ügyesebbek mint a bme vagy az elte? Mii? 😀🤨

Az egyetemet már úgy végeztem el, hogy volt 1 év releváns munkatapasztalatom. Kb. 1 hét se volt, és jó állást kaptam.

A hobiprojekteket látta a codecool es társainál végzetteknél, kb. Semmit se ért egy minimális szinttel több mint egy helloworld.

Az egyetemen sokkal kemenyebb bedandók voltak.

Ráadásul volt szakdolgozat is.

Ja és amivel szoktak jönni: nem reggel 8tól delután 4ig tart az oktatásuk, haza mennek és csinálják, hétvégén is.

Jah mert az egyetemisták nem? 😀🤨 ..mennyit éjszakáztam...

2020. júl. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
0%

Erre: "én azt hallom mindenhol és mostmár tapasztalom is, hogy az egyetem":

-"elméleti, elavult" a magyarázatom:

Nem túlzottan szerepelnek modern nyelvek és modern technológiák, framework-ök az egyetemek tananyagában. Míg például analízis definíciók és bizonyítások tanulása annál inkább.



"Erre meg azt mondanám, hogy a magyar átalgos interjúztatás technológia specifikus, nem probléma megoldás köré koncentrál. Bootcampeseket specifikusan ilyen helyzetre készítik fel, az egész bootcampnek az a lényege, hogy "be toljanak az ajtón" nem is feltétlenűl hogy programozóvá válj, csak hogy be rakjanak egy pozícióba."


Nos én személy szerint nem is szeretem az olyan interjúkat, ahol olyan algoritmizálós feladatok vannak (táblán, "valós időben" két-három szempár előtt), amik leginkább IQ-tesztnek feleltethetők meg.


Miközben a munkahelyen inkább technológiákat kell ismerni. Algoritmizálni sokszor nem kell, csak egymásra hívogatni az adott nyelv és framework megfelelő függvényeit.


"Plusz a munkáltatók tudják hogy például egy BMEs sokkal könnyebb megtanítani, akár csak 1 hét alatt is egy olyan technológiára, amiről fogalma sincs, de szükséges, mint egy bootcampest mentorálni aki erre a specifikus munkára készült fel egész tanulmánya során."


Amúgy miért nem? Fejlődik, edződik az agya és már ismer 1-2-3 technológiát. Egyre könnyebb lesz őt is megtanítani.


"Meg amúgy minden egyetemistának vannak hobbi projekjei, de nem munka szerzés céljából hanem ténylegesen szereti azt csinálni amit tanul és ottni szórakozik különféle technológiákkal. Persze vannak páran akik ezt nem csinálják)"


Én nem tudok semmilyen tevékenységet se annyira szeretni, hogy miután majdnem minden időmet az vette el, még szabadidőmben is azzal foglalkozzak szívesen.

Amúgy akiket ismerek (ex vagy jelenlegi) infószakosok, ők sportolnak, ismerkednek, buliznak egyetem mellett. Ne mondd már, hogy a tanulás, a buli, a sport is belefér, mert nem.

Ja meg dolgoznak is mellette szakmában. Már eleve ehhez KÉPESSÉGEK kellenek, hogy beleférjen. Ha én elmennék nappalira, az alvás definícióját is tanulnom kellene...


A bootcamp világa valószínűleg van olyan kemény, mint az egyetem. Csak célzottabb és másfél éves.

2020. júl. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy olyan kemény. Szerintem te még mindig az a lány vagy, aki 2-3 éve programozó akar lenni, de nem jön össze.

Nem kell algoritmizálni, csak hívogatni a függvényeid mondatnál végleg elvágtad magad

2020. júl. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!