Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a bootcamp-ek nem...

Szerintetek a bootcamp-ek nem rombolják le kissé a diplomával rendelkezők (mérnökinformatikus, programtervező informatikus) presztízsét?

Figyelt kérdés

Nem rég végeztem mérnökinformatikus szakon, de akkora lélekölő dolog, amikor küldik nekem a bootcamp reklámoldalakat ismerőseim és mondják hogy "3 hónap alatt meg lehet tanulni azt amit te 7 szemeszter alatt tanultál" (3,5 év). Más diplomás is érzi mostanság ezt a kis társadalmi nyomást, azzal próbálnak beetetni hogy 3,5 évet a semmiért dolgoztál? Ti mit kezdtek ezzel?


Igazából nem értem ezt a sok indulatot a diplomások felé itt ezen az oldalon.



2020. júl. 23. 08:27
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:

"Az erőforrásigény meg kevés helyen számít"


Végülis majd a felhasználó megvárja a választ...

Remélem sose fogunk együtt dolgozni...



"Gyári metódusok dátumokkal tudnak számolni, keresni, kiválasztani, sorbarendezni, adatbázisból lekérdezni tudnak. Ezeket mind nem a programozóknak kell megírniuk."


És? Ez csak a minimális része a munkának... dolgoztál már rendes projekten?



Mi a baj a munkáddal?

Azt, hogy értelmetlen munkát csinálsz, mert ha értelmeset csinálnál nem írnál ilyeneket. Illetve többször írtad, hogy átvágtak nem is erre vette fel.


Nekunk a projekt eszközökon tanitottak gitet stb.

Volt projektmunka ilyenek.

2020. júl. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:

Melyik egyetemen volt normális projektmunka?



Egyébként még mindig 20-nál több emberrel szemben állsz egyedül, mondd, miért is adnék a véleményedre?

2020. júl. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:

Ja mert nekem nincsenek kollégáim és csoportársaim akik nem ezt gondolják mint én? Amúgy több is mint 20. De ez tök gyerekes.

Amugy elte-n volt ilyen óra

2020. júl. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:

Vannak nekem is tapasztalataim, hogyan mennek dolgok plusz beszélgetek emberekkel és homlokegyenest mást állítanak, mint amiket te itt leírsz, egyedül és névtelenül.

Ennyi.

2020. júl. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:

Amúgy ez a 20 ember vs 1 ember nem jelent semmit sem.


Akár lehetne 100 vs 1 is.


Ha a saját bubbleödben van az a 100 ember könnyen lehet, hogy csak olyanok véleményét hallod akik egyetértenek veled.


Tudnék mutatni neked olyan közösséget is, amiben van HRes és jó pár senior fejlesztő is akik ellened érvelnének ha 4 szemközt beszélsz velük erről vagy éppen kisebb csoportban tárgyaltok ki egy hasonló témát.


Szóval ha tudok mutatni egy 21 főből álló csapatot akkor máris nekem van igazam? Ez így működik? :D

2020. júl. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:

Én pont azt hittem, hogy jól döntöttem az egyetemmel, de nem.

Elképesztően nehéz, de legalább hulladék is és 0 jó vélemény.


Amikor senior csoporttársam a face csoportban csak szidni tudja meg meséli ezt az interjús dolgot, az ember maradék motivációja is elmegy.



De még mindog azt érzem, sok ember csak a saját lelkét akarja nyugtatni, hogy megérte neki elvégeznie. Hát nem.

2020. júl. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:

Meg amikor kijelentik, hogy eltésnek, bme-snek akkor van gyakorlati tudása, ha dolgozott egyetem mellett. Bootcampesnek eleve van.


Mindegy...


Szóra se érdemes



Az egy évet kibírtam, bár kár, hogy ennyit is kidobtam rá az egyetlen életemből.

2020. júl. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:

37# Én meg azt érzem, hogy önmagadat nyugtatod te, hogy jó döntés volt ott hagyni az egyetemet, mert az egyetemnek amúgy sincs semmi értelme.


Továbbra is lehet hogy ez a te pozíciódra igaz, de nem mindenkiére.


Kb mintha azt akarnád kifejezni, hogy Bjarne Stroustrupnak sem kellett volna egyetemre mennie, akkor C++ helyett C+++-t találta volna ki.

2020. júl. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
Továbbra is sokkal jobban hiszek a saját tapasztalataimnak és a személyes kontaktjaimnak.
2020. júl. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:

De ha lesz egy egyetem, ami tényleges tudást ad, azt talán el is végzem.


Csakne az legyen, hogy az egyik legfontosabb paradigmát oktató tanár mintakódjai undorítóak, a gyakorlatvezető még nálam is kevésbé érti az anyagot, a zh-kat a többiek magyarázata segítségével írom meg, a beadandóimban a többiek segítenek, majd júliusban kapok egy potyajegyet úgy, hogy egészen addig semmi visszajelzést nem kaptam....

Mert ez így viccnek is rossz.

2020. júl. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!