Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy a barátok...

Miért van az, hogy a barátok idővel szép lassan elkopnak, amint párkapcsolatuk lesz, egyre kevésbé érnek rá, a barát/barátnő fontosabb lesz, mint egy többéves barátság? Ez valahol érthető, de az is, hogy rosszul esik, ki hogy viseli?

Figyelt kérdés
szept. 12. 17:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
“valahol érthető” Nem, nem az. Ok, nyilván ideje nem annyi lesz rád, de telefonon fel tud hívni, vagy tud neked írni üzenetet is bármikor, amivel fent lehet tartani a barátságot és találkozni is lehet hébe-hóba. Azok akik kapcsolat, családalapítás vagy hasonló miatt eltűnnek, nem igazi barátok. Mindenkinek van élete. Amúgy ezek gyakran tipikus társfüggők és mikor találnak valakit, akkor mindenkit és mindent kizárnak. Egyik “barátom” még a családjának se ír, még egy üzenetet sem azóta, hogy párkapcsolatban van.
szept. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Egyszerűen átalakul az időbeosztás. Ha párod van, a "nyakadba szakad" egy másik család is szülinapi ebédestől, nagymama látogatásostól, mindenestől. Ez eleve azt jelenti, hogy havonta x napot szocializálódsz, jó esetben kellemes környezetben, rossz esetben fárasztóban. Emellett megvan az a kényelem, hogy egy számodra nagyon komfortos emberrel meg tudod beszélni az ügyesbajos dolgaidat, nem kell külön programokat szervezned, hogy kiengedd a fáradt gőzt. Egyszerűen, ha komoly párod lesz, a prioritás átalakul:


- Család

- Barátok


Ez változik erre:


- Párod

- Családod

- Ő családja

- Barátok


Habitusfüggő, de ez automatikusan hozza magával, hogy a barátokra töredék idő és energia jut.

szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2-es. Nyilván, csak nem erről volt szó.. Ez nem jelenti azt, hogy felszívódsz. Egy üzenetet lehet írni, egy több éves barát annyit megérdemel pár hetente. Ha valaki felszívódik az szimplán lustaság és bunkóság egyvelege. Mindenkinek van élete, mindenkinek van kapcsolata, párja, családja, teendői, munkája stb.
szept. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ezek az emberek magukkal csesznek ki, mert minden más kapcsolatukat leépítenek, aztán ha véletlen szakítanak, akkor meg vehetnek egy macskát, hogy legyen kihez szólni.
szept. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
#3: Hol nem volt erről szó? A kérdésben az szerepelt, hogy konkrétan egyre kevesebbet érnek rá, tehát személyes találkozások elmaradását fájlalja a kérdező. Minden bántó szándék nélkül írom, hogy itt inkább arról nem volt szó (üzenetek), amit te írsz.
szept. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon rosszul viselem, egyedülálló vagyok, akinek párkapcsolatban élő vagy családos barátai vannak (lepontozás indul).

Volt, hogy egy jó barátom egy pénteken felhívott, hogy párkapcsolati gondjai vannak, beszéljünk, találkozzunk... A következő héten szembejöttek velem kézen fogva, de ezzel kapcsolatban már nem hívott fel a barátom, csak amikor baj volt. Tudnék még más eseteket is mondani, amikor mint egyedülállót lelki pöcegödörként kezeltek, vagy amikor félre lettem téve, mint egy kabát, és a párkapcsolat végeztével elő lettem szedve, mint egy a tél beköszöntével előszedett kabát.

Nagyon sz@r érzés.

szept. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Azt viszont hozzátenném (3+5 vagyok), hogy a második kérdésre valóban nem reagáltam. Nem nagyon volt hasonlóban részem, két közeli barátnőm van, az egyiküknek minden párjával nagy haverja voltam eddig, a másikuk messze lakik tőlem, főleg messengeren kommunikálunk, nincs változás. Így ezt nem érzem át, de szerintem idősebb is vagyok, mint a többi válaszadó (16-17 éves korom környékén voltak hasonló szituk, de azok a pasik odalettek idővel, és túlélte a barátságunk).
szept. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem vagyok egyedül azzal, ahogy a barátaim viselkedtek amikor párjuk lett. Mintha a 6-osban magamat olvastam volna.

Annyi különbséggel, hogy én megírtam a barátomnak, ha a kis lelke sérül akkor se keressen, ha már eddig nem keres. És azért kellett megírni, mert évek óta nem ér rá találkozni, a kedves párja miatt.

Nagyon nagy emberi csalódások ezek, és eddig négy ilyen "barát" is megtette. Nincs is most barátom, mert annyira bizalmatlan lettem már mindenkivel.

Nálam a párkapcsolat nem kizárólagos minden felett, sosem volt az. Arra volt időm, amire és akire akartam, hogy legyen.

szept. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
5: Igen, üzenetek is többet érnének, mint a semmi. De ezek a barátok a régebbi napi szintű csevegések, levelezések stb. után most még egy sort sem dobnak, hogy "mi van veled? képzeld mi ezt-azt csináltuk", szó szerint semmi. Pedig ez még család mellett is beleférne, az "elhagyott" barátnak meg maradnak az emlékek...
szept. 12. 18:38
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nálam a párkapcsolat nem kizárólagos minden felett, sosem volt az. Arra volt időm, amire és akire akartam, hogy legyen."


Na igen, még az is "szép", amikor a régi jó barátom azt mondja, "megbeszélem Katival, hogy mikor érek rá."


És legyek hálás, ha Kati engedélyezi.... :D

szept. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!