Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha a párom és a...

Mit tegyek ha a párom és a legjobb haverja nagyon össze vesztek?

Figyelt kérdés
Szükségük van egymásra, mivel a párom amióta össze vesztek nagyon megváltozott. Konkrétan nincs életkedve, és velem is nagyon furcsán viselkedik. A barátja elég bunkó volt és érthető, hogy a párom haragszik rá, de ha nem békülnek ki, az a mi kapcsolatunk jövőjére is nagy hatással lesz. Segítsetek kérlek mit tehetnék?

aug. 29. 23:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok? Kölcsönös volt a sértés vagy csak barátodat sértették meg? Mióta vagytok együtt?
aug. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én és a barátom 17. Barátom haverja 16.

Engem nem bántott meg a barátja.

5 hónapja.


Már próbáltam beszélni a párommal se nem hajlandó hallgatni rám.

aug. 30. 00:12
 3/15 anonim ***** válasza:
15%
Nyomj le egy hármast velük 😁
aug. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%

Miért vagy annyira kétségbeesve 17 évesen? Valaki nagyon sürget a családalapítással? Elvárják a szüleid, hogy unokázhassanak?


Kimondatlan társadalmi nyomást érzékelsz édesanyád, édesapád részéről? (Én 17 évesen még játékbabával játszottam.)


Úgy gondoltam, hogy ráérek majd 21 éves kor körül udvaroltatni magamnak, amit a későbbiekben be is tartottam.


Van határozott elképzelésed a jövődet illetően, hogy milyen szakmát, milyen élethívatást választasz magadnak, amiből meg fogsz élni - akár csak elfogadható szintű fizetéssel?

aug. 30. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13%

Én azt gondolom, hogy mivel a barátod is csak 17 éves, messze nincs elégséges élettapasztalata.


De a pályaválasztási célkitűzések rá is érvényesek lennének. Ő hol tart az életben? Szintén családi nyomást érzékel? Vagy társadalmi nyomást? Szüleivel milyen a kapcsolata? Találkoztak már a szüleitek egymással - akár csak telefonon keresztül is? Vagy tudnak egymásról?

aug. 30. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%

Ha pedig házasságon kívüli gyermek fogantatásában gondolkodtok, nem ártana felkeresni a családsegítő szolgálatot, amely egyben gyermekjóléti szolgálat is. (Egyedülállóknak és időset gondozóknak nem ajánlanám őket...)


Talán kívülről a szociális munkás bizonyos szintű "gyógypedagógiai" tapasztalattal (csúnya szó, tudom,) rávilágíthat olyan hibás működési mintázatokra, amelyek nem túl jó irányban viszik tovább a kapcsolatot.


Régebben a Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál láttam nagyon sikeres párterápiát, de elképzelhető, hogy ilyen már nem létezik náluk ott, abban a civil szervezetben.


Az esetek döntő többségében a fővárosban tudok ilyen helyekről, de egyre inkább vidéki városokba települnek át a komolyabb közösségi szintű összefogások/kezdeményezések.

aug. 30. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
na jóó az utolsó háromtól le rohadt az agyam. szerintem a barátod csak szarul van és ezért viselkedik furcsán. amúgy meg majd kibékülnek.
aug. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Azon kívül hogy meghallgatod és támogatod nem igazán tehetsz mást.

Esetleg beszélhetsz a barátjával, hogy próbáljon mrg békülni, de ez elsülhet balul is, mert a párod nem biztos hogy szeretné hogy belenyúlj a kapcsolatukba.

aug. 30. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
igen sztem se szólj bele csak támogsd de ne avatkozz bele
aug. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

#7:

Lerohadt az agyad, te szegény ember, de azért egy full hasznavehetetlen sablonválaszt csak idefirkáltál te is, bumburnyák. ;)

aug. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!