Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normális, hogy a legjobb...

Normális, hogy a legjobb haverja pénzt vesz el ezért tőle?

Figyelt kérdés
Bátyám fesztiválozni indul, és a legjobb haverjánál fog megszállni, aki 5 éjszakáért 15e ft-ot kér el ezért. Én is aludtam már barátnőnél, de nem kért érte pénzt. Ez normális?
2016. júl. 19. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha 5e Ft-ért is ki is törli, akkor teljes mértékben megértem:D
2016. júl. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát nem éppen normális, főleg ha a legjobb barátja, még igaz nem is láttam, de már most van róla egy elképzelésem, kö××ög
2016. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha felmerül a barát számára költség, akkor alap hogy megosztjuk...
2016. júl. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez haver vagy barát? Ha haver, mondjuk megértem, hogy kér némi pénzt, de a legjobb barátomtól nem kérnék 5 napért pénzt.
2016. júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak ott alszik,vagy étkezik is? Mert +5 napi kajapénz nem kevés.
2016. júl. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
HA jól tudom akkor étkezés nem számít bele, valszeg vásárolnak együtt és azt főzik meg majd.
2016. júl. 19. 21:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Jézusom, dehogy normális! Külföldön élek, ha néha jön a legjobb barátnőm (évente egyszer) hát meg sem fordul a fejemben, hogy lehúzzam őt pénzzel, örülök inkább, hogy ott van. Pedig nemhogy itt alszik, de itt is eszik, meg minden. Most 5 napig kiteszem a vendégágyat, lezuhanyzik, meg 4 szem krumplival többet teszek az amúgy is elkészített ételbe... nem érzi meg az ember hó végén ezt a minimális összeget. Ez nem barátság, csak valami érdekkapcsolat: itt alhatsz, de fizess érte.
2016. júl. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Számomra furcsa, sosem kérnék érte pénzt. Évente többször jönnek barátok látogatni (külföldön élek), ilyenkor természetes, hogy ingyen laknak nálam, ill. úgy főzök, bevásárolok mindenből, hogy mindenkinek jusson. Sőt, évek óta fenn vagyok Couchsurfingen, bár mostanában már ritkán fogadok vendéget, de az összes nálam megszálló eddigi vendéggel ugyanígy jártam el.


A közeli barátaim mondjuk emellett még törölközőt, tusfürdőt/sampont/stb. is kapnak, hogy ne kelljen azt idecipelni, ill. kérdés nélkül nyúlkálhatnak a hűtőben vagy pl. állnak neki nálam főzni, amit egyáltalán nem bánok, nálunk ez alap :)


Amit te írtál, az maximum haverság, barátok nem így viselkednek egymással szerintem.

2016. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Függ a viszonyuktól és mindkét fél anyagi helyzetétől.

Ha mindkét fél átlagos anyagi helyzettel rendelkezik, akkor egy legjobb barátságban ez nem mondható a legszebb gesztusnak.

Akárhogy az a személy akit a legjobb barátodnak nevezel nem kérne el pénzt, ha nem lenne muszáj. Jelen esetben úgy érzem hogy a kapcsolatuk nem mély, elég felszínes. Te is a haver szót használtad, amely nem egyenlő a baráttal. Ilyen szinten érthető a dolog.

Személyes véleményként megjegyezném, hogy én ebben a helyzetben nem fogadnám ezt el, és sértőnek találnám, hogy a legjobb barátom pénzt kér ezért, főleg úgy hogy a kaja nincs is benne.

Üdvözlettel,

A. Pszichológus

2016. júl. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Inessential ***** válasza:
Nem.
2016. júl. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!