Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az átlag embernek mi szüksége...

Az átlag embernek mi szüksége van 500-600 ezres telefonra?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, ha hihetünk neki, Bill Gatesnek valami samsung telefonja van, amit ajándékba kapott, az ára kb. 500e (huf).


Na igen, csak ő egy tech óriás vezetője volt, milliárdos vagyonnal.


Ezzel szemben tök átlagos kerestű, munkakörű embereket látok drága telefonnal, ők nem igazgatnak milliárdos kapitalizációjú cégeket.


Átlagos fizetés legyen nettó 300e (KSH alapján).


Ez azt jelenti, hogy ha önerőből akarná megvenni az 500-600-es telefont, az full kéthavi fizetést kellene összegyűjteni, de nyilván annyit nem tud, ha csak 100e marad hó végére, az is 6 hónap.


Nyilván áruhitel, meg telekom szolgáltatók havi részletre, így meg tudja venni 2-3 év hűséggel, havi 20e -vel. Kissé túlárazott, de nem baj.


És mire használja? Facebook, messenger, insta, random usless fotók, aminek a minősége sem nagy szám.


Nem használja ki az erőforrásokat.

A pénztárcájához mérten irreális pénzköltés (vajon mellette mennyi megtakarítása van, van egy EÜ biztosítása stb. ami talán 1000x fontosabb).


Attól, hogy jól néz ki, és a mikro baráti körében ez elismerést jelent (de miért is, meg kiktől is?) akkor is irreális a gazdálkodásához képest.


2023. jan. 17. 11:07
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
27%

19. átlagembereket se ítéljen el, mert nem tudja hogy átlagember-e egyáltalán. Attól hogy szakadt a farmer, még lehet nem átlagos.

12. tipik pénzes csaj. Te is csak lenézni tudsz mindenkit akinek nincs autója, ingatlana és nem a maldiv szigeteken szerezte a színét.

2023. jan. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
37%

#21

Ez nem lenézés, csak ténymegállapítás, hogy a szegény emberek nem tudnak ésszel bánni a pénzzel. Mondjuk pont azért szegények. Akinek esze van, annak pénze is.

2023. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
20%

#16 vagyok

Miért lettem lepontozva? Kb amit írtam az a releváns válasz a kérdésre.

2023. jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 A kérdező kommentje:

16.


Időtálló? Nem, ill. nem feltétlenül.


Inkább: státusz, unalom, villogás, jövőkép hiánya, nulla pénzügyi tudatosság.


Az esetleges károkat ki viseli?

Lopás,

Leejtés,

képernyő szinte mindig betörik,


Naná hogy a tulajdonos...



Aki milliókat keres, vegyen ilyeneket, vegyen 10et, érthető, sokat keres, el akarja szórni a pénzét. Bár ahogy látom pont azok ritkán vesznek drága, felesleges holmikat.


A kisember meg bizonyítani akar, ilyen baromságokkal.

2023. jan. 17. 13:22
 25/58 anonim ***** válasza:
24%

#24


Igen, korábban írtam is hogy tartósabb lehet. Nyilván nem mindig minden esetben, de nagyobb eséllyel.


"Inkább: státusz, unalom, villogás, jövőkép hiánya, nulla pénzügyi tudatosság."

Biztos van ilyen is... Amúgy a pénzügyi tudatosságnak számomra pl része, hogy ha nem muszáj akkor ne kelljen gyakran újravennem ugyanazt a terméket.

A "villogás" meg... Nem mindenkinek olyan az ismerősi köre hogy maguk alá piszkítanak egy telefontól. Eleve a barátaim, kollégáim kb 100%-a tokban és/vagy elrakva tartja a telefonját, fogalmam sincs kinek milyen van. Na jó, a kollégáimét tudom, mert melóban teszteltünk appokat a típusok feltüntetésével. :)))) de amúgy a kutyát nem érdekli az ilyesmi szerintem kamaszkor fölött.



"Az esetleges károkat ki viseli?

Lopás,

Leejtés,

képernyő szinte mindig betörik,"

20 éve van mindenféle telefonom, soha egyikkel se történt ilyesmi. Vigyázni kellene rá.

Aki töri-zúzza meg elhagyja annak nyilván pénzkidobás az alapnál drágább készülék.



Most tulajdonképpen ez kérdés, vagy csak fikázni akarsz másokat és ehhez keresel önigazolást? 🤨

2023. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
43%

"Olvastam egy cikket, ha hihetünk neki, Bill Gatesnek valami samsung telefonja van, amit ajándékba kapott, az ára kb. 500e (huf)."

"Na igen, csak ő egy tech óriás vezetője volt, milliárdos vagyonnal."

Jó, és? Önmagában ettől még nem biztos, hogy másak a telefonnal szemben támasztott elvárásai.

500 ezer meg azért nem annyira extrémen sok, hogy csak multimilliárdosok engedhetnék meg maguknak. Nem mondom, hogy olcsó, de azért nem egy Ferrari.


"Ezzel szemben tök átlagos kerestű, munkakörű embereket látok drága telefonnal, ők nem igazgatnak milliárdos kapitalizációjú cégeket."

Mint mondtam, ennek semmi köze a vállalati pozíciókhoz.


"Ez azt jelenti, hogy ha önerőből akarná megvenni az 500-600-es telefont, az full kéthavi fizetést kellene összegyűjteni"

Akkor nézzünk mást! Szerinted a személygépkocsi-tulajdonosok közül hánynak van 10-20 milliós havi fizetése, hogy helyből ki tudjon csengetni anynit, amennyibe az autója kerül?

És persze, jöhet most az az érv, hogy "de hát az autóra szükség van". Nos, a nagy többségnek nincs. Kényelmi eszköz.


"Kissé túlárazott, de nem baj."

Sok dolog van, ami túlárazott. Miért vesz valaki Adidas cipőt? Miért vesz valaki Nike felsőt?


"És mire használja? Facebook, messenger, insta, random usless fotók, aminek a minősége sem nagy szám."

Azt, hogy ki milyen minőségű képeket készít, azt nem te mondod meg. ;-)

Ha pedig kicsit jobban szemügyre veszed a világot, láthatod, hogy (szinte) semmi nincs állandóan maximumra pörgetve.

Nem állítom, hogy hülyeség lenne, amit mondanál, csak ez érvnek bénácska. Főleg, hogy egy jópár éves telefonon már az egyébként mázsás méretű Fb alkalmazás is alig nyöszörög. Ez persze egy másik kérdéskör, hogy miért nem írták meg jobban, de ez most nem ide tartozik.

Egyébként sem gondolom, hogy az lenne az ideális, ha minden folyamatosan 100%-on pörögne. Már csak azért sem, mert úgy aztán tényleg félévente vehetne az ember új eszközt.


"Nem használja ki az erőforrásokat."

Jaj, ezt annyira "szeretem", amikor valaki ezzel jön. :D

Mit jelent kihasználni valamit?

Elárulom: én még nem láttam olyan embert, aki szigorú értelemben véve kihasználta volna minden erőforrását. Egyébként erről ez jutott eszembe: [link]


"A pénztárcájához mérten irreális pénzköltés"

Mondjuk áruhitelben havonta tizenegykét ezer forint az azért normális körülményekben még egy átlag fizetésből élőt sem vág földhöz.


Tapasztalatom, hogy akik valamin (legtöbbször a telefonon szoktak) így fennakadnak, és szinte már habzó szájjal, begőzölten méltatlankodnak, hogy mások milyen telefont vesznek, ha joban megnézzük őket, 100%, hogy találunk olasmit, ami - főleg az ő érvelésükkel nézve - irreális, és felesleges. Csak abba már nem gondolnak bele. Rácuppannak egy témára (a telefonnal kapcsolatban szidni az emebreket most nagyon divatos), aztán észre sem veszik, hogy ők maguk is némely területen mennyire irreálisan viselkednek.


#9: Ez nem kereset függvénye. Lehet a keveset is ésszerűen beosztani, és lehet a sokat is elszórni.


"Az hogy valaki minőséget keres, ok. De egy átlag ember"

Tehát csak cégvezetők vehessenek minőséget, más mindenki kizárólag gagyit vásárolhat.

Mindezt azért, mert te aszondod.

Értem, értem.


"Kérdés, miért nem olvasta el a szerződést..."

Tudjuk, te minden szerződést, minden felhasználási feltételt az utolsó betűig elovlasod. ;-)

Egyébként valamilyen szinten jogos. Bár itt nem is kellene a szerződést elolvasni, elég lenne a matematikai alapműveleteket használni.

Az emberek többsége pedig funkcionálisan analfabéta, a pénzügyekhez pedig egyébként is teljesen nulla. De ez megint egy másik kérdéskör.



Ami az én személyes véleményem, és tapasztalatom:

Nem feltétlenül mindig jobb az olcsóbb. Hosszabb távon általában jobban megéri kicsit többet beleölni. Én a számítógépekkel vagyok így. Ritkán veszek gépet, de akkor azért telepakolom azzal, amire szerintem jópár év alatt szükségem lesz. Persze, mindig van valaki nagyokos, akitől megkapom, hogy nem értek hozzá, hülye vagyok, csak szórom a pénzt, meg minek nekem az, "nem használod ki", stb. Jah. Nem kötelező mindig mindent 100%-on pörgetni. És amíg mások már a második gépüket veszik, addig nekem még minidg működik, és használható, amit vettem. Az előzőt 9 évig használtam. A mostani 6 éves, de semmi probléma vele.

De talán ami a lényegesebb: az ember nem gép. Lehetnek, és vannak nem 100%-ig logikus preferenciái. Ezzel nincs semmi baj. Csak nem kéne ezért másokat lenézni. És végképp nem kéne mások pénztárcájában turkálni.

2023. jan. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
24%

#26

Nekem is pont az autó jutott eszembe, az tök normálisnak szàmít, pedig

1. Sok ember meglenne nélküle

2. Aki nem, azokat is elvinné a-ból b-be egy suzuki swift is

Valamiért mégis rengetegen vesznek drágább autót, az elfogadott.


Nekem nincs autóm, pár alkatrész árából simán vehetnék félmillás telefont.

Mindenki másra szeret költeni, tuti a kérdezőnek is van olyan kiadása ami más szerintfölösleges.

2023. jan. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
82%

#11


Ez egyébként így van. A cégnél hozzám hozzák a telefonokat, abból a meggondolásból, hogy mivel én vagyok az infós, így biztos értek a telefonokhoz.

És igen, az ilyen 30-40 körüli takarítóNŐK tipikusan azok, akiknek olyan telójuk van, hogy sokszor én is csak pislogok. Galaxy S21, stb.

Azért emelem ki a nőket, mert van kertészünk, és van egyszerű karbantartónk is, akik bér szempontjából nagyjából egy kategóriák a takarítókkal, nekik viszont jellemzően olcsó, gagyi telefonjuk van.

2023. jan. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
71%
Bill Gates mióta átlagember? :DDDDD
2023. jan. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
68%

#27

Mondjuk azért, mert egy drágább autó sokkal biztonságosabb, kényelmesebb, felszereltebb, gyorsabb stb, mint egy Suzuki swift. De egy 500 ezres telefon nem tud sokkal többet, mint egy 100 ezres. Ugyanúgy csetelsz/telefonálsz rajta meg videókat nézel. Még a kamerája sem feltétlen jobb az olcsóbbnál.

2023. jan. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!