Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az átlag embernek mi szüksége...

Az átlag embernek mi szüksége van 500-600 ezres telefonra?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, ha hihetünk neki, Bill Gatesnek valami samsung telefonja van, amit ajándékba kapott, az ára kb. 500e (huf).


Na igen, csak ő egy tech óriás vezetője volt, milliárdos vagyonnal.


Ezzel szemben tök átlagos kerestű, munkakörű embereket látok drága telefonnal, ők nem igazgatnak milliárdos kapitalizációjú cégeket.


Átlagos fizetés legyen nettó 300e (KSH alapján).


Ez azt jelenti, hogy ha önerőből akarná megvenni az 500-600-es telefont, az full kéthavi fizetést kellene összegyűjteni, de nyilván annyit nem tud, ha csak 100e marad hó végére, az is 6 hónap.


Nyilván áruhitel, meg telekom szolgáltatók havi részletre, így meg tudja venni 2-3 év hűséggel, havi 20e -vel. Kissé túlárazott, de nem baj.


És mire használja? Facebook, messenger, insta, random usless fotók, aminek a minősége sem nagy szám.


Nem használja ki az erőforrásokat.

A pénztárcájához mérten irreális pénzköltés (vajon mellette mennyi megtakarítása van, van egy EÜ biztosítása stb. ami talán 1000x fontosabb).


Attól, hogy jól néz ki, és a mikro baráti körében ez elismerést jelent (de miért is, meg kiktől is?) akkor is irreális a gazdálkodásához képest.


2023. jan. 17. 11:07
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
24%

#30


Nem akarom droid vs alma irányba elvinni a kérdést, de pl az iPhone 8 az egy 6 éves telefon és simán megkapta a legújabb ios-t. A legtöbb 100k vagy az alatti android 6 év után már nem épp a legfrissebb és leghasználhatóbb cucc. (Tapasztalat :D)


Mellesleg kb pont erre gondoltam, az autó ALAP FELADATA az az hogy elszállítson egyik helyről a másikra. Minden más extra ("kényelmesebb, felszereltebb, gyorsabb") az tulajdonképpen luxus, kényelmi extra. Mint ahogy a kellemesebb facebook görgetés is.

2023. jan. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
65%
Mert ezzel aztán lehet valaki a h_lyék szemében, másik h_lye:DDD
2023. jan. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
0%
Azzal hogy átlegamberezel csak megutáltatod magad.
2023. jan. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
33%

#31

Szerintem az, hogy jó eséllyel nem halok meg egy kisebb ütközéstől is, megéri a plusz milliókat. Teljesen értelmetlen telefon és autó között párhuzamot vonni, mert totál más szempontok alapján adsz ki értük pénzt.


Szerintem akkor is gáz, hogy embereknek épp csak panelre meg zsíroskenyérre telik, de legújabb iPhone meg 80 ezres Hugo Boss pulcsi, az kell. Prolik be like☕️

2023. jan. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
61%

#34

"az, hogy jó eséllyel nem halok meg egy kisebb ütközéstől"

??

Semmilyen meghalásról nem írtam. A kommentben amire válaszoltam, ez (is) állt: "kényelmesebb, felszereltebb, gyorsabb", márpedig a bőrülés, ülésfűtés, elektromos ablakemelő stb semmi szerepet nem játszik abban, hogy mekkora ütközéstől halsz meg.


"Teljesen értelmetlen telefon és autó között párhuzamot vonni, mert totál más szempontok alapján adsz ki értük pénzt"

Igen, más emberek más dolgokra más szempontok alapján költenek. Pont ez a lényeg.


Épp csak panelre telik? A lakhatási válságnak meg aztán semmi köze a telefon típusához. Ha semmilyen telefont nemveszel, akkor a megspórolt pénzből nem jön ki úgyse egy családi ház, szóval ezt nem teljesen értem.

2023. jan. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
78%
#34: Én meg lelépek az úttestre, ha elsőbbségem van, mert az életemet nem féltem, de elegem van azokból, akik szerint több joguk van egy fémdobozban.
2023. jan. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 A kérdező kommentje:

"Senkinek semmi köze ahhoz hogy a másik hogy él és miért vesz meg valamit."


Nah ez kapásból nem igaz. Egy olyan társadalomban, ahol a pénzügyi kultúra nulla. Ahol a megtakarítások alacsonyak.


Ugyanis az emberek szr pénzügyi döntéseinek a következményét mindig a társadalom fizeti meg. Közte én.


Említsünk meg pár pénzügyi buktát az elmúlt évtizedből, hányszor kellett beavatkoznia az államnak adófizetői pénzből, hogy a butákat megsegítse? Sokszor. Hányszor hárítottak át bankadót, különadót, aminek a társadalom fizette meg az árát? Sokszor.


Örülnék neki, ha az egyén pénzköltése magánügy lenne, mert nem kellene a társadalomnak a felelőtleneket mindig megmenteni.

2023. jan. 17. 15:39
 38/58 anonim ***** válasza:
19%

#35

Én írtam azt is, hogy a drágább autó biztonságosabb is. Te ezt a részt direkt kiszedted, hogy erősködj az igazad mellett xd Wtf.


Amúgy nekem mindegy, hogy ki hogy cseszi el a pénzét, vannak, akik tanácsokat sem fogadnak meg. Mint pl. te.

2023. jan. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 A kérdező kommentje:

26.

Jesszusom. :DDDD


Köszönöm, tökéletesen megtestesíted azokat, akikről beszéltem. Pénzügyi tudás nulla.


"Mondjuk áruhitelben havonta tizenegykét ezer forint az azért normális körülményekben még egy átlag fizetésből élőt sem vág földhöz."


Kamatos kamat számítás megy? :D


Majd mindjárt jön a válasz a 0% THM áruhitelről. Igen, csak ott is van pár buktató, amit sokan fel sem fognak.


De tényleg köszönöm a validációdat.

2023. jan. 17. 15:44
 40/58 anonim ***** válasza:
61%

#37

Pontosan mikor volt olyan, hogy csórók ingyen iphoneját fizette ki a közösség? Ilyenről még nem hallottam.



Amúgy nekem prózai okom van, elegem van az androidból. 🤷‍♀️ Mivel a WP-t kinyírtàk, maradt az iphone. Egyelőre használtan vettem olcsón régit, de ha beválikakkor megveszem majd máskor a drágább újat is.

Ha visszajön a wp (nyilvàn nemfog, ez csak költői feltevés) akkor majdveszek új olcsó telefont.

2023. jan. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!