Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az átlag embernek mi szüksége...

Az átlag embernek mi szüksége van 500-600 ezres telefonra?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, ha hihetünk neki, Bill Gatesnek valami samsung telefonja van, amit ajándékba kapott, az ára kb. 500e (huf).


Na igen, csak ő egy tech óriás vezetője volt, milliárdos vagyonnal.


Ezzel szemben tök átlagos kerestű, munkakörű embereket látok drága telefonnal, ők nem igazgatnak milliárdos kapitalizációjú cégeket.


Átlagos fizetés legyen nettó 300e (KSH alapján).


Ez azt jelenti, hogy ha önerőből akarná megvenni az 500-600-es telefont, az full kéthavi fizetést kellene összegyűjteni, de nyilván annyit nem tud, ha csak 100e marad hó végére, az is 6 hónap.


Nyilván áruhitel, meg telekom szolgáltatók havi részletre, így meg tudja venni 2-3 év hűséggel, havi 20e -vel. Kissé túlárazott, de nem baj.


És mire használja? Facebook, messenger, insta, random usless fotók, aminek a minősége sem nagy szám.


Nem használja ki az erőforrásokat.

A pénztárcájához mérten irreális pénzköltés (vajon mellette mennyi megtakarítása van, van egy EÜ biztosítása stb. ami talán 1000x fontosabb).


Attól, hogy jól néz ki, és a mikro baráti körében ez elismerést jelent (de miért is, meg kiktől is?) akkor is irreális a gazdálkodásához képest.


2023. jan. 17. 11:07
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
83%
Cégnél ahol dolgozom, van 15 takarító, konkrétan tudom hogy nem éri el teljesen a fizetésük a 150 ezret, a 8 órásoké. Kávégépnél szoktunk találkozni, beszélgetni egy kicsit. Néhány kivételével mindnek s szériás Samsungok, de a legtöbbnek 13-14 Iphone a kezükben. Van amelyik évek óta egy kikopott mackóban, felhasadt cipőben, szakadt polóban van a kigombolt köpeny alatt, minigarzon bérleti díját alig bírja fizetni a rezsivel, reggelire ebédre nem hoz semmit, de a drága telefonok a kezükben.
2023. jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
73%

#11

Ahogy írtam, ez jellemző a szegényekre. Az eddigi pasijaim közül, akik szegény családból származtak, azok úgy szórták a pénzt, mintha nem lenne holnap. Drága márkás ruhák, mikor 3 állást kellett vállalniuk, hogy teljen rá…akkor minek? Hogy a haveroknak lehessen villogni? Addig nyújtózz, ameddig a takaród ér. A gazdag exeim sokkal megfontoltabbak voltak a pénzzel. Én is gazdag családból származom és engem se úgy neveltek, hogy hónapról hónapra éljek és szórjam hülyeségekre a pénzt. 8-as iPhone-om van és eszem ágába se lenne százezrekért újat venni, célnak tökéletesen megfelel. Cserébe viszont van házam, jó autóm és tudok járni nyaralni.

2023. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:

11 jah ez a jelenség is megvan. Sokukat becsapják, felhívják őket, hogy ingyen kaphat új nagyon jó telefont, csak egy papírt kell aláírni.


A papír: havi részlet, 2-3 év hűség, a legdrágább csomagban. :D


Kérdés, miért nem olvasta el a szerződést...

2023. jan. 17. 12:22
 14/58 anonim ***** válasza:
78%
13: Mert egy tőmondatot is kétszer kellene elolvasnia, hogy megértse, az ÁSZF pedig 150 oldal többszörösen összetett apróbetűs szöveg. A nagy cégeknél pontosan arra alkalmaznak kommunikáció és pszichológusként végzett embereket, hogy az átlagemberből ki tudják csalni a jövőjét is valami olyanért, ami nélkül simán tudott élni odáig és utána is tudna.
2023. jan. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
4%

Megint egy nagyokos aki csak a saját szűklátókürű szemüvegén keresztül képest vizslatni a világot. Ezeket tenyésztik valahol futószalagon?? De jó...

Akkor neked is elmondom te gyöpös, hogy nekem a telefon létkérdés. Ezen csinálok mindent. Fel tudja nekem olvasni a szövegeket, mert látássérült vagyok. Működik rajta a nagyító és látok vele kb mindent is. Fel tudom nagyítani a szövegeket, feliratokat. Tudom kezelni hangutasításokkal. ... Nekem nem felel meg egy középkategóriás semmiresemjó telefon, nincs időm vacakolni vele, hogy most betölt, lefagy, újraindul vagy mit csinál... És még sorolhatnám hogy miért jó nekem egy a "pénztárcájához mérten irreális pénzköltés". De nem teszem, mert láthatóan nem tudod felfogni hogy instán kivül másra is lehet használni egy telefont. Talán előjöhetnél a biciklibelsőből ahol élsz te szerencsétlen. Gratulálok a szüleidnek is hogy ennyire félresikerültél. Csak a szűklátókörűség, a megbélyegzés, általánosítás megy... a gondolkodás meg nem. Mindegy, fityisz törzsszavazónak még megfelelsz.

2023. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
27%

"De egy átlag ember, átlag munkával, átlag (alacsony fizetéssel) még mindig nem értem, hogy miért prior egy marha drága telefon"


De erre már kaptál választ. :D


- időtálló

- aki sokat használja, akár szg helyett is, annak nem drága napi szintre lebontva


Amúgy meg ha veszek egy új 500k telefont, azt jövőre még mindig elég jó áron el tudom adni, és kicsi ráfordítással megvehetem az újabbat. Igazából elsőre egy komolyabb beruházás, utána annyira nem vészes.

2023. jan. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 A kérdező kommentje:

15. Neked mi bajod van? Elmentek otthonról?

IDegbeteg vagy?


Az átlagról beszélek. Azt sikerült értelmezni?

2023. jan. 17. 12:50
 18/58 anonim ***** válasza:
18%

Az a bajom, hogy ez a kérdés 3-4 hetente felmerül itt.

Senkinek semmi köze ahhoz hogy a másik hogy él és miért vesz meg valamit.

De most komolyan... hogy lehet így élni hogy mész az utcán, látsz egy szakadt farmeros alakot ájfón 14-el és ítélkezel felette? Honnan tudod, hogy nincs-e neki több100milliós vagyona, csak rejtőzködik?

És mi van akkor ha tényleg szegény, de nincs mása mint a telefonja amin mindent intéz, és nincs neki otthon sem laptop, számítógép, tv, semmi, csak a telefonja van. Lehet hogy neked csak 100k-s telefonod van, de a tv-d meg 700k volt, a laptopod meg 600k. Csak persze ezt már nem hirdeted itt nagy pofával. Mert csak a másik leszólása, megszólása, beskatulyázása megy. Ha valaki beteg, akkor az te vagy... épeszű embernek eszébe nem jutna figyelgetni a többieket és a ruházatuk/telefonjuk párosításából következtetéseket levonni.

2023. jan. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
82%

#15

Már bocsi, de ez a kérdés nem látássérültekre vagy speciális igényekkel élőkre vonatkozik, hanem “átlag emberekre”. Ha neked speckó drága telefon kell, mert csak azt tudod használni, az nem átlag dolog.

2023. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
68%
Bill Gates magától szerintem nem vett volna ilyet, ő simán felvesz egy pár ezres Casio órát is.
2023. jan. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!