Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az átlag embernek mi szüksége...

Az átlag embernek mi szüksége van 500-600 ezres telefonra?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, ha hihetünk neki, Bill Gatesnek valami samsung telefonja van, amit ajándékba kapott, az ára kb. 500e (huf).


Na igen, csak ő egy tech óriás vezetője volt, milliárdos vagyonnal.


Ezzel szemben tök átlagos kerestű, munkakörű embereket látok drága telefonnal, ők nem igazgatnak milliárdos kapitalizációjú cégeket.


Átlagos fizetés legyen nettó 300e (KSH alapján).


Ez azt jelenti, hogy ha önerőből akarná megvenni az 500-600-es telefont, az full kéthavi fizetést kellene összegyűjteni, de nyilván annyit nem tud, ha csak 100e marad hó végére, az is 6 hónap.


Nyilván áruhitel, meg telekom szolgáltatók havi részletre, így meg tudja venni 2-3 év hűséggel, havi 20e -vel. Kissé túlárazott, de nem baj.


És mire használja? Facebook, messenger, insta, random usless fotók, aminek a minősége sem nagy szám.


Nem használja ki az erőforrásokat.

A pénztárcájához mérten irreális pénzköltés (vajon mellette mennyi megtakarítása van, van egy EÜ biztosítása stb. ami talán 1000x fontosabb).


Attól, hogy jól néz ki, és a mikro baráti körében ez elismerést jelent (de miért is, meg kiktől is?) akkor is irreális a gazdálkodásához képest.


2023. jan. 17. 11:07
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
53%

Az 500 ezer Ft-os telefon sehol nem igazán sok, ez még MO-on is max két havi jövedelem, nyugatabbra meg egy heti kereset.

Másrészt egy telefont nem egy hónapra vesz valaki, hanem több évig használja, azaz havi lebontásban már nem igazán összeg.

Ezen kívül értelmesebb dolog egyszer megvenni egy jó telefont (vagy bármi mást), mint olyat, ami "olcsó", cserébe nem jó sok mindenre és hamar tönkremegy - akkor ugyanis az olcsó jóval többe kerül hosszabb távra nézve.

Konkrét példa: a húgom meg én egyszerre vettünk telefont, nekem márkásabb, neki olcsó, ö fele annyit fizetett ki, mint én. Nekem megvan 3 éve, még tökéletesen müködik, ö most vette a 3. olcsót, azaz eddig másfélszer annyit fizetett összesen az olcsókra, mint én a drágával.

2023. jan. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
46%
Az átlagembernek szüksége van valamire, amitől egyéniség lehet.
2023. jan. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
71%

Sokaknak a szegénység elleni kompenzáció, vagy simán tetszik nekik és mint tudjuk: amit szeretne igazán az ember, bármi áron megoldja...

Nem baj ha üres a hűtője se...

Egyik exem annya tini koromban ilyen volt.

Egy szál kígyóuborka meg tejszín a kávéhoz. Ez volt a hűtő tartalma.


Persze ő nem csak felesleges kütyükre verte el a kesst.


Laza 600k kess landolt havonta nála, de fizetésre rá egy héttel semmije nem volt.

A kisebbik gyerek a suliban evett, a nagyobbik meg nálunk...


Az otobák elszórják, az értelmesek pedig tudatosan építkeznek, nem csak anyagilag.


Amikor jómagam voltam szorult helyzetben és mondtam "nincsen", akkor nem volt semmi, csak az alap megélhetés és bizony se telefon se érvényes szám nem volt.


balesetet elszenvedett, munkanélküli voltam... A félretett pénzemből éltem a teljes felépülésemig.


Másnak 2 hónapnyi félretettje sincs, de 200-600ezres cuccokat vesznek...


Jómagam se fogom sose megérteni a beteges fogyasztói társadalom ezen rétegét. Valahol pedig nem is akarom. Ha nekik ez jó, hát csinálják.


Nekem is vannak olyan vevőim, akik ilyenek.

Nem tehetik meg, de kiaprózza vagy hitelt vesz fel... Kamatostul...


Erre mondják, hü_yékből lehet pénzt csinálni.


Mindegy, hogy szüksége van-e rá vagy sem, kihasználja-e a készülék adottságait vagy sem, kell neki és kész.

2023. jan. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
71%
2-es, alapon attól nem lesz egyéniség... Hiszen tömeggyártott árut vesz. XD
2023. jan. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:

Két havi jövedelem hogyne lenne jelentős.

Ne a milliós keresethez viszonyítsd, hanem az átlaghoz, ahogy fentebb írtam.



Én meg 5 éve vígan elvagyok a 70ezres huawei -el, 2x fagyott le ennyi idő alatt.

Az ismerős iphonja 2 év alatt teljesen megadta magát.

Ez eddig nem nagy érv. 20-40.000 telefon naná hogy előbb megadja magát, egy középkategóriás nem annyira. A felső is simán el tud romlani előbb.


A körülmények is jelentősek, pl. ki mire használja, és hogyan tartja, mennyire vigyáz rá.


Ezzel az érveléssel nem sokra megyünk.

2023. jan. 17. 11:52
 6/58 anonim ***** válasza:
67%

Egyrészt ebben a természettől, istentől, családtól elidegenedett világban sokan a fogyasztási cikkektől remélnek megváltást, vigaszt, örömöt, másrészt sokan a nyomasztó „én is vagyok valaki!” érzésüknek engednek utat presztízstermékek megvásárlásával. Tőlem ez idegen, én egész életemben talán összesen nem költöttem 100 000 forintot telefonra, és az összegnek a legnagyobb részét a mostani 40 000 forintos Samsung teszi ki.


2012 körül, amikor kijött egy új iPhone-sorozat, néhány kollégám készített egy pár perces videót azokról, akik órákat vagy akár fél napot sorban álltak, hogy a megjelenés napján megvehessék a készüléket. Pszichológiai tanulmányt lehetett volna írni azokról a várakozó, átszellemült arcokról, azokról a nyilatkozatokról. Volt, aki azt mondta, hogy most megváltozik az élete. Kíváncsi vagyok a fejükre, ha visszanéznék azt a videót.


Egy másik volt kollégám nyaranta önkéntesként dolgozik egy táborban, ahol hátrányos helyzetű, nagyon szegény gyerekeket nyaraltatnak. Mesélte, nemegyszer látott olyat, hogy a kiskamasz gyereknek egyetlen, szakadt nyári cipője vagy rövidgyatyája volt, amiben el tudott menni, de a telefonja iPhone volt. Nyilván régebbi modell, használtan vette (ha egyáltalán vette), de fontos volt, hogy iPhone legyen.

2023. jan. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
35%

Tartósabb lehet(!), én pl most vettem használtan olyan telefont ami újonnan 400-valamennyibe került, most is használható. Ha beválik akkor utána veszek újabb szériát és sok évig le van a gond a telefonról.

Én kvázi számítógép helyett használom munkán kívül, napi több órát, ha sokáig bírja akkor napra/hónapra leosztva megéri.

2023. jan. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 Morzsi007 ***** válasza:
11%

Nekem meg 10 barátomból 7 lecserélte anno az androidot iphone-ra, mert lefagyott, lassult, stb, ezeket a történeteket hagyjuk. Szóba kellett hozni az iphone-t, mintha az Apple tehetne róla, hogy a szerencsétleneknek is az kell már elnézést a kifejezésért. Fegyvert szegeztek a fejükhöz, hogy azt választották biztos.

Hogy valakinek ennyi esz van, az egy dolog.

Más vesz 400000 Ft-ért karórát, csak az időt mutatja. Mégis átlagembernek minek ilyen drága óra? Vannak még tárgyak, amivel lehetne példálozni sorolhatnám.

Szóval mindig magaddal foglalkozz, ne másokkal, egy jó tanács az élethez.

2023. jan. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
56%

Szegényember mentalitás: megjött a fizu, szórjuk el egyből minden szarra, amire semmi szükségünk, de gazdagabbnak tűnhetünk vele, yolo


Gazdagember mentalitás: oszd be a pénzt, tegyél félre, fektess be, ne vegyél értelmetlen és indokolatlanul drága dolgokat, csak ha azon felül is marad bőven pénzed.

2023. jan. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:

Nem Iphone v. androidról van szó. Iphonban is van 150e körüli telefon, és samsungból is van 600-700e.


Nahát, lefagy a telefon. :D A windows is lefagy. A RAM is tönkre megy, a netszolgáltató sem garantál 100% SLA-t, bőven van csomagvesztés mindenhol.


Az hogy valaki minőséget keres, ok. De egy átlag ember, átlag munkával, átlag (alacsony fizetéssel) még mindig nem értem, hogy miért prior egy marha drága telefon, mint a megtakarítás bővítése, vagy bármi más egyéb konstruktív pénzügyi cél, ami hhosszútávon 10000x jobban előre viszi az életét, mint rövidtávon egy túlárazott telefon.

2023. jan. 17. 12:15
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!