Van értelme ennek az egésznek?
Mi értelme az életnek?
Miért kell végigcsinálni?
Miért ragaszkodnak az emberek ennyire hozzá?
Mert szerintem nulla értelme van... csak gondok, problémák sorozata, amelyekbe nagy valószínűség szerint kisebb-nagyobb mértékben beleőrülsz.
21f
utolsónak
szerintem az emberi viselkedés nem meghatározott a hormonok és környezet által, inkább befolyásolt. lehet ellene tenni, tehát az is tud, kit éppen te "diagnosztizáltál", mint mindenki más. szóval szerintem ez így kicsit kibújás a felelősség alól az, hogy "meghatározott"...
üdv
25/F
Pedig a valóság az, hogy a környezeti hatások, azok feldologzásának módja és a testben lezajló folyamatok egyértelműen meghatározzák, hogy melyik pillanatban mit akarsz megtenni.
Lehet ezt tagadni, de ez akkor is így van.
19:27
Szeretem az idióta szót másokra alkalmazni, de te az írásod alapján nem vagy az. Szeretek rejtélyeket megoldani, különleges esetekkel foglalkozni, ami éppen érdekel és az emberek csak nehezítenek ebben a dologban. A trágár szót pedig csak a kérdező idióta mivolta miatt írtam.
ui:kérhetnék egy kis fánkot?
"Szeretek rejtélyeket megoldani, különleges esetekkel foglalkozni, ami éppen érdekel és az emberek csak nehezítenek ebben a dologban."
Ha ezt nagyjából így fogalmaztad volna meg korábbi hozzászólásodban is, akkor egy rossz szavam sem lett volna.
Mivel azonban úgy írtál, mint egy önmagát zseninek képzelő, de közben csak egy meglehetősen korlátolt emberke, és mivel itt csak a hozzászólás tartalma és stílusa alapján tud ítélni az ember, ezért úgy is tekintettem rád, mint egy az elmebeli kvalitásaira korlátoltsága ellenére felettébb büszke emberkére.
Most már némileg árnyaltabb a kép...
Azért egy jó tanács!
Ha nem akarod, hogy hülyének nézzenek az emberek onnantól kezdve, hogy végighallgatták a bemutatód a legfőbb hobbidról, akkor vagy ne beszélj róla, vagy pedig úgy, ahogy az imént írtál róla.
20:19 nek
furcsa embernek tartalak, vagy inkább robotnak? nekem van szabad döntéshozatalom, engem nem határoz meg a környezetem, sem a hormonjaim, engem egyetlen egy dolog befolyásol, és határoz meg immáron majdnem 100% ban, mégpedig a szabály, ami szerint élni kellene.
Ez a duma nagyon vicces, ezzel az erővel nem szabadna egy gyilkost sem megbüntetni soha, mert a hormonjai és környezete tehet róla, hogy ő ilyen lett...akkor vegyük elő a többi embert és őket büntessük? ne hülyíts :)
mindenki felelős a saját tetteiért egymaga, aki pedig ilyen dumával jön, hogy nem tud maga dönteni, az csak kibújik ez alól, jó kis takaró ez, sokan alkalmazzák, pont ezért is tartunk itt...és pont ezért billent el szegény kérdező is a "ló" túloldalára.
üdv
25/F
"nekem van szabad döntéshozatalom, engem nem határoz meg a környezetem, sem a hormonjaim, engem egyetlen egy dolog befolyásol, és határoz meg immáron majdnem 100% ban, mégpedig a szabály, ami szerint élni kellene."
Ez illúzió. Nem tehet az ember arról, hogy milyen dolog milyen hatást, gondolatot vált ki belőle, ahogy arról sem, hogy mikor mi hat rá legerősebben, azaz cselekvést kiváltó hatással. Egyszerűen a környezet és a testben lezajló folyamatok határozzák meg, hogy mikor minek a megtételére érzel akarást. Te önmagadban nem tudod meghatározni, hogy mikor minek a megtételére érezzél akarást. Ugyan kifejthetném ezt sokkal, de sokkal részletesebben is, de egyrészt nincs kedvem, másrészt pedig megtették már mások.
"Ez a duma nagyon vicces, ezzel az erővel nem szabadna egy gyilkost sem megbüntetni soha, mert a hormonjai és környezete tehet róla, hogy ő ilyen lett...akkor vegyük elő a többi embert és őket büntessük? ne hülyíts :)"
Egy gyilkos esetében lényegtelen, hogy az akarata determinált-e, vagy sem. Ugyanis a büntetőjogi felelősségrevonásnak nem a bosszúállás a célja, hanem a társadalmi biztonság bebiztosítása. (Pl Holbach nagyon részletesen kifejtette A természet rendszere című könyvében azt is, hogy hogyan kellene viselkednünk, hogyan kellene viszonyulnunk másokhoz annak tükrében és tudatában, hogy akaratunk nem szabad. Ha érdekel, olvasd el.)
Ha pedig csak felszínesen érdekel a téma, akkor hidd el, hogy nincsenek itt semmiféle ellentmondások, sem a bűnelkövetők felelősségrevonásával, sem mással kapcsolatban.
De olvashatsz erről tudományos cikkeket is, a neten is vannak ilyenek, bár ezeknél nincs kifejtve, hogy akkor ennek tükrében hogy kellene pl a bűnelkövetőkhöz viszonyulni.:)
Egyébként ez picit ellentmondásos.
"engem egyetlen egy dolog befolyásol, és határoz meg immáron majdnem 100% ban, mégpedig a szabály, ami szerint élni kellene."
Most befolyásol, vagy meghatároz ez a szabály?
Úgy látom, picit fogalomzavarban vagy. De ha már szóba hoztad, akkor kifejthetnéd, hogy mit takar ez a szabály?
Ha a kereszténység útmutatására gondolsz, és ez van rád ekkora hatással, akkor valószínűleg tartózkodsz minden olyan tettől, amelyet a kereszténység bűnnek minősít.
Ha ez valóban így van, akkor azonban csak szánni tudlak...
20:25 vagyok
Valóban kicsit belegabalyodott aztán továbbállt, ez is bizonyítja, hogy amit rólam írt, azt igazából magára értette.
Amúgy ha visszatalálsz ide, egy jó tanács: Ne okoskodj, mert minden relatív.
08:37 vagyok
"Most befolyásol, vagy meghatároz ez a szabály?
Úgy látom, picit fogalomzavarban vagy."
a századik százalékig befolyásol, mert folyamatos jelenidőben van, és ami eddig megvan belőle, az meg is határoz, ami egyszerű jelen idő, mert létrejött, és van.
"De ha már szóba hoztad, akkor kifejthetnéd, hogy mit takar ez a szabály?"
"Pl Holbach nagyon részletesen kifejtette A természet rendszere című könyvében azt is, hogy hogyan kellene viselkednünk, hogyan kellene viszonyulnunk másokhoz annak tükrében és tudatában, hogy akaratunk nem szabad. Ha érdekel, olvasd el."
nem olvastam bele, de megkockáztatom, hogy arról van benne szó, hogy az embereknek magukra kell vegyék a pozitív emberi tulajdonságokat(türelem, kedvesség, segítőkészség, megértés, stb...), elhagyva minden rosszat, hogy lehetővé váljon az "önzetlen" és igazságos viselkedés, ami szükséges a harmonikus együttéléshez, akár ember-ember, de ember-természet között is. Ez a legkézenfekvőbb, legésszerűbb következtetés az érzékelhetőkből leszűrve. Erre minden ember képes, van egy úgynevezett "lelkiismeret" ami megkülönbözteti e jót és rosszat, tehát csupán egy darab döntés kell hozzá. Van olyan ember, aki sajnos nehezebben tudja meghozni, mert befolyásolva van a testi vágyai által, de hangsúlyozom, ő is képes felmérni, és jól dönteni, viszont a tudat, vagy ahogy itt hívjuk lélek, ez a dolog az amivel döntesz, szabadon, de testedtől befolyásolva, az érzékeidre is gondolok ugyanúgy(vágyak, szenvedélyek, élvezetek). Én szerintem tudsz uralkodni a fizikumodon, amikor inger ér, csak van akinek nincs elég bátorsága, vagy ereje hozzá, és mikor elgyengülve feladja, akkor furdalja a lelkiismeret, ami hol is van a testünkben? és hogyan is jelenik meg? vagy miért?
"Ha a kereszténység útmutatására gondolsz, és ez van rád ekkora hatással, akkor valószínűleg tartózkodsz minden olyan tettől, amelyet a kereszténység bűnnek minősít.
Ha ez valóban így van, akkor azonban csak szánni tudlak..."
Az igazat megvallva, én felállítottam egy "elméletet" magamban már korábban, azt amit felvezettem röviden az előző bekezdésben. Azért elég ennyi, mert ehhez egyáltalán nem kell semmilyen tudományos(fizikai, biológiai, csillagászati, matematikai...) rálátás, pusztán "józan paraszti ész", vagy inkább sima logika.
És tudod mi a vicces? Mivel belenézegettem mindenféle irományba, és a vallásokban, a tiszta, szennyektől mentes vallásokban leltem hasonlóságokra. Ha ezt így szánod, és bele sem gondolsz a lényegébe, akkor nem veszel komolyan, ami pedig tudod mi...
üdv
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!