Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jogosan neveznek lelketlennek?

Jogosan neveznek lelketlennek?

Figyelt kérdés

Az iskolában angol órán afrikáról van szó és az afrikai éhezőkről.Kérdezték a véleményemet (ami ugye relatív!)én meg elmondtam őszintén hogy nagyon nem érdekel,ezek a képek amiken ők pityeregnek cseppet sem zavarnak,másoknak is vannak problémáik és nagyon unom már ezt a témát.(sokkal többet mondtam de ez a lényeg).Azóta én vagyok a bunkó lelketlen.De anya szerint nincs semmi rossz abban amit mondtam.Akkor most mi vagyok?


16/L


2010. dec. 9. 14:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:

Banyek ez az EQ egy nagy vicc!!!


Pl:

29.

Tudsz nevetni, ha fõnököd (akit ki nem állhatsz) egy idegen szót rosszul használva hatalmas sületlenséget mond?

a.) Megszakadnék a röhögéstõl, az biztos!

b.) Azt próbálnám meg! Valószínûleg két lábbal rúgna ki!


Azt magyarázza meg már nekem valaki, hogy miért ér több pontot az a.) mint a b.)???


"....mennyire vagyunk jártasak az érzelmeink felismerése, önnön érzéseink kezelése, céljaink kitűzése és értük való küzdés, az empátia (vagyis mások érzelmeinek felismerése), valamint a kommunikáció, a kapcsolatteremtés, a konfliktuskeresés terén...."


Pont ezzel "pisilte szembe" magát ez a teszt az én szememben!


Valaki aki nagyon nyomja a témát, kivesézhetné nekem!

2010. dec. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
Azért ér több pontot, mert ki merted fejezni az érzéseidet, nem pedig megalázkodtál és elszürkítetted a saját véleményedet :) A teszt jó és megjegyzem én is szakadnék a röhögéstől :D
2010. dec. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
Ez a teszt hülyeség, elárulom, nekem az átlag eq-m 23-27 között mozog, sokat töltöttem már ki, magyarokat és külföldieket is.. itt meg 117 lett. Aha, én is úgy érzem, nanápersze....
2010. dec. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 A kérdező kommentje:
látom már nincs mibe belekötni :D
2010. dec. 9. 16:09
 65/79 anonim ***** válasza:
47%

"Azért ér több pontot, mert ki merted fejezni az érzéseidet, nem pedig megalázkodtál és elszürkítetted a saját véleményedet :) A teszt jó és megjegyzem én is szakadnék a röhögéstől :D"


Na várjál csak! :)

Az oké, hogy felvállalom a röhögésemet, és az empátia akkor hová tűnt? Hisz lehet hogy éppen beszédhibás a főnököm, vagy lehet hogy megbotlik a nyelve, nemde? Vagy éppen nem magyar az anyanyelve!? Hisz velem is sokszor előfordult már hogy megbotlott, és akkor mi van? Azért ki kell röhögni a másikat???


Várjál csak, folytatom:

Azt írja" mennyire vagyunk jártasak az érzelmeink felismerése, önnön érzéseink kezelése, céljaink kitűzése és értük való küzdés, az empátia (vagyis mások érzelmeinek felismerése), valamint a kommunikáció, a kapcsolatteremtés, a konfliktuskeresés terén...."


Szóval felismerem, hogy röhögni fogok, de érzéseink kezelése nem az lenne, hogy nem röhögök? Hisz tudom kezelni "magamat"?


"a céljainkért való küzdés".... na hát az biztos nem lehet a célunk, hogy kirúgassuk magunkat, vagy hogy túlórákat sózzanak a nyakunkba, nemde???


az EQ tulajdonképpen arról szól, hogy keressük a konfliktusokat? Nem arról kellene szólnia, hogy nem meghunyászkodva, de nem olyan dolgokba belekötni, aminek nincs is értelme?

2010. dec. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 A kérdező kommentje:
abba hagyhatnátok az OFF-ot.Kötekedni a 6-éves gyerek is tud :))
2010. dec. 9. 16:23
 67/79 anonim ***** válasza:
Ha beszédhibás lenne, akkor kitértek volna rá, de ez épp nem egy empátiára utaló kérdés volt, hanem az önkifejezésé :)
2010. dec. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:

aha! Így már értem!

Kösz!

2010. dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
39%
Igazad van. Becsüllek ezért, hogy te legalább kiállsz a véleményed mellett. Legalább te nem egy agymosott bólogató vagy, akinek bármit bemesélnek. Ok, én is sajnálom, meg minden, de másnak is vannak problémái.
2010. dec. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:

Az empátia a beleérzőképesség. Amikor el tudod képzelni, hogy milyen rossz lehet a másiknak. Vagy legalább csak megpróbálod. Hogy milyen lehet úgy élni, hogy bármelyik nap elveszítheted a családodat, mert elviheti őket az AIDS, az éhség, egy bomba vagy bármi. Persze, itt is megtörténhet, hogy meghalnak a szeretteid, de ha ésszerűek vagyunk, belátjuk, hogy ott sokkal nagyobb az esélye ennek. Pl. a Kongóban. Lelövik a férjed, aztán a holtteste mellett megerőszakolnak. Na, ehhez képest nekem semmi problémám. Az angol királyi családhoz képest meg sok van, de épp ez a lényeg. Hogy tegyél pár lépést hátra, és az egész képet nézd meg, ne csak egy szeletét.

Akik meg itt nagyon antiznak, hogy őket nem hatja meg a sok árva, azokat valószínűleg az az egészséges, étellel-ruhával ellátott járókelő sem hatja meg, akit épp arrébb löknek, mert az egójuknak nincs elég hely a járdán.

2010. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!