Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az emberek egoistának neveznek...

Az emberek egoistának neveznek, sokan, tehát igaz, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Egy korábbi az egoizmussal foglalkozó kérdésre válasz:

"Ez az egoista viselkedés nagyon erőltetett szokott lenni. Külvilágnak azt mutatják milyen tökéletesek otthon meg gyűlölik magukat. Ez gáz." - úgy érzem, ez rám is igaz, de nem tudom, hogyan vetkőzzem le!


2010. ápr. 12. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
hmm asszem én is ilyen vagyok:D suliban mindenkinek azt mondom h milyen szép vagyok és tökéletes.. és ezt el is hiszik.. ez a pozitívuma:D a negatívum meg h otthon vagy nemtársaságban nem gondolom magam annyira tökéletesnek.. és nem mindig vagyok magammal megelégedve.. ezellen ne csinálj semmit:) majd kinövöd
2010. ápr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Számodra nagyon fontos a külvilág véleménye rólad (jellemzően egy korai kissebbrendűségi komplexus miatt). Emiatt torzult az értékrended önmagaddal szemben. Úgy gondolod, azzal "nagyobb" ember leszel, ha jobbnak látnak, mint amilyen vagy.

Most vagy elhiszed, vagy nem, de nem leszel "nagyobb" se jobb ember, főleg nem azok körében, akik kicsit is megismernek. Sőt, ellenkezőleg, ez elég antipatikus tud lenni, hosszabb távon unszimpátiát vált ki.

Ha megérted, hogy az őszinteség, odafigyelés, szakmai kompetencia, igazságosság, emberség stb stb sokkal fontosabb a külvilág számára, mint valami stílustalan látszat-ember, akkor saját magad akarod majd levetkőzni a dolgot, és amint sikerül, megbékélsz magaddal.

2010. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!