Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jogosan neveznek lelketlennek?

Jogosan neveznek lelketlennek?

Figyelt kérdés

Az iskolában angol órán afrikáról van szó és az afrikai éhezőkről.Kérdezték a véleményemet (ami ugye relatív!)én meg elmondtam őszintén hogy nagyon nem érdekel,ezek a képek amiken ők pityeregnek cseppet sem zavarnak,másoknak is vannak problémáik és nagyon unom már ezt a témát.(sokkal többet mondtam de ez a lényeg).Azóta én vagyok a bunkó lelketlen.De anya szerint nincs semmi rossz abban amit mondtam.Akkor most mi vagyok?


16/L


2010. dec. 9. 14:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
71%
Mivel ez a Te saját véleményed, tiszteletbe kell, hogy tartsák.Bevallom, hogy nekem se tetszik, hogy valakit nem érdekel az ilyen, de attól még nem lelketlen az illető, aki állítja.
2010. dec. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim válasza:
73%
Mondjuk lehet finoman is közülni ilyen véleményt, de szerintem nem vagy lelketlen. Vannak lokális és globális problémák. Amíg itthon is minden harmadik gyerek nem jut megfelelő táplálékhoz, addig nyílván nem az afrikai éhezők fognak érdekelni engem sem.
2010. dec. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
78%

Túl őszinte voltál, ami néha nem túl diplomatikus az életben, majd megtanulod a saját károdon.

Aki azt mondja, lelketlen vagy, attól kérdezd meg, hogy utalt-e valaha 200 Ft-ot valaha az UNICEF-nek, mert akkor VALÓBAN érdekli őt a sorsuk. Addig csak megjátsza az agyát...

2010. dec. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem meg lelketlen vagy, mert túl jó dolgod van, és bele sem gondolsz abba, hogy a te problémáid röhejesek az övükéhez képest.Lesz@rod nagyívben. Miért is érdekelne? Te nem ott élsz, nem éhezel, van otthonod, cipőd, Nemcsak hogy vizet tudsz inni, de még orvoshoz is mehetsz, ha megbetegszel, iskolába járhatsz, Nem kell egy bokorban szülnöd, stb...
2010. dec. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!Pont ez a lényeg hogy ez az Én saját véleményem és nem szóltam be nekik az Ő véleményük miatt.Mert képes vagyok tisztelni,és ezt elvártam volna tőlük is.
2010. dec. 9. 14:34
 6/79 anonim ***** válasza:
84%
Igaz is-nem is. Tudom saját tapasztalatból, hogy másnak is vannak problémái, de azért ezek is elég nagyok. És ha belegondolsz, sok embernek (jó, gondolom te nem vagy ilyen) már az is probléma, ha letörik a műkörme, mert hű most mi lesz, stb. De ha ott élnél, ez elég nagy gond lenne, és talán azzal vigasztalnád magad, hogy vannak Európában akik rólad tanulnak, pedig ugyanúgy vannak saját gondjaik is. Szóval kicsit gondold át az ő szemszögükből is, hogy ez mekkora probléma.
2010. dec. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
25%

Engem ugyanúgy nem érdekelnek az afrikai éhezők, se a hajléktalanok, se a fogyatékos gyerekkel élő anyák, se az állatkínzók, stb. De én tudom hogy lelketlen vagyok.

Nálad viszont szerintem ennyi alapján nem lehet megállapítani hogy az-e vagy, bár ha az lennél, szerintem nem érdekelne hogy mások annak gondolnak..

2010. dec. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
79%

Bizony nekünk is megvannak a magunk problémái.- DE azért nézd meg a TE problémáid, és az afrikai éhező gyerekek közötti problémákat. Meglátjuk , mennyire súlyosabb a tiéd, mint az övéké! Na ugye? De vehetjük az átlag emberek problémáit is. Amíg mi azon nyöszörgünk, hogy jaj elkenődött a szemfestékem, mit vegyek fel holnapra- Addig abban a percben meghal éhező gyerek Afrikában.


Az nem baj, ha nem kezdessz el egyből pityeregni rajta, de ha ilyen helyzetben lennél te akkor nem hiszem, hogy így állnál hozzá a témához.


Sőt,nem is kérte senki sem, hogy sírj rajta. Elég lett volna annyi is, hogy sajnálom őket kár, hogy nem tudunk segíteni rajtuk. Ezt hívják együttérzésnek.

2010. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
71%

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:35


Azért neked kívánnám, hogy átéld azt, amit egy anya érez, amikor a talán örökre beteg gyerekének naponta kell néznie a szenvedését....

2010. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
100%
meghal egy*
2010. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!