Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jogosan neveznek lelketlennek?

Jogosan neveznek lelketlennek?

Figyelt kérdés

Az iskolában angol órán afrikáról van szó és az afrikai éhezőkről.Kérdezték a véleményemet (ami ugye relatív!)én meg elmondtam őszintén hogy nagyon nem érdekel,ezek a képek amiken ők pityeregnek cseppet sem zavarnak,másoknak is vannak problémáik és nagyon unom már ezt a témát.(sokkal többet mondtam de ez a lényeg).Azóta én vagyok a bunkó lelketlen.De anya szerint nincs semmi rossz abban amit mondtam.Akkor most mi vagyok?


16/L


2010. dec. 9. 14:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 A kérdező kommentje:

Milyen problémáim vannak? Ezt már ketten leírtátok de még mindig nem tudtam rá jönni,ha erre a kérdésre gondoltok hogy ez az én problémám ezt nem nevezném annak.



Egyszerűen nem tudok velük együtt érezni.Ennyit tudok ezekre válaszolni.

2010. dec. 9. 14:41
 12/79 anonim ***** válasza:
84%

Hát akkor én is nagyon lelketlen vagyok. Nem érzem magam embertelennek, de nem kell Afrikába menni ahhoz, hogy éhezőket lássunk. Én csak abból indulok ki, hogy kicsiny hazánkban is egyre romlik az életszínvonal, egyre több gyerek nem eszik rendesen. És most azokra a családokra gondolok, akik gyakorlatilag önhibájukon kívül kerültek ilyen helyzetbe. Mondjuk a bedőlt lakáshitelesek. Meg a nagyon vidéki kistelepülések, ahol nagy a munkanélküliség. A semmiből ott sem tudják rendszeresen, egészségesen etetni a gyerekeket.

És tartsatok kegyetlennek, de mikor a világ bármely részén katasztrófa történik, én nem adományozok. Ha Magyarországon minden családnak lesz fedél a feje felett, és nem éheznek emberek, akkor majd legyünk lojálisak a világ túlfelén élőkkel. Van mit sepregetnünk, nem kell bármely ország búját-baját orvosolni. Mert a magyar megy, épít iskolát, kórházat, segélyszállítmányokat szervez, itthon meg sok iskola majd összedől, vagy ha még áll, nincs fűtés, áram.

Na, most jól felpörgettem magam, de legalább kiírtam a mérgemet.

2010. dec. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
77%

Mik az általános problémáid a hétköznapokban?

A te problémáid teljesen eltörpülnek az éhező gyerekekhez képest. Nemde?

2010. dec. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom úgy értették, hogy sok ember van akinek vannak problémái, neked pl az n hogy nem vagy együttérző. Persze ha csendben maradtál volna nem neveztek volna lelketlennek, mert nem mindenknek ugyanolyan a látásmódja, tehát megértheti más is, hogy ez neked annyira nem fontos. És tudom hogy hiába jönnek a szöveggel, hoyg mi lenne ha ott élnél, hiszen nem ott élsz. De nem is kell ahhoz, hogy lásd, hogy ez mekkora gond, persze tudom, hogy ilyen Mo-n is van, de most nálatok nem erről volt szó. Bár gondolom te azt is ugyanúgy leszartad volna.
2010. dec. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:
100%
Amíg az ember meg nem tapasztalja a saját bőrén az összes lesújtó problémát, addig nem is tud mással érezni. Nem tudja értelmezni, és érezni milyen is a világ valójában. Én saját bőrömön tapasztaltam nagyon sok rosszat, és amikor az utcán a kéregető emberek mellett elmegyek, vagy egy 100-ast, vagy péksüteményt nyújtok át nekik. Én ilyen vagyok. Igaz az a mondás, amiben nem döglik meg az ember, az megerősíti.
2010. dec. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 A kérdező kommentje:
Nekem nincsenek problémáim :D hányszor írjam még le?
2010. dec. 9. 14:45
 17/79 anonim ***** válasza:
82%
Tény, hogy a fejlettebb világban a háziállatoknak sokkal jobb soruk van, mint a "fejlődő országok" gyerekeinek. Szerintem az sem sokkal jobb, ha sajnálkozunk, de nem teszünk értük semmit. Az együttérzés meg kb. annyit jelent, hogy amíg ilyen képeket lát az ember, szomorúnak találja, hogy ilyen is létezik, de amint elkapcsolja a tévét, vagy ellapozza az újságot, már el is felejti őket, és csak a saját problémája érdekli (drágább lett a benzin, nem kaptam megfelelő hajfestéket, stb.)
2010. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
12%

Azért neked kívánnám, hogy átéld azt, amit egy anya érez, amikor a talán örökre beteg gyerekének naponta kell néznie a szenvedését....


Nem vitatémának szántam amit írtam, hanem a kérdezőt akartam felvilágosítani, hogy az hogy nem érdeklik az afrikai éhezők, még szinte semmi. Sok embert nem érdeklik, viszont aggódnak a családjuk, barátaik, kiskutyájuk stb miatt. Az ilyen szerintem nem nevezhető lelketlennek, legalábbis nem kell annyira komolyan venni.

Egyébként meg ha beteg gyerekem születne állami gondozásba adnám és nem keresném többet, ennyi.

2010. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
38%

Igen lelketlen vagy. És attól még, hogy te nem szólod le más véleményét, még nem leszel jó ember.


Amúgy meg én pedig a te pitiáner mű-problémádat unom, úgyhogy megyek is, pá!

2010. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 A kérdező kommentje:
".Kérdezték a véleményemet " a kérdésem magyarázatában benne van a válasz hogy miért nem maradtam csendben.
2010. dec. 9. 14:47
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!