Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jogosan neveznek lelketlennek?

Jogosan neveznek lelketlennek?

Figyelt kérdés

Az iskolában angol órán afrikáról van szó és az afrikai éhezőkről.Kérdezték a véleményemet (ami ugye relatív!)én meg elmondtam őszintén hogy nagyon nem érdekel,ezek a képek amiken ők pityeregnek cseppet sem zavarnak,másoknak is vannak problémáik és nagyon unom már ezt a témát.(sokkal többet mondtam de ez a lényeg).Azóta én vagyok a bunkó lelketlen.De anya szerint nincs semmi rossz abban amit mondtam.Akkor most mi vagyok?


16/L


2010. dec. 9. 14:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez empátia kérdése. Nem arról szól, hogy sírógörcsöt kapsz, ha meglátsz valami szomorút a Híradóban. Arról szól, hogy megmozdul-e benned valami. Pl. ha egy állatkínzásról szóló hír után önkéntelenül elmotyogsz egy "rohadt szemetek"-et, az is reakció, az is a "lelked" tiltakozása az ellen, amit nem gondol helyesnek.


http://www.youtube.com/watch?v=s8jw-ifqwkM


Boldog karácsonyt!

2010. dec. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
62%

Valósággal belebeszélik az emberbe, hogy sajnálni kell az éhezőket, a fogyatékosokat, stb. Ez valószínűleg azért van, hogy bűntudatot ébresszenek bennünk, azért, mert a saját problémáinkat egyáltalán problémának érezzük. Mert ugye hogy képzeljük, hogy nekünk is fájhat valami, amikor van mit ennünk és van kezünk és lábunk is?

Ez egyrészt azért hülyeség, mert attól még nem fog senki örülni annak, ami a saját életében rossz, ha másnak még rosszabb.

Másrészt azért, mert sem az éhezők, sem a többi hátrányos helyzetű ember nem szorul a sajnálatunkra, sőt a legtöbbször megalázónak érzik. Ha tudunk, segítsünk nekik, de ne sajnáljuk őket!

2010. dec. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
100%

Ellenpélda:

Amúgy visszatérve KOLONTÁRRA...nos a segélyeket még mindig nem kapták meg az ottani emberek! A több száz milliókat le fogják nyúlni és a rászorulók nem fogják megkapni! Eltelt több mint egy hónap és még mindig semmit sem kaptak az ott élők! Na ennyit az adakozásról!


A segítsünk Afrikán, Haitin, és a többi is pont erre a sorsra jut!!!

2010. dec. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 A kérdező kommentje:

tessék kitöltöttem egy EQ-tesztet ahogy mondtad kedves válaszoló:122-lett


ezt töltöttem ki: [link]

2010. dec. 9. 15:09
 45/79 anonim ***** válasza:
62%

Valósággal belebeszélik az emberbe, hogy sajnálni kell az éhezőket, a fogyatékosokat, stb. Ez valószínűleg azért van, hogy bűntudatot ébresszenek bennünk, azért, mert a saját problémáinkat egyáltalán problémának érezzük. Mert ugye hogy képzeljük, hogy nekünk is fájhat valami, amikor van mit ennünk és van kezünk és lábunk is?

Ez egyrészt azért hülyeség, mert attól még nem fog senki örülni annak, ami a saját életében rossz, ha másnak még rosszabb.

Másrészt azért, mert sem az éhezők, sem a többi hátrányos helyzetű ember nem szorul a sajnálatunkra, sőt a legtöbbször megalázónak érzik. Ha tudunk, segítsünk nekik, de ne sajnáljuk őket!

2010. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim válasza:
64%
Szerintem sem vagy lelketlen. Engem sem hat meg az ilyesmi, és nem azért mert nincs lelkem, hanem azért mert az én sajnálatommal nem mennek semmire a nélkülözők, segítenék, de mégis mit tegyek? küldjek pénz, amit valószínűleg meg sem kapnak? utazzak oda, személyesen vigyem, vagy műveljem helyettük a földet?mégis mit tehetnék? mert a sajnálat semmit sem jelent, nem érzem magam jobban tőle, és szerintem ők sem :( a lelketlenség nem itt kezdődik. A globális problémák tényleg fontosak, de ezt mi nem tudjuk megoldani a sajnálatunkkal. Aki pedig lelketlennek nevez, az menjen és segítsen ahogy tud, ne itt ítélkezzen.
2010. dec. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, az adomány általában egy gazdag ország szegényeinek a juttatása egy szegény ország gazdagjai számára. Sajnos valóban ez érvényes Kolontárra, a rákos gyerekekre és mindenkire.
2010. dec. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
100%

Az a része tök jó, hogy őszinte voltál és nem álltál be csak azért a sorba, hogy mások ne gondoljanak rólad rosszat.

De lehetnél empatikusabb, mert ha mindenki úgy gondolkodna mint te, egy rászoruló sem kapna segítséget. Nem azt mondom, hogy konkrétan az afrikai gyerekeket kell sajnálni, mert nem kell messzire menni ahhoz, hogy hátrányos helyzetű emberekkel találkozz. Te is kerülhetsz még rossz helyzetbe és akkor majd szidni fogod azokat, akik nem segítenek neked. Persze 16 évesen még nehéz elképzelni ezt, mivel most mindent "alád raknak", de ha majd egyedül kell finanszíroznod a lakásodat, nem tudod törleszteni a felvett hitelt és nem tudsz mindent megadni a gyerekednek, lehet máshogy fogsz gondolkodni.

2010. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 A kérdező kommentje:
Az afrikai éhezőket akkor sem fogom sajnálni,már miért tenném?Akkor lenne pénzem majd ennivalóra?
2010. dec. 9. 15:17
 50/79 anonim ***** válasza:
Húú nekem azt írta magasabb, mint a magyar átlag :) Jól választottam melót :)
2010. dec. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!