Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jogosan neveznek lelketlennek?

Jogosan neveznek lelketlennek?

Figyelt kérdés

Az iskolában angol órán afrikáról van szó és az afrikai éhezőkről.Kérdezték a véleményemet (ami ugye relatív!)én meg elmondtam őszintén hogy nagyon nem érdekel,ezek a képek amiken ők pityeregnek cseppet sem zavarnak,másoknak is vannak problémáik és nagyon unom már ezt a témát.(sokkal többet mondtam de ez a lényeg).Azóta én vagyok a bunkó lelketlen.De anya szerint nincs semmi rossz abban amit mondtam.Akkor most mi vagyok?


16/L


2010. dec. 9. 14:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Ez intelligencia kérdése.
2010. dec. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
100%

Azt,hogy téged nem érdekel az afrikai éhezők problémája,vagy maradjunk csak Magyarországon,esetleg nem érdekel a magyarországi éhező,anyagi gondokkal küszködő családok problémái ez nem csak a te "lelketlenséged"eredménye..

Az igazság az,hogy amikor nap mint nap látod,hallod,szembesülsz a világ minden problémáival már annyira belefásul az ember,hogy nem is tud érezni semmit az ügy iránt.Ezért nem te vagy lelketlen hanem a média teszi fásulttá az embereket.

Elég ha csak arra gondolunk,hogy a tévében élőközvetítéssel,és sima vállrándítással nézzünk végig(ha végig nézzük) egy távoli ország háborúját.Már nem tud meghatni ha látsz egy 6 éves gyereket fegyverrel a kezében mert a hazáját védi..

Én nem tartalak lelketlennek,csak meggondolatlannak.Vannak helyzetek amikor nem jó a túlzott őszinteség még akkor sem ha a saját véleményed más..Valahogy másképp kellett volna tudomásukra hozni,hogy neked már egy kicsit eleged van mások gondjaiból(amivel nem vagy egyedül)

Én már elég régóta nem nézek híradót pontosan ez miatt..Annyira lehangoló tud lenni,hogy állandóan csak a tragédia folyik mindenhonnan,hogy inkább nem foglalkozom vele..

2010. dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 A kérdező kommentje:

" Ez intelligencia kérdése."


Ezt végképp nem kéne belekeverned szerintem mert ennek aztán tényleg nincsen semmi köze az egészhez.Intelligencia kérdése hogy van-e empátián?NEM.Ennyi.

2010. dec. 9. 14:57
 34/79 A kérdező kommentje:
*empátiám
2010. dec. 9. 14:57
 35/79 anonim ***** válasza:
95%

Pedig részben intelligencia kérdése is, hogy van e empátiád...

Mert van az Érzelmi Intelligencia és van a Rendszerezési Intelligencia.. Net-en mindkettőből van teszt, ha akarod utána is nézhetsz.

2010. dec. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 A kérdező kommentje:
Jó,akkor elismerem hogy az érzelmi intelligenciám egy kerek 0.Így már más.
2010. dec. 9. 14:59
 37/79 anonim ***** válasza:
53%

Nesznye, itt van :) kikutattam csak neked!


Vedd fel videóra, és vidd be nekik, nézzé(te)k meg!

[link]


A Kenyás részben volt róla szó!!!!


Aztán vond őket is kérdőre és a tanárt is (ha ő dobta fel a témát, hogy miért nem halad a korral?!)

2010. dec. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
72%

Valamennyire valóban intelligensnek kell lenni ahhoz hogy sajnálatot tudjunk érezni, de aki nem érez sajnálatot az nem azt jelenti hogy hülye, hanem azt hogy az adott dolog egyszerűen nem érdekli.

Nem jó dolog, mert bár nem kell folyton mindenen sajnálkozni de azért egy globális probléma valamilyen szinten igenis megérinti az embert. Nem feltétlenül nagyon csak épp annyira hogy "igen, sajnálom őket mert valóban borzalmas lehet nekik" - ennyir azért érezni szoktak, de nem vagyunk egyformák.

Aki nem sajnál valakit vagy valamit, azt is lehet fogadni, maximum megérteni nem, de ELFOGADNI igen.

2010. dec. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 anonim ***** válasza:
45%
Hogy mi vagy? Őszinte. Nem álltál be a sorba, nem azt mondtad, amit hallani akartak. Több ilyen ember kellene. szvsz
2010. dec. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
83%
nem lelketlen vag,y csak érzéketlen az ő problémájukkal szemben. engem sem érdekel XY taivani, HB kongói kisgyerek gondja-baja. de ha a családomban lenne beteg, és éhező, segítenék, gondolom, teis. Akkor lennél lelketlen, ha a családod, barátaid problémáira sz@rnál nagyívben.
2010. dec. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!