Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jogosan neveznek lelketlennek?

Jogosan neveznek lelketlennek?

Figyelt kérdés

Az iskolában angol órán afrikáról van szó és az afrikai éhezőkről.Kérdezték a véleményemet (ami ugye relatív!)én meg elmondtam őszintén hogy nagyon nem érdekel,ezek a képek amiken ők pityeregnek cseppet sem zavarnak,másoknak is vannak problémáik és nagyon unom már ezt a témát.(sokkal többet mondtam de ez a lényeg).Azóta én vagyok a bunkó lelketlen.De anya szerint nincs semmi rossz abban amit mondtam.Akkor most mi vagyok?


16/L


2010. dec. 9. 14:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként az miért bánt, ha lelketlennek neveztek, ha abszolút nem érdekel a téma?
2010. dec. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 A kérdező kommentje:
ki kérte hogy gyere ide?:D
2010. dec. 9. 14:47
 23/79 anonim ***** válasza:
97%

Elég sok ember gondolja így, de van egy alapszabály: közösségben azt kell mondani ami illik, és nem azt, amit gondolsz. Aki nagyon őszinte, az mindig népszerűtlen lesz, ez minden közösségre igaz.

Általában azt szokták mondani, hogy az őszinteség a legfontosabb, de ha valaki tényleg mindenben őszinte, azt kinézik és megvetik.

Egyet viszont ne felejts el: éhezők tényleg léteznek, és lehet, hogy neked unalmas ez a téma, de akik nap mint nap az éhhalál küszöbén vannak(korodbeliek is), azoknak ez sosem lesz mindennapos, unalmas téma. Ha mindenki úgy gondolkodna, hogy ez már unalmas, ne beszéljünk róla, akkor senki se akarna semmit tenni a szerencsétlenek helyzetének javítására. Ezért úgy gondolom, hogy igen, kicsit lelketlen vagy, azaz inkább kevés benned az empátia a másik ember iránt. Szomorú.

2010. dec. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
73%

inkább őszinte vagy. az emberek nehezen kezelik az őszinteséget.

pedig ha mélyen magukbanéznek az emberek... a legtöbbüket nem nagyon érdekli az ilyen. annyira igen, hogy mikor látják a tvbe akkor "jhuj szgeények deszar lehet" de semmit nem tesznek, akövetkező percben elfelejtik, ergo ők is nagyívben sz*rnak rájuk.

azzal nem értek egyet hogy kevésbé kell rájuk figyelni mert másnak is vannak problémái, ez nem érv. de attól még nem törődnek velük többen.

2010. dec. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 A kérdező kommentje:
14:47 azért bánt mert nem értem mégis milyen jogon bírálják a véleményemet.
2010. dec. 9. 14:50
 26/79 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagy lelketlen. Akkor lennél az, ha semmi nem érdekelne.

Én például undorom az állatkínzóktól, őket vetem meg talán a legjobban ezen a világon és sírok is, ha ilyenről hallok.

Viszont ez az Afrika dolog engem sem rendít meg. Nem cipelhet mindenki minden keserűséget a vállán, ennyi erővel mindenkit sirathatnál valamiért és másból sem állna az életed, mint keserűségből, pedig az életet élni és élvezni kell, nem sajnálkozni.

2010. dec. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Akkor vágd a pofijukba:

Afrikában -néhány területen - az emberek JOBBAN élnek mint mi idehaza! Most ez komoly! Éppen múlt héten láttam a spektrumon, vagy a discoveryn, hogy Afrikában rózsákat termesztenek óriási fóliasátrakban!!!! Ez komoly!láttam! Volt ott egy színes bőrű nő, aki azt mondta, hogy ő a minimálbér dupláját kapja ( bár kérdés az hogy náluk mennyi a minimálbér?) azért hogy végigmenjen a sorokon és levágja a bimbós virágokat megfelelő hosszúsággal! Ja és még mielőtt valaki azt mondaná, hogy biztos szalagmunka, hát akkor téved: a nő szép nyugodtan dolgozott, nem hajtotta a főnöke, szép nyugodt tempóban csinálta azt amit csinált! (én dolgoztam a nokiában szalag mellet, szóval van összehasonlítási alapom)...


Jah és miért pont Afrikában termesztenek rózsákat????

Nos mert ott viszonylag állandó az éves átlagos napsütések óra száma. És mivel fűtenek este? Hát a mélyből feltörő 120C-os vízzel!!! AZ egész öko. POnt mondták, hogy Hollandiában 3x több vegyszert használnak a bogarak ellen, mint Afrikában!


És azért a pénzért az afrikaiak tudnak magokat venni, amit ők elültetnek és megtermelik maguknak az élelmet.


SZóval ez az egész "éhezik Afrika, és sajnáljuk őket" kezd megfordulni!


És máskor mondhatod azt, hogy te nem szavak és a könnyek embere vagy, hanem a tetteké.

2010. dec. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 A kérdező kommentje:

" Ezért úgy gondolom, hogy igen, kicsit lelketlen vagy, azaz inkább kevés benned az empátia a másik ember iránt. Szomorú."


Szomorú:(

2010. dec. 9. 14:53
 29/79 anonim ***** válasza:
68%

Ha úgy vesszük, a gazdagabb országok ha összefognának. ergó: a gazdag milliomos/ milliárdos emberek , akkor már rég meglehetett volna szüntetni az éhezést Etiópiában pl meg az összes afrikai országokban.

DE mivel nekünk mindig fontosabbak voltak a saját érdekeink, ezért tök mindegy, ha az átlag ember elküld 200 ft-ot- Ami, hát lássuk vagy oda kerül, vagy lenyúlják. Tehát, még az sem biztos, hogy odakerül a pénz ahova mi szeretnénk.

Dehát, az emberi kapzsiság határtalan.

Valaki írta, hogy M.o-n rossz a színvonal és ,hogy nem érti, hogy miért adakozunk mi magyar emberek, mikor mi is sz@r helyzetben vagyunk- Nos, ezt hívják önzetlenségnek. Az más kérdés, hogy van olyan, aki csak érdekből teszi ezt is. Mert sajnos igen, van aki még azt is megjátssza, hogy milyen jószívű. De hiszem azt, hogy van ak i tiszta szívből szeret adományozni és ezzel segíteni akar.


Lelketlen vagy?- Ebből nem lehet megállapítani annyira, őszinte az őszinte vagy . Egyékbént sokszor a hülye csak beszél beszél, a bölcs viszont hallgat...

2010. dec. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
55%

De áruljátok már el, miért lelketlen? Mert nem sír mindenen, ami rossz és a világban történik? Hová tettétek az eszeteket? Mindent és mindig sajnálkozni kellene?

Ti sajnáljátok az eltaposott bogarakat? Vagy sajnálkoztok mindenen, ami a világon megtörténik???

Ennyi erővel nektek sincs lelketek.

Nem vagy lelketlen kérdező, csak a többiek játszák a jófejet.

2010. dec. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!