Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jogosan neveznek lelketlennek?

Jogosan neveznek lelketlennek?

Figyelt kérdés

Az iskolában angol órán afrikáról van szó és az afrikai éhezőkről.Kérdezték a véleményemet (ami ugye relatív!)én meg elmondtam őszintén hogy nagyon nem érdekel,ezek a képek amiken ők pityeregnek cseppet sem zavarnak,másoknak is vannak problémáik és nagyon unom már ezt a témát.(sokkal többet mondtam de ez a lényeg).Azóta én vagyok a bunkó lelketlen.De anya szerint nincs semmi rossz abban amit mondtam.Akkor most mi vagyok?


16/L


2010. dec. 9. 14:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
66%

Ez a nagy baj, a legtöbb család egy önálló kis Föld egyedüli lakójának képzeli magát, és kevesen vannak, akik tényleg a civilizált világhoz tartoznak.

Ezért tart itt az emberiség. Kis dolgokkal is lehet segíteni, de sokaknak még az is fáradságot jelent, vagy nem érdekli őket.

A földön fekszik valaki? Minek segítsek, úgyis részeg csöves. Vérhiány van a vérbankban? Minek adjak, csak pazarlom az időmet, kit érdekel ha egy idegen meghal, mert nincs megfelelő vérkészlet. 200 Ft-tal lehet segíteni valakin? Mit érdekel engem, ha valaki más éhezik, amikor én és a családom jól vagyunk? Biztos úgyis ellopják azt a pénzt. Van egy rakás felesleges cuccom, de minek adjak azoknak az árvízkárosultaknak, akiknek semmijük sem maradt? Gondoltak volna erre azelőtt, hogy rossz helyre építkeztek. Különben is, milyen jogon kapnak új házat, amikor nekem használtan kellett vennem?

Kit érdekel, hogy meghaltak azok az emberek, legalább több a munkalehetőség!

Ezeket a példákat személyesen hallottam, és borzasztóak, és ha tényleg így is gondolják, akkor semmi lelkük sincsen. Akit más is érdekel a saját körein kívül, az próbál segíteni, ahol tud. A kérdező nézzen magába, és válaszoljon: Ha valakit valahol szerencsétlenség ér, akkor megszólal belül valami, vagy abszolút hidegen hagyja, és csak annak örül, hogy nem vele történt az eset? Ez fogja megadni a választ.

Ma nagyon divatos a lélektelenséget hirdetni, ezzel büszkélkedni, és nem tudom miért.

2010. dec. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
Köszi a tesztet, kitöltöttem! Hozzám képest ponthalmazó vagy, szóval most már biztosan állíthatom, hogy nem vagy lelketlen. :D
2010. dec. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
Neked mennyi lett utolsó? :D
2010. dec. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 A kérdező kommentje:
Én még mindig csak afrikáról beszélek > < egy szóval és példával sem írtam ezeket a helyzeteket,akkor meg miért tőlem kérdezed?
2010. dec. 9. 15:21
 55/79 anonim ***** válasza:

15:21


90 :)

2010. dec. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 A kérdező kommentje:

tessék ha valaki nem hinné el : [link]



feltöltöttem nektek csak itt és csak most :D

2010. dec. 9. 15:25
 57/79 anonim ***** válasza:
Nekem 112 :D
2010. dec. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
Nem is írhattad, mert én írtam. Ezért kell magadba nézned, és ha az általam írt példák közül még rád illik néhány, nem árt elgondolkoznod.
2010. dec. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:

15:25-ös vagyok


off


Poén: emberekkel dolgozom, a problémájukat hallgatom egész nap. Az alacsony pontszám ellenére alig-alig panaszkodnak rám. :DDD


on

2010. dec. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
62%
Hát a kérdezőt konkréten az afrikai éhezőkről kérdezték, őszintén válaszolt, ezért most ő a szívtelen, lelketlen. Korábban már írtam egy választ, most még kiegészítem. Miért tukmálják belénk messzi országot gondját-baját, mikor mi is nyakig ülünk a sz@rban? A kolontári gyerekeket sem sítárborba kellett volna vinni, mikor nincs otthonuk. Lehetne folytatni a sort. A hazai katasztrófa áldozatainak szoktam sms-t küldeni, nem is egyet, és a családom minden tagjával küldetek. Más kérdés, hogy valóban oda kerül-e? Az ilyen vélemény kérdezésről, meg a médiák hasonló tudósításairól mindig az jut eszembe, hogy valamiről épp el kell terelni a figyelmet. Írták előttem a rózsa termesztést. 25-30 évvel ezelőtt Kínáról volt egy dokumentumfilm a tévében. Náluk akkor olyan kevés volt a fekete-fehér tévé, mint nálunk 50 éve. Egy utcában volt 1 családnak, és a lakás tele volt az utca lakóival. Nézzük meg, most hogy áll Kína. Ha mi itt Európa közepén ennyit fejlődtünk volna, lenne ma munkahely, nem vették volna el a 20. életévét betöltött, nappali tagozaton tanuló gyerek után járó családi pótlékot, nem minimálbérért dolgoznának olyan sokan. 30 éve Kínát kellett sajnálni, korábban Vietnamot, csak ne vegyük észre mi magyarok, hogy lassult a fejlődés nálunk, aztán megállt, most meg mintha hátrafelé tolatnánk. A demokráciának is arról kellene szólni, hogy mindenki szabadon kimondhassa a véleményét. Csak megint ott tartunk: mondd meg az igazat, betörik a fejed. És ez így van iskolákban, munkahelyen, pedig a szülők arra nevelik a gyerekeiket, hogy legyenek őszinték. Csak nem érdemes!!!
2010. dec. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!