#90 Ja, tehát a társadalmi kérdések tudományos ismerete nem elég alap a társadalmi kérdésekkel kapcsolatos megalapozott vélemény kialakítására? Ez komoly?
2023. júl. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
92/117 anonim válasza:
#91 A tudomány mindig is alá volt rendelve az aktuális diktatúrának. Ma sincs ez másképp, és a szociológia (ha egyáltalán tudománynak tekintjük) különösen érintett. A diktatúra pedig azt mondja, hogy a nők felsőbbrendűek, a férfiak alsóbbrendűek, magyarul a feminizmust képviseli.
2023. júl. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
93/117 anonim válasza:
#92 a tudomány alapja az objektivitás. Akkor is ha nem tetszik. Tudod. Számok, maszkolás, stb
2023. júl. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
94/117 anonim válasza:
#93 Igen, egészen addig, amíg a vezetőink érdekeit nem sérti.
2023. júl. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
95/117 anonim válasza:
#94 ezt azon túl hogy saját (összeesküvéses) teória, bármilyen tényszerű bizonyíték alátámasztja?
#96 mire példa ez? Melyik része? Nincs kedvem az egész cikket végigolvasni, kimásolnád a lényeget?
2023. júl. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
98/117 anonim válasza:
#97 Bevallhatod nyugodtan, hogy nem tudsz angolul :) Annyi a lényeg, hogy egy Nobel-díjas tudós, James Watson, tudományosan igazolt tények alapján kijelentette, hogy a négerek átlagos IQ-ja genetikailag alacsonyabb, mint a fehéreké. A hatalomnak ez nem tetszett, ezért kicsinálták és tönkretették a karrierét. Szóval lehet tudóskodni meg kutatni, de csak addig, amíg nem mondasz ellent a hatalom dogmáinak.
2023. júl. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
99/117 anonim válasza:
#98 csak felsőfokúm van angolból, de nincs idom minden féle cikkeket végigolvasni.
Történetesen én is ismerem a feketék iq-jával kapcsolatos tévhit eredőjét (egyetemen pont ebből kellett beadandót írnom). Történt hogy a 70es évek végén, az iq tesztek fejlesztése során egy időben az volt a bevett teszt, hogy számsorokat (pl telefonszámokat) kellett megjegyezni és vissza mondani. Ebben az időben a feketéknek messze ritkább volt, hogy volt telefonjuk, ezért a telefonszám megjegyzése sem ment nekik könnyen, azokhoz a fehérekhez képest, akiknek a mindennapjaik része volt, tehát volt “gyakorlatuk, az agyuk jobban rá volt állva”. Ezért a rossz pontszámot az alacsony iq-nak tulajdonították sokáig, nem a teszt milyenségének a gyakorlatának. Btw ha ma megcsinálnák újra, a fiatalabb generáció hasonló pontokat érne el, mint anno a feketék, mert ugyanúgy nincs gyakorlatuk (és bevált módszerek) hosszú számsorok memorizálására.
#99 Szóval az IQ-teszten elért eredmény csak azon múlik, hogy az ember mennyire tud számsorokat memorizálni; és a számsorok memorizálása csak azon múlik, hogy van-e telefonja az embernek, és hogy abba el lehet-e menteni a telefonszámokat. Mindig tanul az ember valami újat :DDDD
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!