Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azt mondják a reggelinek kell...

Azt mondják a reggelinek kell a legkiadósabbnak lennie, de az normális hogy reggel csak a kávét meg a cigit kívánom? Enni csak olyan 10-11 órakor tudok jól. Reggel nem kívánok enni.

Figyelt kérdés

ma 13:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Annyit szoktam hogy a kávé előtt megeszek 1-2 sütit, hogy mégse éhgyomorra menjen a kávé+ cigi. De az a kis kaja is nagyon nehezen megy a kávé előtt.
ma 13:09
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Biztosan nem egészséges, de én is ilyen vagyok. Ez van, el kell fogadni
ma 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez volt amíg dohányoztam. A kávéval együtt összeszűkült a gyomrom és képtelen voltam órákig reggelizni.

Amióta leraktam a cigit, felkelés után 30 perccel kiadós reggeli, és csak utána a kávé. Sokkal jobb az aktivitásom és a közérzetem is.

ma 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Délután meg este meg farkasétvágyam van.
ma 13:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze, mert a cigi kávé kombó elnyomja az étvágyat és test jelez, hogy tápanyagra van szüksége. Egyébként napközben nem árt valamit legalább csipegetni. Keksz, pirítós, csipsz vagy bármi, legalább savas ne legyél
ma 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

"el kell fogadni"

Nem kell elfogadni, és nem normális, hogy reggelire csak a kávé-cigit kívánod, hisz egyik kártékonyabb függőség, mint a másik. Élből a süti nem ideális reggelinek, vagy bármely önálló főétkezésnek, de kávé-cigivel kombinálva különösen problémás.

Az ébredés utáni egy-másfél órában sokaknak nincs étvágya. Nekem sincs, úgyhogy én is 10 óra magasságában szoktam reggelizni. Te is normálisan reggelizz, mellé meg igyál egy kávét, ha akarsz. A cigiről szokj le, a sütizés pedig ne legyen napi szintű.

ma 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Azért van farkasetvagyad delutan meg este mert rosszul inditod a napod. Reggel elbaszod az egesz napi vercukrod az éhezéssel es az edesseggel egyaránt.

Felkelés után egy órával egyel sós reggelit. Akkor is ha nem kívánod. Meg fogod szokni. Legyen mellette 15 deka zöldség minimum.


Kávét legkorábban reggeli után egy órával.


Egy idő után beleszoksz és minden szempontbol jobban fogod érezni magad

ma 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
32%
Ha nem dolgozol kemény fizikait a reggeli teljesen elhanyagolható, helyette edzés, gyümölcs és jó ebéd aztán közepes vacsora, nem kell annyit ennünk mint hisszük, idővel hozzászoksz.
ma 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hollófernyiges ***** válasza:
32%
Most már az időszakos böjt számít menőnek meg egészségesnek, amit általában a reggeli kihagyásával oldanak meg, úgyhogy ne legyen lelkiismeret-furdalásod.
ma 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"az időszakos böjt számít menőnek meg egészségesnek"

Ami laikus anyukák körében menőnek számít, az a legritkább esetben egészséges. Az időszakos böjt pozitívumai egyelőre szakmailag nem egyértelműen bizonyítottak, de az bizonyított, hogy a reggelit kihagyó formája egy kontraproduktív permutáció.

ma 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!