Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért normális a D-vitamin...

Miért normális a D-vitamin szintem?

Figyelt kérdés

Mindig is arra gondoltam, hogy D-vitamin hiányom lehet, mert szinte nem is vagyok a napon semmit, csak amíg beérek a munkahelyemre, vagy elmegyek a boltba. Ez napi 10 percet jelent maximum (kocsival megyek)


1 hónapja itthon végezhető D-vitamin teszttel próbálkoztam, normális szintet mutatott.

Utána elmentem laborvizsgálatra, teljesen megfelelő volt az érték.


Azon gondolkodtam, hogy fél évig pótolni fogom a D3-vitamint, de ezek szerint felesleges.


Tapasztalt -e már valaki hasonlót? Nem is eszem olyan sok húst egyébként, meg nem is eszem olyan egészségesen.


aug. 19. 10:57
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Vannak olyan ételek amikben benne van a D3 vitamin, bár az inkább hormon, viszont kétségtelen, hogy a napfény hatására állítja elő leghatékonyabban a bőr. Ezután ennek hatására a hatásos formáját már a vese és a máj állítja elő, ami ha jól és rendben működik, akkor elképzelhető, hogy nincs szükség nagy UV-fény mennyiségre.
aug. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Napi 15 perc a napon rövid ujjúban már szintem tartja meglepő módon.
aug. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!