Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítségre, tanácsokra van...

Segítségre, tanácsokra van szükségem, olyan napi ételekre van szükségem amitől ha nem is naponta de azért sűrűbben és könnyebben eljárok wc-re, milyen ételeket egyek?

Figyelt kérdés

Nagyon megköszönném, ha valaki letudná írni akár részletesebben, mondjuk reggeli menütől elkezdve esti vacsoráig. Bár mondjuk napi 2-3x eszek csak.

Azt fontos hozzátennem, hogy sajnos 3 műszakban vagyok és én éjszakázom is, tehát nálam este is muszáj ennem.

Azt tudom, hogy ezentúl sűrűbben beiktatok főzelékes kajákat, illetve kenyereket, zsemléket kerülni fogom.

Joghurt lesz bőven, és igazából nem tudom még mit ehetnék ami viszonylag laktató és jó a gyomornak, de épp ezért segítséget kérek tőletek, hátha tudtok segíteni.



szept. 6. 20:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Heti egy káposztás főétel.

Heti egy étel valami hüvelyesből.

Ha rizs vagy krumpli a köret, legyen hozzá saláta, vagy savanyúság.

Csokit, kakaót banánt csökkenteni/ elhagyni?

Ha már kenyér, akkor teljes kiőrlésű.

Natúr joghurt vagy kefír

Szilvalekvár.

Pici aszalt gyümölcs, pici olajos mag. Azért pici, mert kalóriabombák, de jó rostforrások.

A vizet, zöldséget gyümölcsöt már előttem leírták.

szept. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Házi lekvárt ismerőstől vagy piacokon lehet szerezni. Esetleg vannak ilyen termelői boltok, piacok.
szept. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Mindenkinek mint a zöld kéz, nagyon szépen köszönöm!!
szept. 6. 22:20
 14/22 A kérdező kommentje:
*zöld pipa :D
szept. 6. 22:21
 15/22 A kérdező kommentje:

*ment


Ne haragudjatok meg, szorulásom végett össze irogatok mindent 😄

szept. 6. 22:21
 16/22 anonim ***** válasza:
Megfelelő mennyiségű rost (fokozatosan bevezetve) - nyers zöldségek, gyümölcsök. Kefír/joghurt + zabpehely és lenmag + gyümölcs (pár szem szilva, fél barack, ilyesmi. Megfelelő mennyiségű folyadék. A mozgásszegény életmód is oka a székrekedésnek, leglaább sétálj naponta fél órát (lendületesen), ha mást nem mozogsz.
szept. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Kérdés kiírása óta, mindennap egy kefirt ittam, paradicsom, joghurt zabpehellyel, 3 liter víz, emellett főtt ételt ettem, méghozzá lecsót.. és itt a 3. nap és még mindig nem jutottam el a wc-ig.. :(
szept. 9. 12:22
 18/22 A kérdező kommentje:

Ja és még kenyeret, kiflit is ettem.

Arra gondoltam még, hogy esetleg nincs-e gluténérzékenységem? Nem lehetséges, hogy az vagyok?

szept. 9. 12:24
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Arra pont a nagy tömegű széklet jellemző. Nem szokott szorulásuk lenni.
szept. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Ismét eltelt 4 nap és semmi.

Pedig eszek ételt, joghurt, zabpehellyel, sok víz, kefir szinte mindennap.. kenyerek felvágottal, pizzát is ettem, erős pistával, csípős ketchup, csípős leves, 2 kávé naponta.. de semmi.

szept. 13. 12:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!