Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sokszor keveset, vagy egyszer-...

Sokszor keveset, vagy egyszer-kétszer sokat érdemes egy nap enni? Hogy étkezések közt nem nassolsz, csipegetsz.

Figyelt kérdés

aug. 14. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb mindegy, amelyik jobban esik.
aug. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Erre tudod a választ te is, hiszen a csapból is ez folyik - sokszor keveset.
aug. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Minden hivatalos ajánlás szerint többször, keveset kell enni.

Én is így tettem, és folyton éhes voltam.

Mostanában reggelire joghurtot eszem zabpehellyel, pár szem szederrel, ebédre főttétel amíg jóllakom, aztán már csak gyümölcsöt eszem. Nem vagyok éhes mellette, és kicsit fogytam is. Hétvégén desszertet is eszem.

aug. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Egyéni, hogy ki hány napi étkezéssel tud jól funkcionálni. Individuális szokásoktól, preferenciától, időbeosztástól, fizikai aktivitástól, egyéb tényezőtől függ. Ezerszer fontosabb faktor, hogy mit és mennyit eszünk. Az étkezés gyakorisága ezekhez képest sokadlagos.

A tanulmányok abban egyetértenek, hogy a napi első étkezés célszerű, ha ébredés után minél hamarabb megtörténik, a napi utolsó étkezés pedig a lefekvés előtt minimum 2-3 órával történik meg. A legújabb vizsgálatok azt is kimutatták, hogy belgyógyászati szempontból előnyös, ha az étkezések előtt 4-6 óra eltelik, ezáltal nem kényszerítjük folyamatos munkára az emésztőrendszert, a hasnyálmirigyet, a mellékvesét, a májat.

Ettől függetlenül hogy hosszú és egészséges életed lesz-e, azt nem az fogja meghatározni, hogy napi egyszer vagy ötször eszel-e, hanem a táplálkozásod egésze, és még millió más genetika, környezeti, egészségügyi aspektus. Ezért nem kell beszarni, ha főétkezések között néha becsúszik egy gyümölcs, csoki, péksüti, chips (stb.), vagy ha edzés előtt kajálsz valamit, hogy legyen energiád.

aug. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a többször kevesebbet jött be, de van olyan ismerősöm, aki napi 2 étkezéssel beviszi a kalóriaszükségletét.


Nem tudom, hogy csinálja, hgoy a francba lehet annyi ételt egyszerre! megenni, de neki így ok.

aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!