Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi folyadékot isztok,...

Mennyi folyadékot isztok, naponta nyáron ? Tudatosan gondoltok az ivásra és számoljátok, hogy meglegyen a napi adag vagy csak úgy, amikor éppen szomjasak vagytok?

Figyelt kérdés
Egy felnőtt embernek az egészséges folyadékbevitelére gondolok kb. 70-80 kg súllyal.

jún. 1. 08:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Tudatosan nem figyelek rá. Ha szomjas vagyok, akkor iszok, bár munka közben sokszor vagyok úgy, h ok ezt még befejezem és megyek inni, aztán eltelik 1-2 óra is, mire ténylegesen iszok.

Nagy melegben a napi átlagom sztem 2-3 liter max. 75kg vagyok. Sztem ez kevés folyadék nekem eléggé.

jún. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
3-4 litert vagy nagy melegben többet is megiszok. Nem igazából tudatos, azt tapasztaltam: Ha elkezdek inni, egyre többször kívánom a folyadékot.
jún. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1,5 litert sem... :(


Anno súlyos étkezési zaavrban szenvedtem és bulimiásként úgy hánytattam magam, hogy rengeteget ittam evés előtt-alatt mert könnyű volt kihányni.


Na, már nem vagyok bulimiás 4. éve, de inni, azt félek. Idő kell a szr szokások végleges kiirtásához.

jún. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem 2 méteres, 90 kilós, heti 3x edző férfi vagyok és napi 5 liter vizet és más folyadékot megiszok már legalább 5 éve.


A trükk, hogy van 1 literes kulacsom és 2 literes kannám is. A kanna mindig itt van mellettem a szobában az asztalon, amikor itthon vagyok és abból iszom, a kulacsot pedig szinte mindig viszem magammal, ha elmegyek itthonról.

Ha 2 decis pohárkákat kéne napi ötvenszer újratölteni, mint ahogy a legtöbb ember csinálja, úgy én sem innék ennyit biztos.

jún. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tudatosan egész évben legalább 2 litert iszok és erre figyelek. Nyári hőségben nyilván többet kívánok és néha elérem a 4 litert.


183/73/35/F

jún. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem számolom. Az evolúció 3 millió év alatt kifejlesztette azt, hogy szóljon a szervezet, ha szomjas, én erre építek.
jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Senior Séf ***** válasza:
49%
Nyáron nem kell figyelnem, mert jelez a testem. Télen viszont figyelnem kell.
jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6. vagyok.

Úgy látom ketten már megint okosabbnak gondolják magukat az anyatermészetnél.

jún. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Töltsd le a Water Minder nevű alkalmazást. Megkérdezi az adataidat, kiszámolja, hogy mennyit egészséges innod, és emlékeztetni kezd. Az emlékeztetőket szerkesztheted.

Valamint egyszerűen nyilvántarthatod, hogy hol tartasz a napi folyadékbevitelben.


Fontos, hogy a szomjúságérzetet jellemzően elnyomjuk. 1-2 hét erőltetett vízivás után visszatér.


Ha jól akarsz aludni (nem óránként vécére járni), akkor 17-18 óra után már ne igyál, addig érdemes elfogyasztanod a jelölt vízmennyiséget (persze ha normál műszakban éled az életedet).

jún. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

6: Egyrészről nem mindenkinek jelez ez ugyanúgy vagy megfelelőnek, másrészről a szomjúság valójában már a kiszáradás kezdete. Anélkül és azelőtt kell inni! Valakinél van ilyen rendellenesség is, hogy egyáltalán nem érzi.

Ahogyan én nem érzem rendesen a hideget és a meleget. Úgy kell megfigyelnem az időjárást és terveznem, külön pikantériaként ráadásul a 8-as lépésem miatt nincs szükségem ugyanúgy beöltözni télen. Nem egyszerű. Amúgy fogalmuk nincs az orvosoknak, hogy ez mitől van.

jún. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!