Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi folyadékot isztok,...

Mennyi folyadékot isztok, naponta nyáron ? Tudatosan gondoltok az ivásra és számoljátok, hogy meglegyen a napi adag vagy csak úgy, amikor éppen szomjasak vagytok?

Figyelt kérdés
Egy felnőtt embernek az egészséges folyadékbevitelére gondolok kb. 70-80 kg súllyal.

jún. 1. 08:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

10+

Illetve ha a gyors mozgásommal indulok hőségben, nekem is érzés nélkül kell innom. Emellett nem is nagyon izzadok még így sem és simán felforrhat az agyvizem. Nálam valahogyan nincs annyi "receptor", aminek kéne lennie. Rakás dologra oda kell figyelnem, de én pont így tudom imádni a nyarat. Sok év alatt csak egyszer lettem rosszul a lellei vidámpark miatt, de ez már egy teljesen más téma.

jún. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

10.

Persze, az éhségérzet meg az éhenhalás kezdete. Aki szomjas lesz éppen, hogyan lenne már kiszáradva, ekkora hülyeséget már.

jún. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
12: 8 osztályos alaptudás. Jellemző viselkedés... Már csak akkor kezdünk szomjassá és éhessé válni, amikor hiányunk van vagy elkezdődik a hiány. Ezért is nyomják azt, hogy rendszeresség. Persze nem mindig lehet szabályszerűen betartani és nem halunk bele, de nem szereti a szervezet ezt.
jún. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

13.

Jobban kellett volna figyelned. Az pl, hogy a gyomor jelez, hogy éhes, nem azt jelenti, hogy a belekben sincs semmi, pláne, hogy sejtszinten éhezne a szervezet. Továbbá semmiféle káros hatása nincs annak, ha éhes vagy szomjas vagy, és aztán csak utána eszel vagy iszol. Vagy ha igen, halljam milyen károsodást szenved a szervezet, amikor naponta 10x5 percet szomjas. Van neked egyáltalán fogalmad arról, hogy mi minősül kiszáradásnak és az mennyi idő alatt jön létre.

jún. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!