Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítségre, tanácsokra van...

Segítségre, tanácsokra van szükségem, olyan napi ételekre van szükségem amitől ha nem is naponta de azért sűrűbben és könnyebben eljárok wc-re, milyen ételeket egyek?

Figyelt kérdés

Nagyon megköszönném, ha valaki letudná írni akár részletesebben, mondjuk reggeli menütől elkezdve esti vacsoráig. Bár mondjuk napi 2-3x eszek csak.

Azt fontos hozzátennem, hogy sajnos 3 műszakban vagyok és én éjszakázom is, tehát nálam este is muszáj ennem.

Azt tudom, hogy ezentúl sűrűbben beiktatok főzelékes kajákat, illetve kenyereket, zsemléket kerülni fogom.

Joghurt lesz bőven, és igazából nem tudom még mit ehetnék ami viszonylag laktató és jó a gyomornak, de épp ezért segítséget kérek tőletek, hátha tudtok segíteni.



szept. 6. 20:38
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Fontosat kihagytam, mindez azért szükséges számomra, mert már nagyon unom és néha fájdalmas már, hogy szorulásom van.
szept. 6. 20:38
 2/22 Oxygee válasza:
100%
Szia. Leves,leves,leves.
szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A leves tényleg jó. Zöldség leves pl. Legyen benne sárgarépa, fehérrépa, kelkáposzta, minden amit szeretsz, esetleg kevés krumpli is. Kitűnő béltisztító.
szept. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
30%

Reggelire egyél pirítóst, sokkal egészségesebb.

Hozzá akár 1 darab almát, és 1 nap 1 almát egyél!


Joghurtot kerüld el, mert cukor bomba

szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Reggel éhgyomorra egyél joghurtban elkeverve 2 kanál zabpehely, 1 kanál chiamag, fel kanál lenmag (Én este szoktam bekeverni, reggel enni) evés előtt lekvárral vagy gyümölccsel ízesítheted.

Ha ez még kevés, este 1 csésze szenna tea. Ezek gyönyörűen rendbeteszik az emésztő-, bélrendszert.

Sok folyadék, legalább 2 liter naponta, rostdús ételek, zöldség-gyümölcs.

szept. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Oxygee válasza:
Nem instant levesre gondoltam, hanem igazi levesre. Amúgy ebéd után én is szoktam enni egy almát.
szept. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Elegendő folyadék és megfelelő rostbevitel. A rostot csak fokozatosan szabad növelni. Reggelire jó a zabkása (házilag készítve, zabból, nem az instant; ha forró, tegyél bele fagyasztott gyümölcsöt mikor kész), de jók a tényleg rostos kenyerek. A bolt honlapján vagy a csomagoláson nézd meg, ha nincs ráírva akkor valószínűleg alacsony rosttartalmú. Főzelékből a hüvelyeseket mondanám, de levesnek is jók például.


A rost mellett fontos a folyadék. Ha nem iszol eleget, a rost pont hogy ronthat a székrekedésen.

szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Szilvalekvár. Naponta egy-két kiskanállal, de nem bolti, hanem házi, ami tényleg csak szilvából van. Nekem mindig segít és még finom is.
szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, levest enni fogok de azt hittem pl. a Maggi féle csirkemell leves jó (sima / csipős), mert azt pl. szeretem.


Joghurtról azt hittem, hogy az is jó önmagában, de akkor megfogadom, hogy zabpehellyel eszem.

Szerencsére szeretem a zabpelyhet is, na meg az almát is, hu de rég ettem ilyet :)

szept. 6. 21:21
 10/22 A kérdező kommentje:
Házi szilvalekvárt meg hol kapni amúgy? Boltokban gondolom nem kapni házit..
szept. 6. 21:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!