Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alacsony termet ezredszerre?

Alacsony termet ezredszerre?

Figyelt kérdés
152 cm-es nő vagyok. Azt szeretném megtudni, hogy csak engem zavar, ha a boltban minden magasan van, ha nem tudok tisztességesen ruhát venni magamnak (mellbőség 85/B), ha nem tudok a tömegközlekedésben kapaszkodni, a beszólnak, hogy törpe, gnóm, stb, stb, hogy nagyon sok helyen a pult az orromig ér, hogy nagyon sokan cukkolnak a magasságommal (akkora vagyok, mint egy foxi ülve, sámliról nézek a szekrény alá, jó nekem, mert állva sz**ok, kár, hogy billeg a fejemen a sör) Nem a kicikizésre vagyok kíváncsi, hanem valódi véleményekre.
2011. jún. 28. 14:20
1 2 3 4 5 6
 41/59 A kérdező kommentje:

Kedves Palm!


Egyszer voltam - ugyan kötelező jelleggel - csapatépítő tréningen, ahol volt egy ilyen pszihomókus, és csoportosan akart jót kicsikarni. No a csapatnak közel 1 évébe került visszarendeződni abba kevésbé rossz állapotába amit a lehető legrosszabbra kezelt. Utóhatása is volt a dolognak, szinte mindenki egymás torkának esett, éy, aki ki akartam maradni a marakodásból, több kolléga is nekem esett. Azokkal máig hűvös a viszonom, kerülöm őket, mint ördög a szentelt vizet.


Nem vagyok az a nyilvánosan megnyíló fajta. Tudom, hogy ellent mond ennek a fórumozás, de itt kisebbnek ítélem meg a felsülés kockázatát, mint egy 8-15 fős csoportban.

Itt vannak önértékelésbő 5-ös emberek, eghy ilyen csoportban mindenki nyomorult. Ki is lehet írni a csoportfoglalkozásokra, hogy Nyomorultak. Nekem nem a másik nyomora ad erőt, sőt az még inkább elszomorít....

2011. jún. 30. 09:51
 42/59 anonim ***** válasza:

Azt elhiszem, hogy a céges csapatépítő szörnyű volt, az ilyeneket szervező profitorientált botcsinálta "pszichológusokról" pedig megvan a véleményem.


Én is borzasztóan nehezen nyíltam meg nyilvánosan. Aztán jógázni kezdtem, és elmentem egy hétvégi programra, ahol mindenki ismeretlen volt. És egyszer csak rám mosolyogtak. Maguktól. Befogadtak, és fantasztikus közös játékokat játszottunk.

Csak a helyet és közeget kell jól megtalálni... mondjuk azt nehéz.


Persze, én mondjuk koromból fakadóan is talán könnyebben ugrom még bele ilyesmikbe. (26)

2011. jún. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 A kérdező kommentje:

Kedves Palm!


Én képtelen vagyok mások előtt produkálni magam. Hiába mondják, hogy nem így van, de rettegek, hogy kiröhögnek! Már egy fél mosolyt sem tudok legbelül tolerálni, kifelé fegyelmezett vagyok, de alig várom, hogy megnyíljon alattam a föld és elsüllyedjek. Nem bízom senkiben, főleg nem az ismeretlenekben. A drámacsoportok sem épp olcsóságukról híresek, nézegettem ezeket is a pszihomókusok mellett. Gondolkodtam ebben a drámaizében, családállításban, már az ördögűzésben is. Munkaidő után kivitelzhetetlen, hétvégi csoporok, már ha be merném vállalni alig vannak, nagyon messze lakóhlyemtől, és horror áron működnek. Nem ellent akarok mondani ismét, de egy kockás füzet van telejegyzetelve a "kutatásaimmal"!

2011. jún. 30. 10:05
 44/59 anonim ***** válasza:

Pfff... :-/ Megfogtál, ha ennyit kutakodtál már, viszont szimpatikus a megoldáskeresésed.

(Mozog bennem a kisördög, hogy "ugye-ugye Te is érzed, hogy belül (is) kell megoldást keresni". :)


Másik kényes kérdés: súlyprobléma? Ha vékony vagy, sportos, jó alakú, az is sokat segít.

2011. jún. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 A kérdező kommentje:

Kedves Palm!


Süthetem a tudományom, mivel vidéken lakom, Pest perem kerületébe járok dolgozni nehéz segítséget találni, vagy eljárni bárhová. Tudom, ez is ellentmondásos, de nem akkor utazol haza amikor akarsz, hanem akkor amikor a VOLÁN megengedi. Ránéztem a linkre, összeadtam a költségeket óra díja, plusz utazási költség: 1 hónapra 11.200,-Ft. Nekem ez nem fér bele. Az is gázos, hogy este 9-ig tartanak az órák, nekem buszom akkor úgy van, hogy a végállomásnál akkor sem érném el, ha helikopterem lenne, vagy pedig 1 órát várok a következőre. Beszari vagyok, de este, egydül?

A településünk a lábon kihordott agyhalál, nincs semmi. A szokásos boltok, kocsma, szerda és vasárnap piac, ennyi.

Az alkatom? 152 cm, 54kg, sportosnak nem vagyok mondható. Ezért vagyok a mások szemében gnóm, törpe, ja a kedvenem: Taigetos-ra való.

2011. jún. 30. 10:22
 46/59 anonim ***** válasza:

Áááááááááááááááááááááá.


Taigetosról annyit: a legenda szerint a spártaiak ledobták ugye a "selejt" vagy nem kellő csecsemőket. Súlyos tévedés. A valóságban tényleg létezett a gyerekről való lemondás lehetősége, csakhogy pont Spártában volt a legszervezettebb kerete ennek is. A párnak a vének tanácsa elé kellett vinni a gyermeket, akik döntöttek az örökbeadásról, vagy kötelezték a szülőket a felnevelésre. Sokan vártak örökbefogadható gyerekre, így általában új családot kapott.

Na mindegy, csak apró kulturális kitekintő volt. :)


Ja, szervezési és anyagi problémákat értem.

Ha megpróbálnál valamit sportolni (kocogás, bicikli, úszás stb.), ha "bomba" alakod lenne és jó formába kerülnél...? Az önbizalmadon legalábbis biztosan dobna.


És bár ezt nyilván ezerszer hallottad már, de a primitív emberekkel ne törődj... ;)

2011. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
(És nagyon sokat tanultam most tőled ebben a beszélgetés közben, köszi!)
2011. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 A kérdező kommentje:

Kedves Palm!


Érdekelne, hogy a borúlátásom, a depresszióm (ahogy rá lett világítva) miféle tanítással szolgált neked. Egy olyan embernek, akinek a szavaiból kedvesség és segítő szándék árad.

Semmit sem lehet tőlem tanulni...

A sportban egyedül én vagyok a hibás, egyedül nincs motivációm. Egyszer felszívtam magam, hogy elmegyek, az akkor még működő (településünkön) fitness terembe. Bírtam is két hónapig, de a munkám miatt csak este tudtam menni. Mikor másodjára kergettek meg a c*gányok, feladtam. Egyedül nem merek/nem mertem eljárni. Mikor elmeséltem ezt a környzetemnek, hogy nem merek egyedül odáig menni, meg hazajönni, akkor azt mondták, hogy túlzok, egész addig, míg a rendőrség mindennapos vendég nem lett a környéken a hangoskodás, a késelés és erőszak kísérlete miatt. A terem az óta bezárt, másik nincs, nekem meg nincs motivációm, főleg nincs egyedül.

2011. jún. 30. 10:42
 49/59 anonim ***** válasza:

Kedves vagy, de igenis tanultam, több megértést, és a dolgok több oldalról való átgondolását. :)


Otthonra valami edzésterv? Bár nekem sose működött az otthon tornázom/jógázom mert nem tudom magam rávenni, pedig szeretek mozogni...

2011. jún. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 A kérdező kommentje:

Kedves Palm!


Több oldalról való megértés, ugyan azon az oldalon vagyunk, vagy nem, Már ami a magasságot, vagy alacsonyságot illeti.


Itthoni torna, inkább nem! Tudom most megint meg fognak szólni, de gátlásos vagyok a párom előtt sem szeretek ilyeneket csinálni. Lefagyok, lebénulok, ha valaki így lát. Nem, ő sosem bántott, sosem vetett semmit a szememre, ezzel együtt nem megy.

Itthon tornázáshoz nincs motivációm, egyedül kevés vagyok. Tudom sakk-matt. Ha lenne valaki, aki elrugdos, erősebb, mint én (nem izomban) talán.

2011. jún. 30. 10:48
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!