Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alacsony termet ezredszerre?

Alacsony termet ezredszerre?

Figyelt kérdés
152 cm-es nő vagyok. Azt szeretném megtudni, hogy csak engem zavar, ha a boltban minden magasan van, ha nem tudok tisztességesen ruhát venni magamnak (mellbőség 85/B), ha nem tudok a tömegközlekedésben kapaszkodni, a beszólnak, hogy törpe, gnóm, stb, stb, hogy nagyon sok helyen a pult az orromig ér, hogy nagyon sokan cukkolnak a magasságommal (akkora vagyok, mint egy foxi ülve, sámliról nézek a szekrény alá, jó nekem, mert állva sz**ok, kár, hogy billeg a fejemen a sör) Nem a kicikizésre vagyok kíváncsi, hanem valódi véleményekre.
2011. jún. 28. 14:20
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:

Talán ha többen olvassák ezeket, akkor rájönnek, hogy a 152 cm-es emberek is emberek, és nem rajtuk kéne gyakorolni, ha mással nem tudnak. Magas, dekoratív emberek ezerszer jobban boldogulnak, egyszer szólnak és íme, minden van, több is, mint amit kértek. Jövök én és társaim a 152 cm-es létben, kérnek, könyörögnek, megalázkodnak, és láss csodát, nem történik semmi. Ha szóvá teszem a másik bunkóságát, még több bunkóság lesz belőle, ha emberek között történik, akkor a sértegető mögé állnak...

Példa, BKV, középen a forgó részben csendesen állok, megállónál felpattan néhány rézbőrű, az egyik nézeget magának, már odébb mentem a második ajtóhoz, ő utánam jön, majd közli, hogy hazavinne kispárnának, és jól megb@**na, és már a kezében volt a jobb mellem. Szóvá tettem, nem épp a katolikus zsoltár szavaival, hogy azonnal hagyja abba, táguljon mellőlem. A buszon utazók reakciója: kinéznek az ablakon, így nem kell segíteni, mások röhögtek, egy férfi közölte, ha nem tetszik szálljak le, 10 perc múlva jön a következő busz.

2011. jún. 28. 16:11
 12/59 anonim ***** válasza:
Szerintem a probléma nem a termeteddel, hanem az önértékeléseddel van. Ezen pedig lehet változtatni, csak akarni kell. Nem könnyű, ezért már ma kezdd el. Például úgy, hogy veszel egy papírt és leírod magadnak a jó tulajdonságaidat, felsorolod azokat a részleteket amikkel meg vagy elégedve magadon pl:formás a lábad ,vagy hogy szép a szemed vagy tudom is én. A végére írd oda, ezért szeretem magam. Ezt időről időre olvasgasd,legyen valahol szem előtt. Este ha lefeküdtél mondd el párszor,hogy: Napról, napra óráról, órára jobban és jobban érzem magam. Elégedett vagyok és jól érzem magam a bőrőmben. Holnap jókedvűen ébredek majd. Ébredéskor találj magadnak valamit, aminek örülni fogsz a nap folyamán,lehet ez bármilyen apróság, egy kedves ruhadarab amit aznap felveszel, bármi jó, ami jó érzéssel tölt el. Gondolj erre a valamire és hangolódj rá. Ha valaki legközelebb beszól, bájos mosollyal mondd neki, hogy jóból mindig keveset adnak. Ha úgy érzed, hogy elakadtál a fejlődésben, gondolj arra, hogy van valaki, aki ismeretlenül is drukkol neked, hogy sikerüljön.
2011. jún. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 A kérdező kommentje:

Kedves Primabalerina!

Nagyon kedvesek a szavaid, de ha leírom, hogy mi szép rajtam, attól még nem fogom elérni a polcon a dolgokat, a kapaszkodót, és zaklatnak a buszon.

Nem akarok mást, csak azt, hogy mi a bánatért kötöszködnek Velem, mikor én nem kötök bele senkibe. Próbálok láthatatlan lenni, de nem hagyják.

Pozitívan is 152 cm leszek, akit szívesen cukkolnak, aláznak az emberek. Ugyan úgy hörcsög leszek, és pattogok, ha kiállok magamért. A jóból kicsit adnak-tól a hátamon a szőr áll, ez csak egy közhely és hárítás, ezt is rengetegszer kaptam meg álvigaszként.

2011. jún. 28. 17:34
 14/59 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy ettől még nem érsz el eggyel magasabb polcot, de a kisugárzásod megváltozik és biztosan kevesebben éreznek késztetést a piszkálódásra, a maradék bunkó pedig kevésbé lesz hatással rád. És tényleg jobban fogod érezni magad a bőrödben függetlenül az alapkérdéstől. Tapasztalat szól belőlem, nem ezoterikus hókuszpók.
2011. jún. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 A kérdező kommentje:
Én egy viszonylag kultúrált embernek tartom magam, akit megillet/ne ugyan annyi tisztelet, mint mást. Szépen, halkan szoktam kérni a segítséget, mint ahogy az előzőekben utaltam rá. Mi viszi rá az embereket arra, hogy nekem Ne segítsenek, míg egy 180 cm-es nőnek igen. MOsolyoghatok én ezer villogó foggal, lehet helyettem kisvirág, a tapasztalatom azt mutatja, aki az átlag szemmagasság alatt van azzal nem érdemes foglalkozni.
2011. jún. 28. 18:30
 16/59 anonim ***** válasza:

Primabalerina

Nagyon jó a gondolatmeneted, és nagyon tetszik, ahogy megfogalmazod!

Kedves Kérdező, te pedig próbáld meg ezeket megfogadni és pozitívan élni. Ha a barátaid cukkolnak a magasságod miatt,akkor ők sajnos nem a barátaid. Keresd akkor hozzád hasonló,vidám emberek társaságát. Ha a boltban az árufeltöltő nem segít kérj meg mást, vagy húzz oda egy üdítős,sörös rekeszt,szinte mindenhol van egy-egy üresen, lefordítod és már rá is állhatsz-én már nem egyszer csináltam így . A magasságodon pedig cipővel tudsz egy kicsit csalni:írtad,hogy a magas sarkút nem szereted, próbálj ki akkor ilyen vastagabb talpút-egyenes a talpa, csak vastag, azzal is 5-6 centit nyerhetsz!

2011. jún. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 A kérdező kommentje:

Kedves Primabalerina!


Nem írtam le, de vidéken lakom, járda nuku, vasuti sinek mellől elhozott kövel leszórt padka van az utcánkban. Itt csak laposban lehet közlekedni bokatörés nélkül. Ez van, ez vidék, nem panasz, tény! Sajnos nincs minden sorban üres sörösrekesz, magammal meg nem vihetek egyet. Valóban rosszul fogalmaztam, hogy barátok, nem azok, ismerősök, kollégák akik cukkolnak, munkahelyet most nem igazán tudnék váltani, esélyem annyi, mint Szálasinak a főtárgyaláson. Volt arra is példa, hogy valakit megkértem segítsen, az beszólt, a második, pedig legyintett rám. Meddig kell eltűrnöm a legyintést, megalázást. Ezért született a B terv, ahogy az előzőekben is írtam. Valóban nem halok éhen, hisz vásároltam, de ugyan akkor nem azt amit szerettem volna, hanem azt amivel kénytelen voltam megalkudni.

2011. jún. 28. 18:39
 18/59 anonim ***** válasza:

Húú,én teljesen megértelek.Sajnos is alacsony vagyok.Nagyon sokan beszóltak,nevettek rajtam.:(Szörnyű volt az az időszak.Ezt tényleg csak az tudja megérteni,aki átélte már.Mindig magas sarkúban jártam,de így is kaptam a megjegyzéseket.Egyébként:Amilyennek érzed magad,az emberek is olyannak fognak látni!Nálam akkor változott meg a helyzet,mikor terhes lettem.Kicsattantam a boldogságtól.Valószínű,hogy az utcán is máshogy közlekedtem.És persze a pocim is elterelte a figyelmet.Mostmár kevesebb beszólás ér,de azért parázom,mert ha megyek a gyerekért az oviba,suliba,ott majd biztos lesznek megjegyzések.Na meg a mai gyerekek meg olyan magasak.

Próbáld elfogadni magad!Próbálj úgy menni az utcán,mintha te lennél a legszebb.Nem lehajtott fejjel,stb.És hangsúlyozd magadon azt,ami szép,az öltözködéssel,sminkkel.

2011. jún. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló! 00:49


Egyet neveletek belém, de azt alaposan, ahogy említed, a fejem nem hajtom le, az alacsonyak egyetlen mentsvára a feszes, kihúzott tartás, ez van, de ezzel sem megyek semmire. A sminket hazugságnak tartom, előbb-utóbb lekerül az arcodról, és megibnt csak ott a valóság, amit az emberek nem akarank elfogadni.

Pont hétfőn történt velem, hogy állok a buszmegállóban, épp egyedül, a nap a szemembe süt, ettől hunyorgok, mint bárki más, lelassít egy autó, tuc-tuc zene bömböl benne, az anyós ülésen ülő helyi macsó csávó kiszól, hogy Törpike! (ez voltam én) hiába vicsorítasz, attól még nem jön hamarébb! (nem hamarabb) a busz, majd mellém pöccinti az égő csikket, és még ki is köp a kocsiból! Mit vétettem nekik, ők álltak le mellettem, nem én intettem le őket, nem is ismerem őket, akkor...?

2011. jún. 29. 08:24
 20/59 anonim ***** válasza:

Figyi, a legtöbben ugyanazt írják, mint én... És nem kell pattogni meg hörcsögösködni, ahogy írtad.


Ami azt illeti, tényleg furcsállom, hogy tényleg ennyien és mindig CSAK téged szúrnak ki, mert temérdek nálam alacsonyabb nőt látok nap mint nap, és még sose tapasztaltam ilyesmit. Magammal kapcsolatban sem.


Szóval nem tudok máshova kilyukadni, NEKED kell magadat felvértezni, és nem áldozattá válni.

2011. jún. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!