Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alacsony termet ezredszerre?

Alacsony termet ezredszerre?

Figyelt kérdés
152 cm-es nő vagyok. Azt szeretném megtudni, hogy csak engem zavar, ha a boltban minden magasan van, ha nem tudok tisztességesen ruhát venni magamnak (mellbőség 85/B), ha nem tudok a tömegközlekedésben kapaszkodni, a beszólnak, hogy törpe, gnóm, stb, stb, hogy nagyon sok helyen a pult az orromig ér, hogy nagyon sokan cukkolnak a magasságommal (akkora vagyok, mint egy foxi ülve, sámliról nézek a szekrény alá, jó nekem, mert állva sz**ok, kár, hogy billeg a fejemen a sör) Nem a kicikizésre vagyok kíváncsi, hanem valódi véleményekre.
2011. jún. 28. 14:20
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
73%

Én 160 vagyok. Ezzel speciel sose cikiztek, pedig mindig jóformán a legkisebb voltam. Szerintem rossz társaságban mozogsz, primitív emberek közt.

Járműveken minden magasságban vannak kapaszkodók, max. az alsó használom. Ha meg nem érek fel valamit a polcon, akkor megkérek valakit. Én örülök, hogy apró vagyok, pici kézzel, pici lábbal, könnyebb öltözködni, és nem kell azon aggódnom, hogy nem találok magasabb pasit. :)

2011. jún. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
Igen egyetértek. Próbálj meg beszélni az ismerőseiddel, akik ezzel piszkálnak. Nem vagyok az a vékony típus (5kg van rajtam) és ezzel piszkáltak. De leültünk megbeszélni a dolgokat, és azóta semmi. :)
2011. jún. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan borzasztó. Viszont kiverhetnéd a balhét, hogy csináljanak neked egy alacsonyabb polcot, vagy tartsanak neked egy összecsukható sámlit.
2011. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:

Kedves Palm!


Ne feledjük, hogy a 160 cm pont 8 cm-rel több, mint én, és ez különbsé, kapaszkodó valóban van lentebb is, reggel tömött buszon számtalanszor volt, hogy hiába kértem, de nem engedtek oda, csak beleröhögtek a képembe, polcról levenni valamit, szintén nagyon sok esetben megtörtént, hogy megkértem valakit, hogy legyen kedves levenni ezt-azt a polcról volt, hogy válaszra sem méltatott, sok esetben kommentálta, hogy törpe, stb, ne járjon boltba, hanem rendeljen interneten, ott nem kell nyújtozkodni. Nagy bevásárló központban az árufeltöltő fiú azt válaszolta, hogy nem kiszolgálni van, hanem árufeltölteni, vegyem már észre, hogy ez önkiszolgáló bolt.

2011. jún. 28. 15:26
 5/59 anonim ***** válasza:
65%

Jó, ha mindenképp így akarod látni, akkor így fogod. Sajnos ez valószínűleg "kiül rád". Nem tudsz ellene tenni, max. együtt élsz a dologgal, de a kesergés helyett élvezhetnéd is az életet.


Nem tudom, ha odamentem valakihez, hogy "Szia, ne haragudj, megtennéd, hogy leveszed nekem a fölső polcról a valamit?" még sose volt senki bunkó.


Amúgy persze, 8 centivel magasabb vagyok (hú, ez aztán mennyiség) de mindig lapos sarkú (teljesen lapos) cipőben járok, mert azt szeretem. Ha felveszel egy kicsit is magasabb sarkút, akkor már majdnem egyformák vagyunk, ezen kár lovagolni.

2011. jún. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
Az ismerőseiddel meg tényleg meg lehet beszélni, bár komolyan nem értem, milyen szituációban képesek ezt csinálni.
2011. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
Nem károgok! Ha így érezted akkor bocsánatkéréssel tartozom. Én leírtam, hogy mivel találkozom rendszeresen. Laposban járok én is, mert magassarkúban fáj a lábam. Átalakultak a szokásaim, ha valamit nem érek el a boltban, akkor jön a B terv, mivel lehet helyettesíteni. Nem azt veszem amit szeretnék, hanem azt amit elérek. Ha rendszeresen megaláznak, akkor már nem mersz odamenni mindenkihez, ha mégis akkor a lehető legudvariasabb vagyok, nem pedig hörcsög, nem lövök rögtön, de miért nem lehet komment nélkül segíteni. Számtalanszor szóltam a környezetemnek, hogy ne élcelődjenek a termetemmel, hatása valóban volt, még több beszólás, ha keményebb vagyok, akkor meg ne pattogjak, már viccelődni sem lehet. 39 év viccelődés épp elég volt.
2011. jún. 28. 15:48
 8/59 anonim ***** válasza:

Hidd el, értem mit élsz át... Csak az a baj, hogy nem az árufeltöltő fiú tud kilépni ebből, hanem Te.

Az ismerőseidnél az asztalra kell csapni, hogy ezt fejezzék be azonnal.

Az a gond szerintem, hogy már annyira beléd épült az, hogy emiatt megalázható vagy, hogy egyrészt érzékenyebben reagálsz, másrészt a bunkó emberek jó érzékkel megszimatolják az áldozatot.. .:(

2011. jún. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
Az árufeltöltő kilépett, nem vette le amit kértem. Mit kellett volna tennem, Tovább menni, és kérni mindenkit, hogy tessék már levenni nekem ezt-azt, mert az a csúnya árufeltöltő fiú nem vette le, még meg is alázott. Nem lenne egyszerűbb egy-egy oszlopba rendezni a dolgokat, hogy mindenki elérje, ez én pénzem is ugyan annyit ér, mint a 190 cm-es embereké, én is fogyasztani szeretnék. Mi az a varázs mondat a Legyen szíves..., vagy Azt szeretném kérni, hogy... helyett. Mi ebben a rossz, az agreszív, vagy kinevetni való?
2011. jún. 28. 16:00
 10/59 anonim ***** válasza:
Semmi. De jobb megoldást akkor sem tudok írni. Voltaképp már nem i sértem, mire szeretnél választ, vagy mire szeretnél kilyukadni. :-/ Pedig szeretném.
2011. jún. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!