Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alacsony termet ezredszerre?

Alacsony termet ezredszerre?

Figyelt kérdés
152 cm-es nő vagyok. Azt szeretném megtudni, hogy csak engem zavar, ha a boltban minden magasan van, ha nem tudok tisztességesen ruhát venni magamnak (mellbőség 85/B), ha nem tudok a tömegközlekedésben kapaszkodni, a beszólnak, hogy törpe, gnóm, stb, stb, hogy nagyon sok helyen a pult az orromig ér, hogy nagyon sokan cukkolnak a magasságommal (akkora vagyok, mint egy foxi ülve, sámliról nézek a szekrény alá, jó nekem, mert állva sz**ok, kár, hogy billeg a fejemen a sör) Nem a kicikizésre vagyok kíváncsi, hanem valódi véleményekre.
2011. jún. 28. 14:20
1 2 3 4 5 6
 31/59 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló! 17:43


Valóban jobb a helyzetem, a lábam épp 36-os, így legalább cipőt tudok venni. Ma azonban boltban voltam, ruházati boltokban! Ha jól emlékszem 9-10 felsőt próbáltam fel, nos a fele fel sem jött a méretemben a mellbőségem miatt, ami jó volt a mellemre, annak a válla a felkarom közepénél volt, vagy az ujjatlanok karkivágása min. 10 cm-rel lejjebb, mint hivatalos. Optimistán mentem be a boltokba, ha TI kaptatok ruhát, akkor én is. Büszkén jelentem nem vettem semmit. Ráadásul az utolsó boltban, mikor már a negyedik felsőt próbáltam, a fülke elé állt a biztonsági őr is, pedig egyesével vittem be a cuccokat. Azt mondta, hogy mutassam meg a táskám, mert látták, hogy van benne valami. Tájékoztattam, hogy nem loptam, négyet vittem be, négyet vittem ki, és kérem a bolt kamerájának felvételét. Fenyegetőzött egy darabig, majd sikerült kikerülnöm és otthagynom őt is meg a boltot is. Abban kérem a segítséget, hogy most mit csináltam rosszul?

Előre is köszönöm.

2011. jún. 29. 19:10
 32/59 anonim ***** válasza:
És gondolod,ha sokadszor fordultál a próbafülkénél, akkor azért ment oda hozzád a bizti őr,mert alacsony vagy???? Te tényleg bebeszélsz magadnak dolgokat!!!
2011. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszóló! 19:44


Nem gondolon, DE azt hittem, ha mosollyal, kellemmel és rózsaszín pátosszal felfegyverkezve belépek, próbálok, becsületes vagyok, és hiszek a kommentek íróinak, hogy CSUPÁN bebeszélek dolgokat magamnak, akkor semmi baj nem, lehet. Ezek után a 6 vagy 8 próbafülke közül, amiknek a felében próbáltak, hangosan meghazudtol, hogy lopok. Szeretném megkérdezni, ha kicsontozva 200 kiló lennék, langaléta alkattal, akkor is ez lenne a bizti őr reakciója? Miért csak én voltam gyanús, miért nem ordítozott, és rágalmazott meg másokat is?

2011. jún. 29. 20:26
 34/59 anonim ***** válasza:

Ugyan már, van itt olyan, akit gyerek/serdülőkorában nem cikiztek valamivel?


Nem, természetesen az, hogy nem fogadod el magad, nem jogosít fel senkit arra, hogy bántson. DE kiváltja, és ezt tudomásul kell venni.

Ismét becsaptad magad, mert azt gondoltad, hogy "na ma bemegyek a boltba magabiztosan, és megmutatom a kommentelőknek, hogy mégis nekem van igazam" - a valódi "elvárásod" megint az volt, hogy megalázzanak.


Többen megszólaltunk már, és megosztottuk a tapasztalatunkat, hogy nem történik velünk ilyen. Vagy elhiszed, hogy Neked kell változtatni valamin, vagy nem, ez bizony a Te ügyed. De hadd emeljem ki még egyszer: bármennyire is azt hiszed, ez az egész NEM a külsődről szól.


Más: nincs jogom firtatni, így nem kell válaszolnod, csak felmerült... Van családod? Párod? Gyereked? Testvéred, szüleid? Ők szeretnek nem? Nyilván értékes embernek tartanak.

Ha pedig nincs, akkor ismét csak azt mondom, ez nem magasság függvénye.

2011. jún. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 A kérdező kommentje:

Kedves Palm!


Hangsúlyozottan kijelentem, hogy nem keresem a megalázó helyzeteket, - nem vagyok olyan, aki imád fájni, és szenvedni - nem én kérem, hogy tegyék. Korábbi hozzászólásomban írtam, hogy én alkalmazkodom a környzetemhez, próbálok nem probléma lenni. Előre engedem a magasakat, a magas férfiakat és nőket mindenhol, kivárom a sorom, sőt többet is, mint más. Nem gondolom, hogy a túlzott udvarias viselkedés jutalma a megalázás.

Van családom, alacsony mindenki, ők is küzdenek a kirekesztettséggel. Édesanyám esett már el tömegközlekedésen, mert nem emgedték kapaszkodni, komoly beteg édesapám kénytelen 1-2 buszt elengedni, mert nem tud leülni, helyet át nem adnak neki, testvérem is naponta küzd centiméterei okozta hátrányokkal. Mikor nagy ritkán ez szóba kerül, csak a keserűséget hallom ki szavaikból. Persze, szüleim szeretnek, de a mindennapokban nem tudnak segíteni megelőzni ezeket az eseteket, főleg úgy, hogy ők meguks is küzdenek nap, mint nap. Van párom, aki meghallgat, aki reggel elmegy dolgozni, nincs velem a nap minden percében, hogy "megvédjen".

Őt sem terhelhetem ezekkel minden alkalommal, itt a fórumon gondoltam, hogy sorstársakkal beszélgethetek. Tévedtem?

2011. jún. 30. 08:55
 36/59 anonim ***** válasza:

Látod... mi a francnak engedsz előre magasabbakat (pláne férfiakat-nőket is)? Persze, hogy utána "utolsónak" tekintenek. Látnivalóan Te magad sem tekinted magad egyenrangúnak, és ezt a többiek pontosan érzékelik.


(És kérlek, ne haragudj, ha bármely hozzászólásommal bántanálak, nem célom!)

2011. jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 A kérdező kommentje:

Kedves Palm!


A hozzászólásaid egyáltalán nem bántóak, én is remélem, hogy egyetlen egy hozzászólásommal vagy szavammal sem bántottalak meg. Ha így lett volna akkor az nem volt szándékos és utólag is elnézést kérek.


A korábbi élettapasztalatomból fakadóan engedek előre mindenkit, ezzel is csökkentem a konfliktusokat.

Ha nem engedek, korábban ezt gyakoroltam, akkor még több gorombaságot fröcskölnek az arcomba. Volt, aki karon ragadott, és maga mögé penderített. Egyedül voltam, segítség nélkül, árral szemben nehéz úszni. Már el sem várom, hogy bárki megköszönje az időnként nyilvánvaló udvariasságom, engedjen a sorba állni, engedjen akár utolsónak felszállni a buszra, stb. Miért kell/ene ezzel bevonzanom a gorombaságot. Talán, mert a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve?

2011. jún. 30. 09:05
 38/59 anonim ***** válasza:

Nem bántottál meg, csak kihoztad vitázó-érvelő hajlamom. :)


Igen, azzal. Szép, sűrű, apró gonoszságokkal van kikövezve.

Kérdés, hogyan lépked az ember rajta.


Akárhogy is, de valahogy érvényesülni kell. És borzasztóan nehéz belőni, hogy Te ne gázolj át senkin, de rajtad se tegyék.

Nem akarom elvinni a beszélgetést egy ilyen túlzottan pszichologizáló-ezoterikus irányba, de: ha a családoddal is ilyesmik történnek, akkor bizony Te már nagyon rég "megtanulhattad", hogy ez így van, így "kell" lennie.


Egyébiránt minden együttérzésem, mert a hozzászólásaim ellenére bőven mérték az empátiát nekem az osztásnál... :)


Újra egy pszichológusra tennék még célzást... Pszichológushoz nem feltétlen az jár, akivel valami nincs rendben, hanem az is, aki rendben van, de a környezete nincs. ;) De ne azért menj el, mert itt én azt mondom, hanem csak gondolkozz, és talán egyszer így döntesz. Egy jó terapeuta rengeteget tehetne Érted.

2011. jún. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 A kérdező kommentje:

Kedves Palm!


Sokszor gondoltam, hogy pszihomókushoz, pszichiáterhez kéne menni, keresgettem a neten, olvasgattam, kérdezősködtem. Nem ellen akarok mondani, de a maszek nagyon drága, az állami, ami Tb-re működik, az szigorúan területi elosztású, és kapod, aki ott van. A miénket csak dr. Frontinnak hívják. Nála egy "kezelés" 30 perc, ebből 12 perc adminisztráció, receptírás, majd a jótanács: szedje tovább csillagom, és már kint is vagy az utcán. Ha Tb-re működne a beszélgetés, nem ülnék itt a fórumon, és nem mennék a többiek idegeire. Akkor beszélgetnek az emberrel, ha bekerül a zártosztályra, és 3 hét alatt leszedálják annyira, hogy már a kérdésekre sem tud válaszolni.

Apukám szokott nyugtatgatni (aki 149 cm, tehát tudja miről beszél), hogy nincs is semmi baj velem, de látom a szeméből, hogy csupán nyugtatgatni próbál, de tudja mit érzek, min megyek keresztül, és hogy nem tud segíteni. Neki is rengeteg megalázásban volt/van része a mindennapokban. Anyukám nem beszél róla, csak időnként könnybe lábad a szeme, és elvonul a konyhába. Nem tudunk egymásnak segíteni, a "nincs veled semmi baj" nem működik a mindennapokban a rendszeres megalázásoknál.

2011. jún. 30. 09:31
 40/59 anonim ***** válasza:

Hát igen. Pszichiátert felejtsd el, gyógyszert ír. Nálatok még istenes, ha fél órát rád szán, én anno elmentem az ittenihez, konkrétan három percet ültem benn nála bőgve, aztán elküldött két recepttel, hogy egy hónap múlva jöjjek vissza. Kilépve széttéptem a recepteket, soha többet nem mentem vissza, és azt hiszem ez az első komoly lépés volt a gyógyulásom felé. De ez másik történet.

Különben se gyógyszerre van szükséged, szamárság lenne.


Az tény, hogy a terapeuta drága. :( Nem lehetne felhajtani valami ingyenes "önsegítő" csoportot? Vagy keress ilyen önkifejező drámakört. Találnod kéne egy olyan csoportot, idegen emberekből, akik elfogadnak és megbecsülnek. Őszintén és valóban.


pl. ilyen:

[link]

2011. jún. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!