Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Eddig meg akartam halni, most...

Eddig meg akartam halni, most meg már félek a haláltól?

Figyelt kérdés

Évekig úgy éreztem, meg akarok halni, nincs több vágyam csak ez, néhányszor közel kerültem a megvalósításhoz.

A tény, hogy nem szeretek élni, még most is érvényes, ellenben éjszakánként mégis attól rettegek, hogy meg fogok halni, nem merek elaludni, mert azt hiszem, hogy éjszaka meghalok. Vagy felriadok éjszaka közepén valami torok/fejfájásra/ akármire és azt hiszem, hogy meg fogok halni és nagyon félek.

Ez mi lehet????????? :S :(


2011. szept. 16. 16:48
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne is ezek közül akarj választani. Annyi normális ember él köztünk, a mindennapokban keresd. Ha lemész vásárolni a közértbe, a lépcsőházban, vagy ha falun élsz az utcán, a kultúrházban, moziban, bankban, bárhol, csak nyílj ki, és merj kedves lenni az emberekkel, akkor nem neked kell nyomulni, hanem meg fognak szólítani, mert szimpatikus leszel. Akkor meg már nyeregben vagy.

Úgy gondolom, hogy az internet nem kedvez a valódi személyes kontaktusok kialakításának, mert a fiatalok a személytelen netes társalgások alkalmával nem folytatnak valódi értelemben vett személyes diszkurzusokat, nem alakul ki olyan viszony, mintha szemtől szemben beszélgetnének. Ezért ma nagyon fontos hogy ilyen igazi beszélgetésekben vegyen részt az illető, hogy ténylegesen is odafigyeljen mások mondanivalójára, és őt is értő figyelemmel hallgassák meg. Igy az ember érzi, hogy fontos lehet mások számára mindaz, ami vele történik.

Próbálj kicsit változtatni magadon pozitív irányban, légy kedves, szolgálat kész másokkal, és meglátod hogy a világ is kinyílik feléd. Sok sikert!

2011. szept. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
08.32 Nagyon sok olyan dologra világított rá, amire én is céloztam. Fogadd meg,mert érdemes és más választás nem is lehet !
2011. szept. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
ezek mind szépek és jók, köszönöm szépen, igazából ez evidens, én is tudom, hogy ezt KELLENE, de egyszerűen képtelen vagyok emberekkel kommunikálni, ez nem elhatározás kérdése. Fizikailag képtelen vagyok telefonálni, egyszerűáen rosszul leszek, ha tudom, hgoy egy idegennel kell ebzsélnem. Hát. erről ennyit. (És most jöhetnek a szidalmazások, hgoy persze, csak jártatom a szmat és nem is akarok váltroztatni, mert ez ben igaz. Csak nem tudok.)
2011. szept. 22. 17:59
 34/35 anonim ***** válasza:
Én azt hiszem, hogy Te hülyére veszel minket. Na visz lát !
2011. szept. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Arról még nem hallottál hogy te magadnak csinálod meg a gondolataiddal azt, ami történik veled? Ez egy természeti törvény, azóta tudják mióta felfedezték hogy az ember nem csak egy test, hanem lélek is lakozik benne, és ez a lélek a magasabbrendű irányítja a testet, tehát még a kialakult betegségeinkért is nagyrészt saját magunkat okolhatjuk. Ahhoz hogy meg tudd változtatni az életedet, kapcsolataidat, először a fejedben kell ezt eldöntened, és nem azt kell szajkóznod saját magadnak sem, hogy neked ez nem megy.

Teljesen más formában fogalmazd meg a gondolataidban a dolgokat, mint például: Mostantól mindig nyitott vagyok másokkal, szeretem magam, és más embereket, tudok velük kommunikálni, képezem magam hogy jobban tudjak érvelni vitákban, van saját elképzelésem bizonyos témákban,stb...... Ez mind pozitív gondolat, pozitívan állsz az élet dolgaihoz.

Ha mindig úgy is gondolod hogy te képtelen vagy bármire is, akkor valójában is képtelen leszel ezekre, érted? Először nem lesz könnyű átállni, mivel már régóta negatívan gondolkodtál, de hidd el, csak egy kis tudatos gyakorlás kell hozzá, aztán pár hét múlva megdöbbenten fogod tapasztalni az eredményeket. Ügyeskedj!

Én nem hiszem hogy hülyére akarsz venni bárkit is, én már sok mai fiatallal találkoztam akik hasonló gondokkal küzdöttek. Ezt sajnos ez a fene nagy modern, fejlődő világ hozza, mint már említettem feljebb, hisz kényelmesebb otthon a karosszékből cseverészni másokkal, akár névtelenül, személytelenül, chipszet rágcsálva, felelősséget nem vállalva a mondanivalónkért. Ez nagyon könnyű dolog, de pont ezt a problémát hozza fel, mint a tiéd is, miszerint később annyira megszokja a személy ezeket a közvetlen kontaktus nélküli beszélgetéseket, hogy az igazi életben nem tud boldogulni. És sajnos ez is magyarázhatja azt a sok válást manapság, nincs tolerancia érzés sem, megértés érzés, és főképp szeretet, ami csak és kizárólag személyes, közeli élményeken alapulhat igazán. Próbáld megérteni hogy miről beszéltem, aztán usgyi, ugorj egy nagyot előre, még fiatal vagy, és képes vagy egy 180 fokos fordulatra is, ha tényleg akarod!

2011. szept. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!