Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Eddig meg akartam halni, most...

Eddig meg akartam halni, most meg már félek a haláltól?

Figyelt kérdés

Évekig úgy éreztem, meg akarok halni, nincs több vágyam csak ez, néhányszor közel kerültem a megvalósításhoz.

A tény, hogy nem szeretek élni, még most is érvényes, ellenben éjszakánként mégis attól rettegek, hogy meg fogok halni, nem merek elaludni, mert azt hiszem, hogy éjszaka meghalok. Vagy felriadok éjszaka közepén valami torok/fejfájásra/ akármire és azt hiszem, hogy meg fogok halni és nagyon félek.

Ez mi lehet????????? :S :(


2011. szept. 16. 16:48
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez normális... Igazából a legtöbb ember átmegy egy ilyen halálfélelem-fázison, akkor amikor felfogod, hogy mi is a halál. El fog múlni, ne félj.
2011. szept. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

az oké, hogy mindenki átesik egy halálfélelmes korszakon, de én előtte kifejezetten meg akartam halni!!!

Szóval meg akarok halni és közben félek a haláltól, ennek mi rételme van?

2011. szept. 16. 17:12
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyedül élsz ? Egyébként rettegés helyett ajánlanám az olvasást vagy rádió hallgatás, de akár egy nyugalmas tv nézést egybekötve egy csésze teával, tejjel vagy meleg kakaóval. Minden kép foglalatosságot kell keresni ami eltereli a gondolatot.
2011. szept. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! ez a dolog egész nap nem jön elő, csak és kizárólag akkor, mikor lefekszem aludni. És ettől alig bírok elaludni... :(
2011. szept. 16. 17:16
 5/35 anonim válasza:

Nézd meg ezt: http://www.youtube.com/watch?v=dicXP1vDen4

Utána szerintem már nem fogsz félni.

Írd meg hogy tetszett!

2011. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

Mindenkiben mélyen belül él egy életösztön, ezt akkor érezheted a legjobban, ha közel kerülsz hozzá, hogy ténylegesen meghalj. Tehát ez alapvető, ösztönös dolog.


Eddig mért is akartál meghalni? Lelki problémák miatt?


A lelki gondok magasabb szintűek min az ösztönök...

2011. szept. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Önbecsülésem állítólag a béka feneke alatt (Nem értem miért kéne mindenkinek szeretnie magát, miért AKKORA baj ha én utálom magam.

Egy barátom azzal bosszantott, hogy depressziós vagyok, ezért kitöltöttem ilyen internetes teszteket, amikből mind az jött ki, hogy "Valószínűleg súlyos depresszióban szenved, forduljon szakemberhez" De ugye internetes tesztek nem megbízhatóak. Azt is mondják még rám, hogy antiszociális vagyok, ezt nem tagadhatom..

2011. szept. 16. 17:43
 8/35 A kérdező kommentje:
Csak az a gáz, hogy mostanában valamilyen oknál fogva tényleg rettegek, pedig annyira szeretnék mindennek véget vetni :( Ezért nem értem, hogy most mi van..
2011. szept. 16. 17:44
 9/35 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt a Beck-féle tesztet régen mindig kitöltette velem a pszichiáterem, elég megbízható.

2011. szept. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz! főleg, ha ez a teszt is valami rosszat dob ki...
2011. szept. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!