Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen szakember gyógyít...

Milyen szakember gyógyít extrém lustaságot?

Figyelt kérdés

A lustaságom miatt megbuktam mint felnőtt és muszáj visszakecmeregnem a szülői házba. Hajléktalan még sem lehetek mert akkor kb. első nap meghalnék. (Tudom ez vadidegen embert nem hat meg, mert hullon a férgese, természetes szelekció, erősebb kutya ba$zik, én adómból ne élősködj és társai ugye..)

Lusta vagyok dolgozni, lusta vagyok tanulni, lusta vagyok takarítani, lusta vagyok főzni, lusta vagyok mindenhez. Ha tehetem, napi 12-14 órákat alszom. Pszichológushoz járok ezzel kn. 8 éve, többnél ism megfordultam de csak rosszabbodott mindig a helyzet fejben. Pszichiáterek olyan gyógyszereket írtak fel mindig amik úgy kiütöttek, hogy 3 napig egyhuzamban aludtam egy szemtől és tompították az agyam durván. Környezetváltás nem motivált, a hajléktalanság és éhenfagyás veszélye nem motivált. Pályaorientációs szakemberek nincsenek párhuzamban a valósággal és mindig olyan dolgokat ajánlottak, amire nincs piaci kereslet és egy vasat nem tudnék vele keresni.

Valami más szakember létezik aki erre van specializálódva?



okt. 19. 17:41
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a "Nincs többé Jófiú" című könyvet. Dr Robert Glover - No more Mr. Nice Guy.


Nekem az segített sokat és kicsit magamra ismertem benned így a kérdésedet olvasva. Életem mélypontján 19 órát videojátékoztam egyhuzamban, csak inni álltam meg. Tudom milyen. Én is éltem külföldön de nem sikerült megmaradni.


Ajánlom még Jordan Petersontól a "12 szabály az élethez" című könyvet. Nekem az is rengeteget segített.


És kezdj el sportolni! Bármit, ami csak jön szembe. A sportban nem az a lényeg, hogy szereted-e. Hanem csinálod-e minden nap, főleg olyankor amikor rühelled.


A fegyelem a kulcs nálad úgy érzem. Mert ahogy kedvenc sportolóm mondja: " csak a fegyelmezett ember szabad. A fegyelmezetlen ember a hangulatának rabja"


Okos, értelmes, egészséges fiatal vagy, egyetemen tanulsz. Nincs veled akkora gond ahogy azt hiszed. :)


És kezdj el aktívan, tudatosan hálát gyakorolni mindazért amid van és amit átélhettél.


Külföldön élhettél. Egyetemen tanulhatsz. Tudtál hol lakni. Van interneted. Élnek a szüleid. (!!!) Támogatnak mert tudsz náluk lakni.


Van, aki ölni tudna ezekért...


Ha gondolod írj privátban, és hátha tudok még tippeket adni

tegnap 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Ez a "megbuktam, mint felnőtt"


He, kisfiam! Ez tudod mekkora fasság? Ki mondta, hogy megbuktál?


Engem tavaly kirúgtak a külföldi munkahelyemből, haza kellett költözzek a szüleimhez, nincs barátnőm. Kirúgtak az egyetemről. Alkalmi munkából élek. Nem buktam meg mint felnőtt. Az élethez nincs recept. Nincs mérce. Nincs aki eldönti, hogy ki alkalmas felnőttnek és ki nem. Aki így ítéljezik feletted és ilyeneket mond rád azt vágd pofán nyugodtan. :)

tegnap 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Egyébként az, hogy 25 évesen nem tudod, hogy mi érdekel és mihez szeretnél kezdeni az egyáltalán nem baj, ez a természetes. Van aki 50 évesen sem tudja vagy 50 felett jön rá, hogy mégsem azt akarja, mégsem olyan életet akar.


Ajánlom még a "Kapunyitási pánik" munkafüzetet. Libriben lehet kapni. Pont aktuális neked. De amin keresztülmész az kb normális ebben a korban.

tegnap 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Egyébként a fő kérdésedre válaszolva így negyedjére is:


"Milyen szakember gyógyít extrém lustaságot?


Anyád. Két istenes pofonnal."

tegnap 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt mutad meg anyudnak, hogy ezt gyakoroljátok közösen

tegnap 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
#31 Tanulni? Hahahaha. Papíron vagyok az egyetemen, nem tanulok. Épp ellenezőleg, csak bukdácsolok és várom amíg kivágnak.
tegnap 23:48
 37/37 anonim ***** válasza:
Mert nem a te utad. Lehet, hogy rád lett erőltetve a dolog.
ma 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!