Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen szakember gyógyít...

Milyen szakember gyógyít extrém lustaságot?

Figyelt kérdés

A lustaságom miatt megbuktam mint felnőtt és muszáj visszakecmeregnem a szülői házba. Hajléktalan még sem lehetek mert akkor kb. első nap meghalnék. (Tudom ez vadidegen embert nem hat meg, mert hullon a férgese, természetes szelekció, erősebb kutya ba$zik, én adómból ne élősködj és társai ugye..)

Lusta vagyok dolgozni, lusta vagyok tanulni, lusta vagyok takarítani, lusta vagyok főzni, lusta vagyok mindenhez. Ha tehetem, napi 12-14 órákat alszom. Pszichológushoz járok ezzel kn. 8 éve, többnél ism megfordultam de csak rosszabbodott mindig a helyzet fejben. Pszichiáterek olyan gyógyszereket írtak fel mindig amik úgy kiütöttek, hogy 3 napig egyhuzamban aludtam egy szemtől és tompították az agyam durván. Környezetváltás nem motivált, a hajléktalanság és éhenfagyás veszélye nem motivált. Pályaorientációs szakemberek nincsenek párhuzamban a valósággal és mindig olyan dolgokat ajánlottak, amire nincs piaci kereslet és egy vasat nem tudnék vele keresni.

Valami más szakember létezik aki erre van specializálódva?



okt. 19. 17:41
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
25%

Bolti pénztáros, villanyszámlás, végrehajtó. Ezek kiválóan kezelik ezt a problémát, amikor ráébresztenek, hogy pénz kell az élethez.


Biztonsági őrként, valami lepra telepen, vagy suliban, ahhoz is lusta vagy?

okt. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
87%
Hormonálisan megvizsgáltak? Nekem ez kőkemény depressziónak hangzik, de mivel azt mondod, hogy se a terápia, se a gyógyszerek nem segítettek, így azt már nem is ajánlom. Így a kérdés, hogy elindultál-e már fizikális úton? Vitamin hiány, ásványi anyag hiány, hormon problémák stb? D vitamin, az összes B vitamin, vas, magnézium stb ezeknek a hiánya (többnek együtt) megmagyarázná egy részét a problémáidnak.
okt. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
38%
Egyesnél a pont.
okt. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Amikor nem tudtam befizetni az utolsó számláim vagy nem tudtam kaját venni mert nem volt pénzem hát nem hatott meg hogy motiváljon a munkára, helyette csak önsajnáltattam magam és kész.

Biztonsági őr meló az csak gerjeszti bennem a börtön érzést, hogy be vagyok zárva valahova X órára akaratom ellenére. Voltam ilyen állami rendszergazda, ahol semmit nem kellett csinálni és legszívesebben kiugrottam volna az ablakon, csak hogy szabaduljak.

Hormonális vizsgálatom nem tudom hogy volt-e, de csomó lavorvizsgálatom igen, semmit nem találtak. Vitamint szedtem, már aghhoz is lusta vagyok, nem csinál semmit. Edzeni bírtam 3 hétig aztán feladtam mert lusta voltam hozzá.

okt. 19. 17:58
 5/36 A kérdező kommentje:
Így is csomó adósságot halmoztam fel itt külföldön, mert semmi életkedvem dolgozni. Csak a kilakoltatási moratórium védett meg, mert hideg országban élek. De decemberben legkésőbb haza kell mennem anyámhoz.
okt. 19. 18:00
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Olyan betegség nincs, hogy extrém lustaság. Vagy testi vagy lelki eredetű problémáid lehetnek, illetve hozzászokás hiánya, vagy a munkától való elszokás, negatív tapasztalatok, bár ezek is mentális eredetűek részben. Vagy fizikai munkánál nem terhelsz bizonyos izmokat sokáig, illetve ha gyorsan kifáradsz, vagy nehezen kelsz fel, és nem bírod magad kipihenni, ezek már testu eredetűek is lehetnek, illetve a kettő együtt.
okt. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
82%

Akkor gyere haza, és 5-oltasd le magad!


Futárkodás, parkoló ellenőr, postás? Na ott szabadon lehetsz a szabadban egész nap.

okt. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Lehetséges 6-os, de hogy minden munkától ilyen undorom van az már egy új szint..

Nem százalékolnak le, kiröhögnek mert szerintük én egy életerős fiatal vagyok akinek van két keze, két lába. A felsoroltakat nem próbáltam, bár biciklizni nem bírok fizikailag és motorozni nincs jogsim, csak autóval tudnám csinálni. De ja, mivel nem csináltam még ezért nem tudom.

okt. 19. 18:13
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Írod kérdező, hogy külföldön élsz. Ott is mentél terapeutához? Ha igen, akkor az ottani nyelv anyanyelved vagy olyan nyelv, amit 10 éves korod előtt tanultál meg?
okt. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Nem beszélem a nyelvet itt egyáltalán. Nyelvtudás nélkül jöttem ki, csak angolul tudok. Lusta vagyok megtanulni a helyi nyelvet. Jártam itt angol "tanácsadóhoz" de semmit nem ért.
okt. 19. 19:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!