Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért javasolta szakember is,...

Mért javasolta szakember is, hogy jöjjek ki külföldre amikor sokkal rosszabbul lettem?

Figyelt kérdés
Generalizált szorongásom és depresszióm van évek óta, járok pszchiátherhez, szedek gyógyszereket is. A munkahelyemen adódott egy lehetőség, hogy kijöjjek pár hónapra külföldre. Eleinte ozkodtam a dologtól, de mindenki ( az orvos is ) biztatott, hogy de, sokkal jobb lesz, kell a környezetváltozás, micsoda önbizalmam lesz majd, sokat fog segíteni stb. Belementem, 3 hete vagyok itt. Hát sokkal rosszabbul vagyok, szinte napi szinten pánikrohamaim vannak (ez eddig csak évi pár alkalom volt), szinte már rettegek az utcára menni-ezzel sem volt eddig gondom-muszáj, mert itt is dolgozom. Alig várom, hogy a lakásba érjek, ami egy 19 nm-es kis lyuk- ez is iszonyat nyomasztó kertes ház után-és a "fejemre húzzam a takarót". Ahol dolgozom, ott is csak egy hatalmas égés az egész. Nem szólnak be, de látni rajtuk, hogy totál hibbantnak néznek (Dánia). Legszívesebben hazamennék, de akkor az itthoni munkáltatómnak nagyon sok pénzt kéne visszafizetnem, amit nem tudok. Fogalmam sincs mit csináljak, decemberig kell itt lennem. Miért ajánlgatnak ilyen marhaságokat, még akkor is ha jót akarnak??? Legalább a szakembernek tudnia kéne, hogy inkább, ne mert nagy falat nekem, nem? Most is itt remegek a szobában mint a kocsonya, az előbb hagytam abba a beszélgetést Anyámmal, de neki nem akarom mondani, nehogy aggódjon, kamuzok, hogy persze minden szép és jó :( bocs, ha káoszos.

szept. 11. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Nem minden tudók és nem jósok, ezt benézték, előfordul.
szept. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
92%

Ez jó vicc benézte...Nem tudom, de a leírtak alapján a kérdező nincs valami jó állapotban. És igenis a kezelőorvosának képbe kell lenni azzal, hol vannak a tűréshatárai, mégha a családnak/barátoknak szakmailag nem is. Ha ő lelkesedett volna csak-csak de írja, hogy tartott a dologtól, ez már intő jel, hogy úgy kellet rábeszélni. Ha kirúgják emiatt? És ha neadjisten' öngyilkos lesz (ilyen betegeknél ez sajnos nem ritka)? Te akkor is ilyen lazán vennéd?


Kérdező, ha netán öngyilkossági gondolataid vannak gyere haza! Inkább fizesd vissza a pénzt valamilyen kölcsönből!

szept. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
90%
És ez még csak nem is olyan, hogy eltörött a lába és elmegy ott egy "tökmidegy milyen" orvoshoz aztán majd a biztosító elintézi. Nem is tudnak vele kinn mit kezdeni...Most regélje el egy dán orvosonak az egész életét, és járjon ott terápiára hetente ? Ugye ezt senki nem gondolja, hogy megvalósítható, vagy lenne értelme :( Mégha évekről, vagy végleges országváltásról lenne szó ok, de ha jól értem 3 hónap miatt...
szept. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

A végső döntést te hoztad meg, vállald érte a felelősséget, ne mást okolj. Te nem tudtad magadról, hogy túl sok lesz ez így neked? Ha valamit nem akarok, akkor nincs az az erő, ami rábeszél, hogy jó lesz az.

Online nem tudsz beszélgetni a dokiddal?

szept. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
88%
Kedves 4-es. Az ilyen betegek, sokkalta bizonytalanabbak magukban, és a belátási képességük sem olyan, mint egy egészséges emberé. Ha sokan biztatják, hogy csináljon valamit, mert még nem látja be, de az majd jó lesz neki, akkor simán rá lehet őket beszélni nagyjából bármire. Ha tudnának racionálisan gondolkodni nem lennének betegek (lásd pl agórafóbia, egy egészséges ember nem is érti, mi félnivaló van pl egy tömegközlekedési eszközön, és mégsem tudod az illetővel megértetni, hogy nem, nem fogsz meghalni a metrón, legközelebb sem).
szept. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
De mit vársz egy pszichiatertől? Nem tudja pontosan lemodellezni a fejében, hogy miképp reagalsz egyes helyzetekre. Ha nem mentél volna ki, lehet hogy most egy olyan kérdést írnàl ki, hogy már megint nem mertél külföldre menni és csalódtàl magadban. Azert az orvos is csak egy ember, nem tudja cipelni a döntéseid terhét. Igazából az már a te felelősséged, hogy egy másik EMBER véleményére hallgattàl, még ha fizettél is azért.
szept. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
5-ös: Egy pánikbeteg beszàmítható, szóval pont annyira lehet mutogatnia másra a saját életével kapcsolatos döntèsekre, mint egy mentálisan egészséges embernek.
szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Barbacsek92 ***** válasza:
100%
Elhiszem hogy ez most nehéz neked.. nincs valaki a munkahelyen aki szimpatikus? Vagy ott ahol laksz? Szomszéd? Próbálj ismerkedni. Ne gubózz be, annál rosszabb. Én is pánikos vagyok, tudom milyen szar.. de ha meg sem próbálsz tenni ellene, akkor így maradsz! Egy éve szenvedek vele, hol jobban hol kevésbé. Szakember nem látott, magamat fejlesztem. Te is megtudod csinálni. Keress kint egy hobbit. Járj könyvtárba, bármi. Ne bújj a takaró alá mert ott maradsz!
szept. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a konstruktív kommenteket. Sajnos nem megoldás az szomszéd, kolléga, stb mert attól is félek, kiderül milyen béna vagyok. Dánul egy szót nem értek (ez is zavar) angol megy, de nem folyékonyan, jelen állapotomban még a abba is belezavarodok amit tudok :( . Semmi kedvem emiatt is extrán égni, amikor nem muszáj. Egyébként sem vagyok egy lazán ismerkedős, barátkozós ember :( Hebegek- habogok, dadogok.
szept. 13. 12:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Dobd fel kicsit a szobádat valamivel, illóolaj, fahéjas süti, mandarin illat ha veszel sok mandarint, egyél finomakat, rendelj kaját. Vegyél valami meleg puha cuccot pl jysk vagy mik vannak ott kint. Szokatlan neked az egész környezet. Esetleg vegyél egy mini növényt a szobába. Meg tornázz valami videókra vagy menj sétálni remélem legalább valami park van arra.
szept. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!