Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre kevésbé tudom elviselni...

Egyre kevésbé tudom elviselni az apám viselkedését, főleg, ha iszik, hova tudok fordulni segítségért?

Figyelt kérdés

Nemrég haza kellett költöznöm, munkahely váltás miatt...

Ismét előjöttek a régi dolgok.. Már évtizedek óta a mostanihoz hasonló állapot van, kisebb-nagyobb megszakításokkal. Apu lelkileg elég sérült, speciális iskolába is járt, ill nevelőszülőknél nevelkedett, mivel az anyukája korán meghalt, igaz már jóideje nyugdíjas, de még mindíg alkoholista... Az alkohol miatt egyre lelassultabba gondolkozása, mondjuk sosem volt egy lángész, és folyton kiabál, ordít az udvaron, mint aki nem normális... Anyuval egyfolytába veszekednek, majd ,kibékülnek" másnap ismét folytatódik miden..

Kiskoromban anyuval terveztük, hogy elkültözünk, mivel folyton veszekedtek, kiabáltak, törtek-zúzták a tárgyakat... Testi bántalmazás szerencsére nem volt... Viszont nem volt bátorsága vagy nem tudom miért , de nem költözünk el, azt mondat, hogy sajnálja a házat, meg amit ráköltött... Szóval ők már lehet,hogy megszokták így, de nekem már elegem van...

Viszont ezt így már eléggé kilátástalan. Milyen szakemberhez tudnék fordulni ebben az esetben?



aug. 13. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz.

Amúgy meg költözz el onnan.

aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amíg nem ön- vagy közveszélyes, sajnos nemigen lehet mit tenni.

Vagyis apukád eljárhat pszichiáterhez/addiktológushoz, hogy leszokjon (ha akar), de kényszeríteni nem lehet, neki kell akarnia.

aug. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

egész nap bolyong, ház körüli munkákat végez akinél csak tud , mivel normális munkát nem tud rendesen elvégezni, így akár kaszálni is elmegy, csak hogy pénzhez jusson és igyon...

amikor meg haza ér folyton hisztizik, semmi sem jó neki, kötekedik... nincs egy értelmes gondolata sem... nem lehet vele normálisan beszélni sem...

aug. 13. 11:49
 4/9 A kérdező kommentje:
gyerekes a viselkedése..., az alkohol meg még inkább károsítja a gondolkozását, most már szinte nem is kell sokat innia akkor is kivan kapcsolva az agya....
aug. 13. 11:50
 5/9 A kérdező kommentje:
első sorban a háziorvosra gondoltam, hogy őt felhívom, hátha javasol vmit, de önszántából biztos, hogy nem fog pszichiáterhez vagy elvonóra menni, sajnos...
aug. 13. 11:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezért nem kell vele élni. Ő már nem fog változni. Max rosszabb lesz.
aug. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de mindenkinek már az agyára meg, a szomszédok megvetően néznek rá, én meg szégyenlem, megjegyzéseket tesznek ránk a hátunk mögött.... attól , hogy ha tudok és elköltözök még nem fog megoldódni teljesen a helyzet...
aug. 13. 11:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Apukád belátja, hogy baj van?

Biztosan próbáltatok már erről beszélni vele. Ő hajlandó lenne változtatni?

aug. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
Ne szakemberhez menj, hanem el. Jó messze.
aug. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!