Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen szakember gyógyít...

Milyen szakember gyógyít extrém lustaságot?

Figyelt kérdés

A lustaságom miatt megbuktam mint felnőtt és muszáj visszakecmeregnem a szülői házba. Hajléktalan még sem lehetek mert akkor kb. első nap meghalnék. (Tudom ez vadidegen embert nem hat meg, mert hullon a férgese, természetes szelekció, erősebb kutya ba$zik, én adómból ne élősködj és társai ugye..)

Lusta vagyok dolgozni, lusta vagyok tanulni, lusta vagyok takarítani, lusta vagyok főzni, lusta vagyok mindenhez. Ha tehetem, napi 12-14 órákat alszom. Pszichológushoz járok ezzel kn. 8 éve, többnél ism megfordultam de csak rosszabbodott mindig a helyzet fejben. Pszichiáterek olyan gyógyszereket írtak fel mindig amik úgy kiütöttek, hogy 3 napig egyhuzamban aludtam egy szemtől és tompították az agyam durván. Környezetváltás nem motivált, a hajléktalanság és éhenfagyás veszélye nem motivált. Pályaorientációs szakemberek nincsenek párhuzamban a valósággal és mindig olyan dolgokat ajánlottak, amire nincs piaci kereslet és egy vasat nem tudnék vele keresni.

Valami más szakember létezik aki erre van specializálódva?



okt. 19. 17:41
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Akkor eddig magyar terapeutához jártál, ha jól értem?
okt. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Igen, amíg Magyarországon laktam.
okt. 19. 20:37
 13/37 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is elsősorban depressziónak tűnik, a lustaság és motiválatlanság, én is bele szoktam csúszni, de muszáj Münchausen báróként kihúzni magunkat a bajból, még mielőtt mélyebbre süllyednénk!


A vitaminhiány és a hormon vizsgálása nagyon jó tanács előttem, én még a pajzsmirigyet is hozzácsapnám, vashiány klasszikusan okoz ilyen állapotot pl., ahogy a folyadékhiány is, iszol te elég vizet, pl? Napi két liter megvan rendszeresen?


Az alvás meg olyan téma, hogy oda-vissza hat a depresszióval: egyfelől azért alszol olyan sokat, mert depressziós vagy, de azért is lehetsz depressziós, mert túl fáradt vagy. Viszont az a jó az alvás témájában, hogy nagyon is kezelhető: nyolc óra a normális alvásmennyiség éjszakánként, ettől max. egy-két órával egészséges eltérni plusz-minuszban is.


Napsütés ér-e téged eleget pl.? Talán az a nagy hideg is táplálja a depressziódat, amelyben élsz, ha ezért nem lakoltatnak ki! Költözz inkább napfényesebb vidékre, tengerpartra, a tengerparti népek mindig lazábbak, a napsütés tényleg hatással van az ember hangulatára!


Szerintem a lustaság összefügghet valami félelemmel is, talán érdemes megkeresned magadban, hogy mitől félsz úgy igazán, aztán nézz is a szemébe eme félelemnek a racionalitással, mert ha rájössz, hogy mi bénít le téged ennyire, kimondod, leírod, máris rájössz, hogy nem is olyan félelmetes, és talán aktívabb leszel!


Kezd kicsiben az aktivitást: a környezeted rendrakása és kitakarítása pl. hogy megy? Nekem mindig csak elkezdeni nehéz pl.


Ha bármit megtehetnél, mit dolgoznál szívesen? Mi a szíved vágya? Mi ennek az akadálya?


Hány éves vagy, amúgy, hogy még ennyire keresed az utadat?


Nem mintha én már tudnám, szintén külföldön, 40+ évesen, viszont nekem eszem ágában sincs visszaköltöznöm Magyarországra, engem pl. ez motivál a legjobban a túlélésben, pláne, hogy anyám hív haza folyton, kösz, nem.


A depressziódat kezeltesd pszichológussal vagy pszichiáterrel, önsegítséggel is, meglátod, hogy akkor az életkedved és motivációd is visszatér!


Voltál rendes terápián?


Mondjuk ha régen volt, az már régen volt, de ezek szerint megint vagy még mindig szükséged van rá!

okt. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
68%
B1 vitaminhiany omega 3 hiany. Hal minden nap 3x es maj heti 1x kell. Elmulasztja a depit es tetlenseget.
okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért sem vagy motivált mert tudod, hogy van egy hely ahova mehetsz. Haza. De ha abban a hideg országban akár csak tavasz elején kitennenek az utcára akkor ennek a gondolatnak azért egy kis lökést kellene adnia
okt. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

"iszol te elég vizet, pl?" Nem számolom de sajnos sokkal kevesebbet iszok mint amikor szüleimnél laktam. Egyszerűen nem kívánom már a vizet úgy és folyamatosan kiszáradt vagyok.

Alvással kapcsolatban: 1,5 óránként felkelek ütemszerűen. Szerintem a stressz miatt lehet. Visszaalszom pisilés után de ja...

Olyan helyen lakom ahol ritkaság a nap. Amikor van szerencsére akkor kiszoktam menni sétálni süttetni magam de mivel folyamat jéghideg szél fúj ezért nem tudok sokat kint lenni mert fáj. Gondolkodtam hogy mediterrán helyre kéne költözni inkább.

Nem tudom pontosan mitől félek. Igazából talán attól, hogy nem fogom szeretni az életem itt. Vagyhogy nem fog tetszeni a bezárt élet :\

Nehezen veszem rá magam de ha nagyon gány a helyzet akkor kitakarítok. Porszívó és elmosogatás. A felmosást 2 hónapja halasztom mondjuk.

Videójáték streamer és youtuber lennék. De se tehetségem, se arcom nincs hozzá. 10 éve képtelen vagyok bármi sikert is csinálni.

25 vagyok.

Igen, legutolsó terápiám 1,5 évig tartott. Függőséggel foglalkozó klinikai szakpszichológus volt de nem jutottunk semerre. Videojáték függőség miatt, de az igazából alibi volt csak hogy ingyen terápiám legyen. Most szeptemberig volt tartott, mert már felmondott a hölgy.

okt. 19. 23:21
 17/37 anonim ***** válasza:
66%
Ugyanígy vagyok mint te. Lusta vagyok mindenhez. Főleg a munkához,bár mondjuk engem depresszióval kezelnek évek óta.
tegnapelőtt 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
74%
Ajanlom figyelmedbe az onuralommal/onfegyelemnel kapcsolatos konyveket. Egy pelda Peter Hollins: Az onuralom hatalma. Van benne fejezet a "lustasagrol". ( A deli orszagok napfenye sokaknak "csodat" tesz, + vitamindus taplalkozas + magnezium. Mind termeszetes formaban, a tablettak nem eleg hatekonyak.)
tegnapelőtt 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
53%

Lökd be a gyereket a mélyvízbe és megtanul úszni.


Én azt javaslom csináld azt, hogy kezdj bele egy nagyon laza tevékenységbe, amiben potenciálisan benne vannak kockázatos helyzetek.


Nem tudom van valami amitől félsz, ami pánikoltat? Amit inkább kerülsz? Nők/férfiak, rossz emberek, kínos helyzetek, nyilvános események ahol szerepelni kell?


Ha bele tudod magad vinni ilyen helyzetekbe, kijátszva a tudatos döntésedet, akkor nyertügyed van.


Ez majd kimozdít a dagoványból

tegnapelőtt 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
73%
Hallod, "Tudom ez vadidegen embert nem hat meg, mert hullon a férgese, természetes szelekció, erősebb kutya ba$zik, én adómból ne élősködj és társai ugye" - ez teljesen igy van. Ez lesz az en mottom, koszi. Mindent osszefoglal a hetkoznapi felfogasrol.
tegnapelőtt 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!